Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Radivoj Radic"Srbi pre Adama i posle njega"Razmontiravanje srpskih pseudoistoricara i prica o najstarijem narodu. Odlicna.
uh, ovo caletu da uzmem. ko je izdavac?
Link to comment

+1 na simovićaužasno je prepotentno napisano i puno nebuloznih rečenica, a pročitao sam tek 70tak stranaSvaka čast za hrabrost, ali je knjiga jeziva.Imam i drugih zamerki supstancijalne prirode, ali ću ih zadržati za sebe da ne bi ispalo da relativizujem insajder kao koncept i pretnje i ugroženost brankice što neću nikako da uradim

Link to comment

prepotentno jeste, ali je to brankica. problem te knjige je sto nije imala urednika koji bi smanjio taj, vecini verovatno nadobudan ton, i malo uveo dramaturgiju u red. steta sto to nije uradjeno, jer se ovako daju argumenti komentarima poput ovog simovicevog, i tako steti cistim i nepobitnim cinjenicama. svejedno, da je nogama pisano, ne bi mi iz glave izbilo fakat o jebenih cetiri godine takvog zivota.

Link to comment
insajder kao koncept i pretnje i ugroženost brankice što neću nikako da uradim
svejedno, da je nogama pisano, ne bi mi iz glave izbilo fakat o jebenih cetiri godine takvog zivota.
e, pa to.negde verujem u vaš sud, i ne sumnjam da je napisano kako jeste.enivej, zbog kvotovanog ću je pročitati.
Link to comment
Istorija_privatnog_zivota.jpg :ziga: :ziga: :ziga:Lepo, hronoloski objasnjeno kako i nismo nesto imali priliku da postanemo "bolje" drustvo od onog koje smo danas :lol: Edited by Singer
Link to comment

Male istorije, Peter Englund-O istoriji placa-...Jaka osecanja i suze bili su uobicajeni tokom srednjeg veka, i u vise privatnim okolnostima i u vezi sa ranim javnim svecanostima verskog ili profanog karaktera. I svi su plakali, zene i muskarci, mocni i nemocni. U to vreme bilo je dopustivo da cak i jedan veliki kralj ratnik moze da se izgubi u nekontrolisanom afektu. Karlo Veliki stoji na zelenim popristimakraj Ronsvoa uz svog palog bratanca, trese se grli telo, gubi svest i pada na les, malkice se oporavlja, cupa kosu, kida odecui neumereno smrce: "Ne zelim vise da zivim." Oko njega stoji vojska od 100000 ljudi, svi pod oruzjem, i svi su dirnuti kraljevom rasplakanom tugom i "nije bilo nikog ko nije grcao"...

Link to comment

"Jonathan Strange & Mr Norrell" , Susanna ClarkeIzuzetno zanimljivo: ~alternativna istorija sveta u doba Napoleonovih ratova, prica smestena u Englesku u kojoj se pojavljuju dvojica koji "ozivljavaju" ucenu i nikad zapravo praktikovanu magiju..Gotovo realisticno uz prilicno zanimljiv nacin pripovedanja i pristup stvarnosti i likovima..ustajem ranije samo zbog nje ;D

Link to comment
S63istina%20o%20mome%20zivotu3.JPGFascinantno štivo. Dele se ordenja i činovi kao konfete, "otkud to da postoji dve vrste Rusa", prilično drugačije gledište na istoriju Srbije tog vremena i početak SHS. Karađorđevići posle Petra uopšte nisu Srbi, to se lepo vidi iz ove knjige. To je detinjstvo provodilo na Cetinju, osnovnu u Švajcarskoj, srednju u Rusiji, pa dođu kući kao prinčevi, pa naprave Jugoslaviju, pa se igraju moćne dinastije i tome slično.Đorđe je poslednji Karađorđević. Sve ovo posle je slaba krv.
Link to comment

ovo je, uslovno rečeno, varanje, jer sam dosta ovoga već pročitala na blogu - al ajde...danas stigla Hyperbole and a Half. ali broš je slatkica kosmičkih razmera, ne pamtim kad sam neku knjigu ovako s guštom naručila.pisanja o depresiji su joj bulzaj, barem sudeći po mom statistički irelevantnom uzorku. o detinjstvu i retardiranom keru takođe.sličice iz pejnta su čist bonus :Dhyperbole-and-a-half-book-review-L-UzuSUE.jpeg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...