Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

U Delfiju mogu da se nađu, na tim sniženjima, neke knjige štampane sredinom 2000ih.

Tu, ko je strpljiv, može da probere solidnih naslova. 

U poslednjoj akciji tog tipa uzela: Glamurama, Bret Iston Elis i Svedok, Huan Viljoro.

Oba romana izuvaju, jedan ludilom, drugi beznađem. Prevodi su solidni.

Akcija je bila 3 za 500rsd.

Treća je bila neka random glupost.

Link to comment

Zavrsio Uelbeka Pokoravanje. od onoga sto sam citao od njega meni najbolji. Cak i nije antiislamski koliko se ocekivalo nakon svega.

 

Sada prelazim na nesto lakse jer sam na putu u dablinu uspeo da ulovim za po 3e od Kinga Full Dark, No Stars i Abominable od  Simonsa. 

Link to comment

Nije uopste antiislamski, vise je generalno mizantropski :D vise ima prezira prema zapadnjackoj civilizaciji nego bliskoistocnoj, kao uostalom i u drugim romanima.

Ja sam posle pokoravanja uzela platformu, i ta knjiga mi se mnogo vise svidja. U poredjenju s njom mi pokoravanje deluje previse plitko i nefokusirano.

Ipak, i dalje mi je mogucnost ostrva najbolja, iako je davno nisam citala. Elementarne cestice mislim da sam samo pocela, ne i zavrsila, secam se samo atmosfere al ne i dogadjaja. Probala bih opet al ne znam gde da je nadjem. Ne aka mi se sa limundom i slicnim sajtovima.

Link to comment

Nije uopste antiislamski, vise je generalno mizantropski :D vise ima prezira prema zapadnjackoj civilizaciji nego bliskoistocnoj, kao uostalom i u drugim romanima.

imam isti utisak.

kritikuje apatiju i inertnost zapadnjačke intelektualne elite, možda čak i opštu depresiju potrošačkog društva. nisam sigurna da li je stav da je ta kultura dostigla svoj vrhunac pa izjeda samu sebe ili da je uspostavljena na isuviše nestabilnim temeljima, pa ju je nalet malo jačeg vetra lako poljuljao. 

Link to comment

Bas tako, marketing je isao bas heavy na antiislam pricu ali je zapravo prilicno kritikuje apatiju i tu filozofiju gledanja svog dupeta a ne sire slike.

Link to comment

Bas tako, marketing je isao bas heavy na antiislam pricu ali je zapravo prilicno kritikuje apatiju i tu filozofiju gledanja svog dupeta a ne sire slike.

Колико ја капирам ако је то био неки промоциони трик одрадила га је будала која није прочитала ни пар страница романа. Будала која је савршено прилагођена да буде успешна индивидуа у свету који Улебек тако мајсторски пљује. Ја сам уживао у роману, никакву мизантропију ја ту нисам приметио.

izdanja01.jpg

Читам другу књигу. Потпуно невероватна књига.

Link to comment

Ja sam se dva puta zaglavljivao na drugoj knjizi. I sada bi trebalo opet da počnem.

Ne želim da umrem a da je ne pročitam, a opet treba preći nešto po treći put i ostati motivisan.

 

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ja sam se dva puta zaglavljivao na drugoj knjizi. I sada bi trebalo opet da počnem.

Ne želim da umrem a da je ne pročitam, a opet treba preći nešto po treći put i ostati motivisan.

 

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Ја и читам сад другу књигу. Прву сам прочитао пре пар месеци. Реченица има невероватан ритам, Црњански је опак циник, а нико од њега боље равницу не познаје. Мучно Павелово путовање са Божичима је антологијско.

Link to comment

The_Sea_John_Banville.jpg

 

Мњех. А Телеграф ју је уврстио у 20 најбољих књига написаних на енглеском језику...

 

А сад да мало одморим мозак:

 

3437141857934551191e2c901eb.jpg

 

bogdan-krizman-vanjska-politika-jugoslav

 

Ivan_Ribar__POLI_5486b9de5faa2.jpg

Link to comment

moram da priznam da neke audijo knjigice ne mogu da slusam/da se fokusiram..... ali kad je Gaiman u pitanju, hel jea.. najbolji pripovedac na svetu  :wub: slusala bih ga sve iz pocetka...

 

triggerwarning_zpswfqidlc2.jpg

Link to comment

The_Sea_John_Banville.jpg

 

Мњех. А Телеграф ју је уврстио у 20 најбољих књига написаних на енглеском језику...

 

 

 

 

Његов роман о Кеплеру је јако добар. Ја сам га са уживањем читао.

Link to comment

Fino i jedno i drugo, svako na svoj nacin. Zajednicka tacka - Otomansko carstvo, Istambul... I tako dalje.

 

CC Humphreys Vlad The Last Confession 

 

CCpFzxvUwAI7GAT.jpg

 

 

The Tournament by Matthew Reilly

 

CCpHg5NVAAAsDMU.jpg

Link to comment

Fino i jedno i drugo, svako na svoj nacin. Zajednicka tacka - Otomansko carstvo, Istambul... I tako dalje.

 

CC Humphreys Vlad The Last Confession 

 

CCpFzxvUwAI7GAT.jpg

 

 

Вреди ли ово 7$?

Link to comment

 

 

Вреди ли ово 7$?

Ja sam uzeo diskove iz biblioteke - znaci za dzabe (audio book) a koliko vidim sad je u trendu sa onim novim filmom (nema direktne veze - mada sam se ja nadao da ce biti). Solidna knjiga, prosejana istorijskim faktima a u sustini - fiction™. 

btw - o kojim dolarima govorimo?? :) 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...