Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

"Kad su cvetale tikve". Sramim se priznati, dugo sam bila mislila da se radi o skroz jednoj drugoj epohi, sad čitala prvi put.
A kakav masterpiece! Meni je to jedna od najboljih knjiga pročitanih u životu, ima bravura kojima ću se vraćati. Kad je došlo ono mesto, kada Stoletova majka dolazi kod Ljube, i poželi mu da se lepo oženi, samo sam zastala, uz jedno glasno "glb", spustila knjigu i glasno opsovala u sobi. 

 

I baš danas saznam da u BDP postavljaju predstavu, uskoro je premijera, a Šampiona igra naš šampion sa jednog drugog topika. 

Link to comment

Uzela Cvajga iz biblioteke, izdanje Matice srpske iz 1952. u prevodu Aleksandra Tisme, i kao da je nad njom izvrsen genocid. Osusenih mrlja od vode i raznih napitaka, podvuceni i zaokruzeni pasusi na svakoj strani, iscrtano sve i svasta. :( Davno nisam drzala u rukama toliko upropastenu knjigu - vraca me na vreme skolskih lektira. Da li se i ova knjiga nalazi na nekom nastavnom programu, zna li neko? (srednja skola, fakultet..?)

Ne, nikad nije ni bila, koliko znam.

Inace, Tismin prevod je jedan od boljih.

Kao sto su iz lektire nestali Dzek London i masa drugih nepodobnih tipova.

Link to comment

"Kad je Niče plakao"- Irvin Jalom

Ko voli psihoanaliticare u ulozi pisaca, preporucila bih Stefana Bolognini-a, Like wind like wave :heart: Zbirka kratkih prica, nisu bas direktno vezane za klinicku praksu...

Link to comment

Upravo ste mi ti i kliz izbili 12 dolara iz dzepa, kupio za kindl. Ako nije smesna knjiga, ili barem duhovita kao klizov komentar. grr

Link to comment

Upravo ste mi ti i kliz izbili 12 dolara iz dzepa, kupio za kindl. Ako nije smesna knjiga, ili barem duhovita kao klizov komentar. grr

 

 

Što ne pitas jbt, mogao sam ja da ti "prodam" Kindl izdanje :mellow:

 

Ne znam još šta da ti kaem za smešnosttm - tek sam počeo...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
  • 2 weeks later...

Thomas Piketty "Capital in the twenty first century". A must read.

 

Mogla bi da postavis na ekonomiju.

Ja citao samo Brankovu recenziju u JEL, pa su moja sledeca pitanja verovatno nesto sto je u Piketijevom stivu odgovereno.

 

Da li je tacno da se implicitno postavlja da je g egzogeno, pa je ond asamo stvar u raspodeli? Da li ima nesto u tehnoloskom progresu sto daje prednost kapitalu poslednjem periodu?8

(Ako me moje secanje ne vara, o tome su pisali i Rajan u onom Foreign Affairs, ili tako nemo clanku, i Tyler Cowen).

(Ako je rast Y, recimo, samo usled tehnogloskog progresa, koji rezultira rastom produktivnosti kapitala, onda je matematicki normalno da udeo dohotka od kapitala raste brze nego g, ako nisam nesto pogresno uklavirio)

 

Koliko shvatam, Piketi se bavi samo nejednakoscu unutar zemalja, a ne izmedju zemalja  (opet Brankova teza), a sasvim je moguce da su obe tendencije u vezi.

 

 

I na kraju, da li si citala svih 900 strana? Meni mnogo, procitao njego predgovor, tesko pisano. Pokusao da ga gledam na Economics Policy Institute predavanju, iskljucio oko 20 minuta, convoluted, nepovezano, ne drzi paznju.

Link to comment

pročitao novog Vidojkovića.

 

on je prosto neverovatan.

nastavlja sa pisanjem svog istog romana u kome je on izvanredan jebač, okorela pijandura i još gori narkoman koji sve svoje poroke drži pod kontrolom.

uz to i panker i sastavni deo establišmenta u jednoj osobi.

treba mu odati priznanje na doslednosti.

 

veliki plus je i što ima vrcav humor pa su setre Hilton postale sestre Šilton a Playboy - Bad Boy. urnebes.

 

umeo bih i j da pišem tako, ali me sramota.

Bukovski je ipak nešto drugo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...