Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

ja sam tražila po beogradskim knjižarama bezuspešno, htela sam da poklonim prijatelju iz beča nekog našeg pisca prevedenog na nemački. pretpostavljam da je bolje da sam tamo tražila.

Link to comment

hvala svima. poznanica zaludjena ex ju prostorom generalno, film, muzika, knjizevnost. preko (bivseg?) decka hrvata. prosle godine sam imao obavezu da trazim dvd-ijeve sa nemackim titlom, sto je u srbiji nemoguca misija i diskografiju joksimovica (?!) ili kako se vec zove.za jergovica znam, nesto je vec i citala a petrovica imam i ja u nemackom izdanju. kis i kovac - odlicno. ja bih voleo kada bi pekica bilo, trebalo bi (?) sad cu da se dam u potragu. ev. kapor?

Link to comment

kad već pričate o našim piscima na stranim jezicima, molim vas, ako neko zna gde da potražim recimo Andrića ili Mešu Selimovića na italijanskom (u Beogradu) bila bih mu jako zahvalna.imam samo sutra da to nađem, hoću da poklonim prijateljici koju ću videti na putu iduće nedelje.

Link to comment
treba mi neka preporuka srpskih (ex ju) autora na nemackom prevodu. savremenih, od nasih klasika racunam da su svi pevodjeni i na nemacki, mada i za njih moze preporuka.izvinjavam se zbog zloupotrebe topika, ali on je najcitaniji pa mozda mi neko i preporuci nesto.
ima koliko hoces...idi na amazon.de i ukucaj serbische romane u odeljku bücher ;)albahari je dosta prevodjen i pre 5-6 godina je cak svrstan u top 10 kvalitetnih stranih pisaca sa katastrofalnim tirazom u nemackoj (tj. ne prodaje se uopste).now reading - putovanje nakraj noci (2. deo u onom domacem reizdanju koje je zapravo 10% uvelicano nolitovo fototipsko izdanje :kralj: s pocetka osamdesetih)
Link to comment
Pre ovoga Gatalica ''Veliki rat''.Antiratni roman, tema: pojedinac u ratu.Pojedinačno dobro u kolektivno lošem i obratno. Uz malo fantastike.
Pročitao sam knjigu pre dve, tri nedelje.Prvo mi je bilo zanimljivo to sa likovim i njihovim mestom u ratu, ali me naposletku smorilo. Izgubio sam se ko je ko od likova, postale su mi dosadne i te njihove fantazijske priče i samo sam čekao da se završi.Ali, knjiga nije loša. Verovatno će mnogima biti zanimljivo ukrštanje stvarnih i i zmišljenih likova sa stvarnim i izmišljenim događajima, ali meni nije prijalo.
Link to comment

kulturni-dodatak.jpgAVENIJA AMERIKAPovratak vampira na BalkanOd našeg stalnog dopisnika iz Vašingtonadzejms-lajon.jpgDžejms LajonJunak „Poljupca leptira”, prvog romana Džejmsa Lajona, bivšeg analitičara Krizne grupe, je američki postdiplomac etnolog koji tokom istraživanja u Srbiji nailazi i na legendu o 12 moćnih vampira. Ispostavlja se da su oni neprimetno integrisani u sve važne institucije: jedan je važan faktor u DB, drugi komandant specijalnih jedinica, tu je igeneral JNA koji komanduje u Bosni, a na zajedničkom zadatku su vampiri svih balkanskih nacionalnosti, uključujući tu i bošnjačku i hrvatskuMilan MišićZanimljivo. malo previše klišea o srbiji 90tih. Ne naročito kvalitetno, ali zanimljivo. 7$ na amazonu

Link to comment

crni obelisk, e. m. remarknemačka početkom dvadesetih, inflacija, kamenorezačka radnja, da ne kažem pogrebni zavod. vanvremenski humor.sve teže nalazim knjige koje mogu da čitam. da ne zaboravim remarka kad naiđe ono pitanje, koga biste zvali na večeru :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...