Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Robert Tili - Savremeni džez, izdavač Prometej. Ne znam u koju vrstu literature tačno spadaju ovakva štiva, ali bez obzira na "lakoću" tematike, moglo je sve to malo ozbiljnije...(nisam još završila)Alesandro Bariko - Varvari. Ko voli Barika, svideće mu se. Tek sam na pola, a i napravila sam pauzu u čitanju, međutim knjiga (ogled o preobražaju kako pisac navodi u podnaslovu) je srećom takva da može lako da se nastavi...nadam se:D

Link to comment
evo da izvrtim istu ploču do kraja, pa da se maknem s topika. ovo moram posedovati! čitao neko?
pa tek se pojavila, jos se nije stiglo. ali, pratimo :) .Ps. moze da se skine film (шпион), ima i srp titl. poz Edited by le petit nicolas
Link to comment
pa tek se pojavila, jos se nije stiglo. ali, pratimo :) .
ma znam, ali treperim od neizdrža. :)poručila da mi se donese na vrata.
Ps. moze da se skine film (шпион), ima i srp titl.poz
hvala. prošetaću do kioska™, ali posle čitanja.
Link to comment

Odlucih se ipak za LA Confidential, a sada sledi Tvrdjava samoce. Kako je dobar jebemlitisunce, ne mogu da verujem! Ono je strasno. Progutao sam i sad mi zao sto je gotovo i sad mi se opet gleda film, po hiljaditi put i sve. Atmosfera, likovi, zaplet, LA pedesetih... Sve pred ocima, kao da sam bio tamo. Verujem da bi bilo bolje da sam citao u originalu, ali ne mogu se zaliti na prevod, osim sitnih stvari od kojih i inace pate nasi prevodioci u zadnje vreme, primorani da stancuju knjige kao na traci, npr. povremeno bukvalno prevodjenje idioma itsl. Ali kapiram da nije bilo lako prevesti Elroja, s obzirom na to kakav stil pisanja ima.

Link to comment
evo da izvrtim istu ploču do kraja, pa da se maknem s topika. ovo moram posedovati! čitao neko?
Moraću i ja da načnem tog Akunjina. Baš sam sad razmišljala o tome i pomislim kako sam krajičkom oka zakačila da je neku njegovu knjigu mama zaboravila u Parizu, kad ono, bingo! Prva iz avantura Erasta Fandorina - Azazel! Taman da počnem kako treba. :)
Link to comment

Akunjin je super. Citala sam ga davno, mislim da 4 ili 5 ukupno, a i ekranizacije nisu lose. Secams e da sam u Ruskom domu gledala Turskog gambita i da je bilo bas dobro. Takodje, prevod sa ruskog koliko se secam bio je prilicno dobar.

Link to comment

Pol Oster - Nevidljivi, ok je. Nisam ranije čitao Ostera a uzeo bih još nešto. Malo sam pretraživao i vidim da je konsenzus da uglavnom piše isti roman u nastavcima. Bruklinska revija ludosti je ovde preporučena na više mjesta, ima još nešto što ne bi trebalo propustiti?

Link to comment
bilo je akunjina da se čita i na ovdeu, kako stojimo sa "avanturama jednog magistra"? altin tolobas, na primer.
uh, ovo mi je promaklo na više nivoa. i post i knjige. :(to je ono gde se pojavljuje unuk erasta petroviča? znam za te knjige, ali mislim da sam ih podsvesno izbegla, nisam bila spremna da ga upišem u dede.kako ti se čini? i u odnosu na fandorina i pelagiju i generalno?
ot: ante tomić: ljubav, struja, voda, telefon.kad bi drug sherman pisao price i romane, bio bi ante.poz
:)i ovo moram naći. ante uvek oraspoloži.
Link to comment
mario vargas llosa - bad girl (avanture nevaljale devojcice)malo kasnim, ovo je prevedeno jos 2011. ali neka. odavno nisam procitao savremeni roman koji je potpuni klasik po svemu izmedju korica. zapravo sam mislio da ovako dobre literature vise ni nema i da se za taj ugodjaj mora ici u proslost. sve sto je probao da uradi u ovoj knjizi, ljosi je uspelo. ljubavna prica, roman epohe (2.polovina XX veka), pikarski roman, putovanje oko sveta. napisano brutalno jednostavno, lako se cita a vozi te bez prestanka.remek delo.
na gazzinu recenziju upravo pročitaomasivan :Hail:
Link to comment

"sitničarnica kod srećne ruke" - goran petrović prvo sam mislila da je još jedna knjiga o staaaaaarobeogradizmu (a pisac kraljevčanin!), ali ne!simpatično, romantično, blesavo, moglo je biti, uz izmenu detalja, napisano bilo gde na svetu, sada, pre sto ili pre hiljadu i po godina. i dobar, bogat rečnik i lepe rečenice, milinica.plus.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...