Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

baš me zanimaju utisci o ovoj knjizi, vredi li?

 

Utisci za par dana :) 

NIsam pročitao više od par strana, ne zato što ne vredi, već zato što nisam imao vremena... Za par dan sam na odmoru, pa ću stići da pročitam.

Link to comment

ok.

daaavno  sam poznavao spisateljicu, vazda bila melodramatična (ali da ne grešim dušu, svi smo manje-više takvi u tim godinama ). prilično sam se iznenadio kad sam je našao u užem izboru za NIN-ovu.

Link to comment

Pročitao "Krug" Dejv Egers - preporuka za letnji odmor.

"1984." 21-og veka.

Pisac baš nema Orvelovski spisateljski dar, ali priča drži pažnju svih 400 i kusur stranica.

Rekao bih "inženjerski" napisana.

Tema više nego aktuelna, ne čudi me da je vrlo čitana u svetu.

Edited by spaske
Link to comment

U biblioteci na faksu postoji odeljak odakle se mogu uzeti rashodovane knjige, i poslednjeg dana faksa uzela sam odatle jedino što mi se činilo zanimljivim - Grinove Komedijaše. 

Roman je tipično Grinovski, spor, detaljan, iako ni po čemu (a pogotovo ne po jeziku) savremen (osim možda po temi), brzo me je uvukao u priču (možda zato što sam primorana da sat vremena dnevno sedim nepomično na jednom mestu, pa je alternativa gledanje u zid). Radnja se dešava na Haitiju, za vreme diktature papa doka duvalijea, i zapravo je u funkciji opisa jezivog stanja u toj državi u tom vremenu. Sama po sebi i nije previše gnusna, Grin se ne trudi da bude nešto preterano slikovit, ali atmosfera je mračna, turobna, potpuno u skladu sa okolnostima na Haitiju.

To je jedna od onih knjiga zbog ti se produbi mržnja prema ljudskom rodu generalno.

Preporučujem je ukoliko imate želudac za takve stvari. Mene je dok sam čitala bacila u depresiju koja je traje i nakon pročitane poslednje strane.

Ljudi su zveri, zli, sitni, a dobrih je premalo za bilo šta.

Edited by belch
Link to comment

U biblioteci na faksu postoji odeljak odakle se mogu uzeti rashodovane knjige, i poslednjeg dana faksa uzela sam odatle jedino što mi se činilo zanimljivim - Grinove Komedijaše. 

Roman je tipično Grinovski, spor, detaljan, iako ni po čemu (a pogotovo ne po jeziku) savremen (osim možda po temi), brzo me je uvukao u priču (možda zato što sam primorana da sat vremena dnevno sedim nepomično na jednom mestu, pa je alternativa gledanje u zid). Radnja se dešava na Haitiju, za vreme diktature papa doka duvalijea, i zapravo je u funkciji opisa jezivog stanja u toj državi u tom vremenu. Sama po sebi i nije previše gnusna, Grin se ne trudi da bude nešto preterano slikovit, ali atmosfera je mračna, turobna, potpuno u skladu sa okolnostima na Haitiju.

To je jedna od onih knjiga zbog ti se produbi mržnja prema ljudskom rodu generalno.

Preporučujem je ukoliko imate želudac za takve stvari. Mene je dok sam čitala bacila u depresiju koja je traje i nakon pročitane poslednje strane.

Ljudi su zveri, zli, sitni, a dobrih je premalo za bilo šta.

 

Mistrijeva Osetljiva ravnoteža je poslednja knjiga koja me je baš rastrojila. Opisuje otprilike isti period (vreme vladavine Indire Gandi) kao Ruždijeva Deca ponoći ( :heart:), ali bez ruždijevskog alegorijskog otklona. Pretopla i prestrašna istovremeno. 

edit: zagrade

Edited by Notorious
Link to comment

Morelov Izum, Bijoja Kasaresa.

 

Pre koji dan Jedna Ljubav, Bucati. Nesto me dovatilo da citam iako nemam vremena. Sad zapoceo Smrt Artemija Kruza od Fuentesa, zvuci dobro prvih nekoliko poglavalja

Link to comment

Evo završavam Susret sa Ramom, malo kasno, ali bolje ikad nego nikad...

Tražim po netu nastavke na Srpskom, ali mrka kapa. Ima li uopšte?

Link to comment

Evo završavam Susret sa Ramom, malo kasno, ali bolje ikad nego nikad...

Tražim po netu nastavke na Srpskom, ali mrka kapa. Ima li uopšte?

Kakve nastavke, zar Rama ima nastavak?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...