Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Dobri ljudi, 'vako stoje stvari: sva četiri (celovečernja) filma - "Detektor" (2000), "Klatret?sen" (2002), "Folk flest bor i Kina" (2002) i "Tatt av kvinnen" (2007) se mogu izmazgariti dok se poslednja dva mogu naći i na torrentima...edit: prevod ne mogu naći jedino za "Detektor"...

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

djeco, ja mulu nemam, a el torrente detektora je drugaru stigao do nekog procenta i stao. spamujem vas na pm, budite drugari pa udelite odgovor ubogom ljubitelju erlenda lua.

Link to comment
Deco, ja uzela te KamiJone. Ko mi odgovara ako me smori (a nemam preterano weird knjizevni ukus)?
uzmi doplera prvo, mada nije obavezno, ali povezane su hronoloski, i u kamijonima postoje reference na doplera. evo ja cu odgovaram. mislim da ce ti se svidi.
Link to comment
"Mulej" odlicno. Progutala u dahu. Odlican prevod. Preporuka.
Pre nego sto stignem do knjizevnog utiska, prvo onaj koji je profesionalna deformacija: KamiJoni zesce podbacuju u tom smislu (tri babice, a dete... :ph34r: ). Al' da prvo procitam do kraja...
Link to comment

Hej Kafkice :) , bila si u pravu za one Cestice, dosla sam do pola knjige (strasno se razvlacim) i krenule mucnine u stomaku tako da necu vise sebe da mucim. U planu mi je Dzojsov ''Portret umetnika u mladosti'', nadam se necem lepsem... :wub:

Link to comment

Kontam da niko nije pokvario stomak od klasike. :rolleyes: Sad vec imam sistem kad uzimam knjige: bivsa lektira, tj. citanje po drugi-treci put (Limeni dobos/bubanj), nesto za moju dusu (Albahari - Pelerina i nove price) i eksperimentisanje sa novim (E. Lu).

Link to comment
U planu mi je Dzojsov ''Portret umetnika u mladosti'', nadam se necem lepsem... :wub:
Ne nadaj se hepi endu cool.gif Jos ako si citala o martiru Stefanus-u i mit o Daidalus-u - bog da te vidi!
Link to comment
"Volvo Kamione" nisam ni zavrsila, toliko je to meni bilo dosadno.
Procitala. :ph34r:
Bup je kriv.
jel mulej nesto novoizdato?
Jeste. Glavna junakinja osamnaestogodisnjakinja kojoj cela porodica izgine u avionskoj nesreci. Sad kad je proslo 10ak dana kako sam procitala, jedna rec opisuje utisak: urnebesno.
Link to comment
Bup je kriv.
ma jesam. samokaznio sam se erlendluovskim sumskim doduse samo vikend kampovanjem u bespucima oko suseka. jedino nisam imao losa. dve svinje su nanjusile przen krompir, ali nisu dugo ostale.franciska, sta ti je u knjizi lose? mislim, okej je, samo bih voleo da cujem. ipak je on svetski priznat u knjizevnim krugovima, ne moze se poreci da je kvalitetan pisac.stil jeste sveden, ponekad su preokreti predvidljivi, ali je jako zabavno, ironija reze, uz to mi strasno pase sto o ozbiljnim stvarima govori na neozbiljan nacin. negde sam procitao da su mu svi glavni likovi na rubu nervnog sloma, i to mi odgovara, zbog identifikacije. :lol:
Jeste. Glavna junakinja osamnaestogodisnjakinja kojoj cela porodica izgine u avionskoj nesreci. Sad kad je proslo 10ak dana kako sam procitala, jedna rec opisuje utisak: urnebesno.
kupujem cim mi knjizara bude pri ruci. ni naivan.super nisam citao, kazu da je rasprodat.
Link to comment
naivan. super je najbolja luova knjiga, od ovih koje su kod nas prevedene -_- nesto kao moderni lovac u zitu
meni je dopler vise lovac u zitu od lovca u zitu. :lol: nesto kao lovac u zitu za tridesetogodisnjake. a pravi lovac u zitu me nije razvalio kao sto je izgleda trebalo. od svega sam najvise zapamtio iritirajuc prevog gde neobrazovano crnce koje je ako se dobro secam glavni lik na srpskom govori juznosrbijanskim narecjem. :blink: a naivan.super cu pozajmiti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...