Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

dobar blog, quentine.

Dobar ceo blog, sve sekcije. Slagala se, ne slagala s ponecim, uzivala sam u citanju i "razgovoru" s tekstovima. Tako zamisljam dobre preporuke za citanje/necitanje, cak sa osvrtom na prevod, uredjivanje. Naisla i na knjige koje sam htela, pa htenje zaturila. Hvala za podsecanje.

 

Poz

Link to comment

Dobar ceo blog, sve sekcije. Slagala se, ne slagala s ponecim, uzivala sam u citanju i "razgovoru" s tekstovima. Tako zamisljam dobre preporuke za citanje/necitanje, cak sa osvrtom na prevod, uredjivanje. Naisla i na knjige koje sam htela, pa htenje zaturila. Hvala za podsecanje.

 

Poz

plus edan

od svega najbolji je uelbek al ne zato sto je osnovno o njemu tj povrsno.nebitno

sad uvatio kako preziveti zivot.

procito i nevaljalu devojcicu..jao u pocetku mi se cinilo kao da citam jopet moraviju..vecna ???

Link to comment

MOSKVA-PETUSKI-Venedikt-Jerofejev_slika_

други пут читам, после дуго времена.

овог пута свој примерак књиге

уживанција

Link to comment

Dobar ceo blog, sve sekcije. Slagala se, ne slagala s ponecim, uzivala sam u citanju i "razgovoru" s tekstovima. Tako zamisljam dobre preporuke za citanje/necitanje, cak sa osvrtom na prevod, uredjivanje. Naisla i na knjige koje sam htela, pa htenje zaturila. Hvala za podsecanje.

 

Poz

 

Hvala. To mi je i bila namjera.

Link to comment

Током ових тмурних дана поново убризгавам фантастику коју сам већ читао, Хиперион па надаље, па прве три књиге Џордана Точак времена, и још неке које имам, морам мало да одлутам

Link to comment

Uzela Cvajga iz biblioteke, izdanje Matice srpske iz 1952. u prevodu Aleksandra Tisme

 

Da li sam ja los covek ako mi je knjiga malo dosadna? Taman me neki deo malo podigne a onda sledeci baci u dosadu i tako u krug. Jeste da nisam dosla ni do pola knjige i da sam bolesna ali pocinjem da posustajem sa zeljom da nastavim..

Link to comment

Uzela danas u biblioteci ove dve.

 

Bibliotekarka je sumnjičavo okretala prvu knjigu da li je za iznošenje ili samo za čitaonicu, ali sam je ipak iznela da se edukujem u zrelom dobu. Ustvari, mene najviše ineresuju stilovi počev od 1900. naovamo, ali ovo neka bude uvod.

 

STILOVI-OD-PRAISTORIJE-DO-SECESIJE_slika

 

 

a u jutarnjoj vožnji ka poslu, idealan format

 Dzon-Apdajk-GOLUBIJE-PERJE_slika_O_11581

Edited by halloween
Link to comment

 

divnooooo! moja skolska i ''studentska'' prijateljica, inace jedna lepa, graciozna, pametna, vredna i odgovorna osoba je koautor prve knjige...moracu da joj prenesem da knjigu ne citaju samo njeni studenti, vec da ima i medju ''obicnim svetom'' /tj. onima koji nisu scenografi, arhitekte ili dizajneri/ zainteresovanih za te teme. a tebi evo jedan poster, ja ga drzim na desktopu, nadam se da ce ti biti interesantno :-)

stolice.jpg

Link to comment

 

 

 

a u jutarnjoj vožnji ka poslu, idealan format

 Dzon-Apdajk-GOLUBIJE-PERJE_slika_O_11581

 

Hvala što si me podsjetila na ovu ranu Apdajkovu zbirku priča. Potrudiću se da je uskoro pročitam. 

Link to comment

film nije nista posebno, kakva je knjiga?

Филм нисам гледао али је књига одлична. Све препоруке.

Link to comment

200px-JamesEllroy_TheBlackDahlia.jpg

 

Čitam ja od njega "Američki tabloid", i krene zanimljivo, kad ono već na šeset nekoj strani rupčaga:

JFK ide kod neke prostitutke (i to ne neke specijalno obučene da izvlači informacije, nego kamenjarka vulgaris) i posle sexanja pričaju. JFK joj ne zna ni ime (dva puta maši), ali zato umesto očekivanog "imaš lepe sise", "moram da idem", "imaš cigaretu", kaže joj (bez i da ga je pitala) da je Bobi, njegov brat, baš eto juče saslušavao zaštićenog svedoka u procesu protiv Džimija Hofe, "nekog Poljaka, Rolanda iz Čikaga". Jeeeeeeeeeeeste!, kako da nije.

 

(i onda to pravi posle zaplet narednih 50 stranica).

Link to comment

Čitam ja od njega "Američki tabloid", i krene zanimljivo, kad ono već na šeset nekoj strani rupčaga:

JFK ide kod neke prostitutke (i to ne neke specijalno obučene da izvlači informacije, nego kamenjarka vulgaris) i posle sexanja pričaju. JFK joj ne zna ni ime (dva puta maši), ali zato umesto očekivanog "imaš lepe sise", "moram da idem", "imaš cigaretu", kaže joj (bez i da ga je pitala) da je Bobi, njegov brat, baš eto juče saslušavao zaštićenog svedoka u procesu protiv Džimija Hofe, "nekog Poljaka, Rolanda iz Čikaga". Jeeeeeeeeeeeste!, kako da nije.

 

(i onda to pravi posle zaplet narednih 50 stranica).

ma super je americki tabloid. jfk je kreten, bobi je ozbiljan tip. i nije kamenjarka vec je riba koju mu namesta mafija preko frenka sinatre. ukoliko se dobro secam.

 

meni to najbolji elroj uz big nowhere i white jazz.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

ma super je americki tabloid. jfk je kreten, bobi je ozbiljan tip. i nije kamenjarka vec je riba koju mu namesta mafija preko frenka sinatre. ukoliko se dobro secam.

 

meni to najbolji elroj uz big nowhere i white jazz.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

 

dobro, ako jfk ima IQ= minus 5, kako se onda seća imena od nekog nebitnog tipa? a rava je neka bezveze, niti ga je ispitivala, tamo ga uputio agent FBI/bobijeve komisije, da bi saznao nešto drugo, a info koji je jfk odao taj agent je već znao, te ga nije tamo slao sa tom namerom.

zamisli otputuješ u drugi grad i počneš da flertuješ sa konobaricom u lokalnom kafiću koju vidiš prvi put. i onako dok ćaskate i ašikujete usred toga kažeš da ste juče na poslu o saradnji na tekućem projektu pričali sa petrom petrovićem. eto toliko je prirodno zvučalo. uglavnom, pisac je mogao malo veštije da dođe do istog a ne nekim neverovatnim, smešnim dijalogom.

 

ipak, nastavljam, nema veze, svašta se dešava, svi pucaju, prisluškuju, lažu, tuku se, zanimacija.

 

Link to comment

dobro, ako jfk ima IQ= minus 5, kako se onda seća imena od nekog nebitnog tipa? a rava je neka bezveze, niti ga je ispitivala, tamo ga uputio agent FBI/bobijeve komisije, da bi saznao nešto drugo, a info koji je jfk odao taj agent je već znao, te ga nije tamo slao sa tom namerom.

zamisli otputuješ u drugi grad i počneš da flertuješ sa konobaricom u lokalnom kafiću koju vidiš prvi put. i onako dok ćaskate i ašikujete usred toga kažeš da ste juče na poslu o saradnji na tekućem projektu pričali sa petrom petrovićem. eto toliko je prirodno zvučalo. uglavnom, pisac je mogao malo veštije da dođe do istog a ne nekim neverovatnim, smešnim dijalogom.

 

ipak, nastavljam, nema veze, svašta se dešava, svi pucaju, prisluškuju, lažu, tuku se, zanimacija.

 

pa taj agent nije samo bobijev. stavise.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...