Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Nenad Petrović - "Čovek koga je trebalo ubiti, politički krimić sa epilogom". Uzela sam je samo zato što je bila na polici pored Gorana Petrovića ("Sitničarnica kod srećne ruke" koju sam uzela prethodno).Roman o (izmišljenom) pokušaju atentata na Slobodana Miloševića od strane MI6 u zimu 1992. Zanimljivo mi je bilo što je autor 1994., ne uspevajući da nađe izdavača, sam umnožio i podelio pedeset primeraka knjige prijateljima i novinarima. Na kraju se ispostavilo da je siroma Sloba tek sporedna ličnost. Uzbudljivo je, ali ima dosta :isuse: momenata. A i znamo kraj (Sloba prežive i požive još dobru deceniju i kusur).

Link to comment
gec i majer, david albaharineophodno je da se uvrsti u školsku lektiru. nadam se da če uskoro nobelov komitet to da pogura.
Најмање..ако не и Оскар.
Link to comment

Ја разумем и искидах се од смеха. Какав, бре, Албахари... он може само са Басаром да се трка, и то у српским квалификацијама за књижевну олимпијаду писаца са специјалним потребама (да извини Газа што му дирам Басару).Код мене на Киндлу на ред дошли Уелбек и Бернар-Анри Леви и њихова преписка "Public Enemies". Читам и размишљам колико све то личи на наша форумска напушавања, само уз мало више памети и образовања.Public-Enemies.jpg

Link to comment
a obavezna literatura je onaj njegov esej o plagijarizmu, kacila sam ga ovde negde onomad.
Fantastican. Nasao sam ga prevedenog u casopisu Polja, ali mi je sad zao sto nisam procitao u originalu prvo.
Link to comment
ko ti je kriv kad nisi htela kostu da čitas -_-
ko je sad kosto sto mu gromova
Ја разумем и искидах се од смеха. Какав, бре, Албахари...Уелбек и Бернар-Анри Леви
razočarao si me kao čovek i još više kao konzument
Link to comment

Deda cije ime nosim je bio trgovac, uvek sam spreman na neki trange-frange. Evo, da se nadjemo na pola, da ostane samo Uelbek a onog foliranta da pustimo niz vodu.I izvinjavam se Albahariju i Simovicu i svima koje sam uvredio neumesnom salom koju sam napisao ne znajuci ono sto sam u medjuvremenu saznao. Ne svidja mi se kao pisac, to je sasvim dovoljno.

Link to comment
Ne svidja mi se kao pisac, to je sasvim dovoljno.
pošteno. moje poštovanje.
jesi li uopšte čitao tu knjižicu gec i majer? to je pitanje.
ako ne voli, verovatno nije. zato i kažem, mora u lektiru. reklamirala sam pre nekoliko strana knjigu razgovora sa umbertom ekom, na pitanje koje knjige nije čitao, on priča o knjigama koje ima na policama, o kojima je čitao eseje, rasprave... i zna možda više od nekog ko ih je zaista pročitao. u tom smislu lektira.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...