Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Tekstove Igora Mandica koje je pisao krajem 2009. i tokom 2010. u Novostima (srpskom nedeljniku u Hrvatskoj), a pod naslovom Zauzeto, Hrvat!

Odusevljen s njim kao i uvek.

jesi citao na lupiga.com njegov tekst povodom otkaza dezulovicu u slobodnoj dalmaciji?

meni super :D

Link to comment

E nisam, mada mi je tetka iz CRO srkenula paznju da skraba po netu (verovatno je to to), pravo da ti kazem nisam ni ovreio lupiga. Ako nadjes link teksta baci ga na pm.

 

Kad smo kod IM skoro sam gledao Nedeljom u 2, i staro i novije gostovanje, i mislim da bih tog coveka mogao slusati/gledati po milion puta da mi ne dosadi. Sebi pod kozu je fenomenalna (oba dela).

Link to comment

jesi citao na lupiga.com njegov tekst povodom otkaza dezulovicu u slobodnoj dalmaciji?

meni super :D

Daj linak na to, nemrem nać...

Link to comment

vikinzi-arnulf_krauze_v.jpg

Istorijska knjiga ali lepo napisana, procitah gotovo u cugu ...

 

Baš onako za jedan vikend, simpa skroz, mada, proglasite me seljakom koji voli slike, ali mene oprema knjiga koje Laguna distribuira (istorijskih) baš izbedači. Nedavno sam pročitao njihovo izdanje, Bivor - II svjetski rat, i skenjao sam se koliko malo mapa i slika ima (bar mi trebaju u tim knjigama ratne tematike, da imam u glavi gdje i šta). Nedavno sam naletio na neko staro, trotomno izdanje Drugi svjetski rat (Mladost), pa to samo od slika na naslovnici da se usereš kakva je milina čitati, a mapa i slika koliko hoćeš, jbg, lakše mi pratiti uz pokoju mapu.

 

Ovo izdanje

 

drugi-svjetski-rat-slika-17832084.jpg

Link to comment

Ma naravno da se slazem, ja sam "Vikinge" citao sa sve laptopom pored sebe (trazeci odmah podrucja, gradove i granice tadasnjih drzava). Jbg, stvarno steta sto se malo vise ne poturde, posebno sto nije neka razlika u ceni izmedju recimo "Enciklopdije westeora" i ove knjige ( razlika u kvalitetu izrade je ogromna )...

Trenutno cituckam od istog autora Kelte i jos jedna preporuka sa moje strane!

Link to comment

Ma naravno da se slazem, ja sam "Vikinge" citao sa sve laptopom pored sebe (trazeci odmah podrucja, gradove i granice tadasnjih drzava). Jbg, stvarno steta sto se malo vise ne poturde, posebno sto nije neka razlika u ceni izmedju recimo "Enciklopdije westeora" i ove knjige ( razlika u kvalitetu izrade je ogromna )...

Trenutno cituckam od istog autora Kelte i jos jedna preporuka sa moje strane!

 

E da, tačno je i meni pala na pamet ta razlika, kako se negdje baš potrude i otvore, a kako negdje samo krknu tekst.

 

Ovi Kelti se moraju ovjeriti, hvala za preporuku!

Link to comment

jesi citao na lupiga.com njegov tekst povodom otkaza dezulovicu u slobodnoj dalmaciji?

meni super :D

 

 

Morgana, na koji tačno tekst misliš?

 

E nisam, mada mi je tetka iz CRO srkenula paznju da skraba po netu (verovatno je to to), pravo da ti kazem nisam ni ovreio lupiga. Ako nadjes link teksta baci ga na pm.

 

Kad smo kod IM skoro sam gledao Nedeljom u 2, i staro i novije gostovanje, i mislim da bih tog coveka mogao slusati/gledati po milion puta da mi ne dosadi. Sebi pod kozu je fenomenalna (oba dela).

 

Si video i ovo:

 

oklop_od_papira_vv.jpg

Link to comment

Skinuo sam gomilu knjiga u zadnje vreme, kolekciju Michael Palmerovih romana i gomilu knjiga o boksu. Pocecu da citam Palmera, preporucujem svim ljubiteljima medicinskog trilera.

Link to comment

Si video i ovo:

 

oklop_od_papira_vv.jpg

Ne, kao sto rekoh Sebi pod kozu i U zadnji cas su mu autobiografske knjige koje sam citao kad su izasle pre par godina. Moram videti sta je ovo.

 

 

@ James Marshall

 

Secam se jednog letnjeg raspusta kod tetke sam video ove knjige i poceo da gutam strane. Sledece leto je bio prijemni za srednju skolu i dogovor je bio da ako polozim dobijam knjige da ih nosim kuci (da bih mogao procitati sve)- od tog leta su sva 3 dela kod mene, onako precutno se ne odvajam od njih.

Zagrebacka Mladost, ljubljanaka Mladina i neko iz Beograda je fenomenalno uradio to izdanje, kvalitet fotografije na zavidnom nivou, to je 1980.godina.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

415TX2-69SL._SX320_BO1,204,203,200_.jpg

Савршена књига. Свака реченица је бисер. И потпуно бесмислени увод који покушава да објасни писање Ребеке Вест са становиша  тренутног погледа да Балкан у министарству иностраних дела САД.

Link to comment

Ne, kao sto rekoh Sebi pod kozu i U zadnji cas su mu autobiografske knjige koje sam citao kad su izasle pre par godina. Moram videti sta je ovo.

 

 

@ James Marshall

 

Secam se jednog letnjeg raspusta kod tetke sam video ove knjige i poceo da gutam strane. Sledece leto je bio prijemni za srednju skolu i dogovor je bio da ako polozim dobijam knjige da ih nosim kuci (da bih mogao procitati sve)- od tog leta su sva 3 dela kod mene, onako precutno se ne odvajam od njih.

Zagrebacka Mladost, ljubljanaka Mladina i neko iz Beograda je fenomenalno uradio to izdanje, kvalitet fotografije na zavidnom nivou, to je 1980.godina.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ja sam ukrao od neke rodbine prije dvadesetak godina dok su ovi bili u inostranstvu (ali nije me stid :lolol:  ), nego sam skoro bio u posjeti familiji pa sam se sjetio ovog sjajnog izdanja (iskopao ga iz ormana) sad kad su mi ove nove verzije (Lagunina koju sam pomenuo) dospjele pod ruku, stvarno su se nekad bolje knjige štampale 

Link to comment

avanture_nevaljale_devojcice-mario_varga

 

 

šta znam, bledunjavo, rekao bih.

nije - po meni - postigao nužan nivo uverljivosti.

Љоса је спрдња као покојни Цици.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...