Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

The Circle mi se za sada ne ispušta iz ruku. Pošto meni tek sad počinje odmor kupila The Girl With All The Gifts jer je tako rekao Joseph Whedon, osmi nastavak Parka Gorki - Tatjana i The Sleepwalkers, iako mi istoričari rekli da će me oprhvati dah revizionizma.

Link to comment

Upravo citam The Circle i bas me je zgrabio.

 

1 kvalitetan pejdztrner, smislen i vrlo aktuelan. I majstorski napisan.

 

Nadam se da nece negde da zabrlja ili prokliza do kraja.

 

Matorci na barzi su mi za sada hit, voleo bih da se pojave jos jednom.

Link to comment

Zanimljiva knjiga, ponekad malo kliza izmedju antiutopije i farse.  :nobles:

 

Saznao za nju na forumu, skinuo je sa interneta, čitao na kindlu. Paradoks  :nobles:  :nobles:

Link to comment

The Circle mi se za sada ne ispušta iz ruku. Pošto meni tek sad počinje odmor kupila The Girl With All The Gifts jer je tako rekao Joseph Whedon, osmi nastavak Parka Gorki - Tatjana i The Sleepwalkers, iako mi istoričari rekli da će me oprhvati dah revizionizma.

 

 

Данас у локалној књижари видех да су Кларк и она несрећна Макмилан изашли у меке корице. Оно позитивне рецензије од Олдбрајтове, Талбота и сличних великана историјске мисли. Има чак и нека о Принципу.

Доктор Арсло...шта рећи... :ziga:

Link to comment

Hanif Kurejši - Buda iz predgrađa (Hanif Kureishi -The Buddha of Suburbia)

 

Indijci i Englezi u Engleskoj, na mahove zabavno, bez nekog zaključka.
ali jedan citat mi je ostao, zato što mi je u životu toliko čest i aktuelan:

 

 

Razmišljao sam o razlikama između zanimljivih ljudi i dobrih ljudi. I o tome kako to nisu uvek isti ljudi. Interesantni ljudi su oni sa kojima želite da provodite vreme - njihovi umovi su neobični, sa njima stvari vidite na nov način, a ne samo kao mrtvilo i ponavljanje. (...) A postoje dobri ljudi koji nisu interesantni i ne zanimaju vas njihova mišljenja ni o čemu. Kao i majka, oni su dobri i blagi i zaslužuju više ljubavi.

Link to comment

Jesi li citala ovu njegovu poslednju knjigu? Ja je juce bas uzeh iz biblioteke.

 

The last word
Kureishi, Hanif, author
 

Mamoon is an eminent Indian-born writer who has made a career in England - but now, in his early 70s, his reputation is fading, sales have dried up, and his new wife has expensive taste. Harry, a young writer, is commissioned to write a biography to revitalise both Mamoon's career and his bank balance. Harry greatly admires Mamoon's work and wants to uncover the truth of the artist's life. Harry's publisher seeks a more naked truth, a salacious tale of sex and scandal that will generate headlines. Meanwhile Mamoon himself is mining a different vein of truth altogether. Harry and Mamoon find themselves in a battle of wills, but which of them will have the last word?

Book. English. General.
Published London : Faber & Faber 2014
 
20552507.jpg
Link to comment

meni je ta bila takva da sam je odma zaboravila, a imam je na polici

takođe sam čitala i gabriel's gift ali se ne sećam apsolutno ničega iz nje tako da to govori dosta o utisku koji je knjiga ostavila na mene

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...