Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Ne citam obicno drame (sem Shakespearea), ali posle Woodyjevog Blue Jasmine, osecam potrebu
ako potreba poživi, preporučujem svakako (gotovo) sve od Ronalda Harvuda.
Link to comment
Ne citam obicno drame (sem Shakespearea), ali posle Woodyjevog Blue Jasmine, osecam potrebu12222.jpg
Ne znam tvoj ukus, ali sumnjam da ces se pokajati :)Nisam ni znao za taj film, moram ga pogledati
Link to comment

Prošle godine. Ima i par Gatrijevih crteža.Fino teče. Uvuče tu u atmosferu peščanih oluja, koliba od drveta, seksa i teške, teške patnje.Ostalo mi još jedno poglavlje

Link to comment
U holu Doma sindikata (Trg Nikole Pašića 5a), od 16. decembra do 9. januara, biće otvoren Novogodišnji i Božićni sajam knjiga.Sajam knjiga u Domu sindikata biće otvoren svakoga dana od 9 do 20 časova.
Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment

Kome je do lake literature, a pritom i (legalno) besplatne, mozda ce se zabaviti ovde: Cory Doctorow.Skinuo sam 2 njegove besplatne knjige (Little Brother i Homeland). Nije to neki visok domet u knjizevnom smislu, ali je aktuelno da ne moze biti aktuelniji (do te mere da podseca na citanje vesti, pre nego beletristike, da ne kazem SF-a). Na momente je, barem meni, pomalo dosadan sa wikipedia-stilizovanim objasnjavanjima kriptografije i tome slicnog. Istini na volju, na par mesta upucuje citaoca (umal' ne rekoh "korisnika") na Wikipediju i Google. Pomislim, kako bi bilo citati takvo Zlatno Runo od nekog 21.-vekovnog Pekica. "A s tim u vezi, pada mi na pamet jedna zabavna prica o Ezopu, o cemu mozete vise procitati na Wikipediji".littlebrotheruk.jpgSvako poglavlje (Little Brothera, sto je naravno aluzuja na odredjenu knjigu, a ko to nije razumeo, glavni junak ima i korisnicko ime w1n5ton) pocinje njegovom posvetom 1 prodavnici knjiga (izmedju ostalog, i ne bas leak-friendly amazon.com-u). Nedobronamerni korisnik citalac bi mogao pomisliti da je u pitanju advertajzing... no, na svu srecu, "posvete" knjizarama se vrlo lako daju ignorisati (cak i bez adblocka). (Sto takodje omogucuje malo drugacije tumacenje toga na koji nacin su Doctorowljeve knjige besplatne).Ne zelim da ispadnem suvise kritican, ima tu zabave... uostalom, ako je dobro Neil Gaimainu, ko sam ja da se zalim.A zna Doctorow da obraduje i citaoce iz naseg podneblja. Protestno-koncertni skup rimtutituki "Don't trust anyone over 25" koji se odrzava u parku u San Francisku (koji kasnije darth-waderovska policija razbija k'o pitbul mokre novine) zapocinje sledecim pasusom:

By the time the bands kicked off, I was utterly stoned on crowd-vibe. The opening act was some kind of Serbian turbo-folk, which I couldn't figure out how to dance to. I know how to dance to exactly two kinds of music: trance (shuffle around and let the music move you) and punk (bash around and mosh until you get hurt or exhausted or both). The next act was Oakland hip-hoppers, backed by a thrash metal band, which is better than it sounds. Then some bubble-gum pop. Then Speedwhores took the stage, and Trudy Doo stepped up to the mic.
:s_d:Ко то каже, ко то лаже, Србија је малаНије мала, није мала, с' НСА ратовала
Link to comment

@ Mašin gan & ArbajtmanU najmanju ruku Vudi je daleko, daleko bolji pesnik, muzičar i sindikalni agitator , nego književnik. Ima dva trenutka u kojima dostiže određeni, očekivani nivo, ostalo je jako tanko.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...