Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

jesam, ali ne znam sad da stavim link direktno na post. eno ga na strani 231 ovog topika. znam sigurno da smo aleksija i ja i još neko, sigurno, svojevremeno pričali o akunjinu. ima tome par godina.pretraži ovaj topik ako te ne mrzi.edit: opet nisam uspela da linkujem, a ima priče o akunjinu po topiku. :(

Edited by stormy
Link to comment
(da li ja umišljam ili sam nedavno odgovarala na ovo pitanje na ovom topiku? jezo, nije ništa na tvoj račun, nego mi prošla neka jeza (no pun) od desne strane mozga niz kičmu i levu ruku i malo sam se ufrkala od dejavu-a. :lolol: )
haha, sad bi ja trebalo da kazem da je meni mnogo draga i trilogija o pelagiji, koliko se secam, to je neki redosled.meni je inace fandorin bio super, ali sam nekako izgubila entuzijazam u poslednjim tomovima/nastavcima, onaj deo koji se odvija u pozoristu nisam ni procitala do kraja.valjda mi zao kad dobri frajeri stare -_-dobar dan, gdjice stormi :)
Link to comment
dobar dan, gdjice stormi :)
:heart:iščitala sam i to iz teatra, to je dvanaesta. da, zaljubio se i mnogo toga je izgubilo draž. :(
jeste, secam se i ja da smo pisali o tome, cak se i nekada veliki citac bigej ukljucivao :)
da, da. sve sam pronašla, ali sam izgubila sposobnost da linkujem. neka me neko podseti kako se to radi na ovom novom forumu. lupam glavu pola sata.
Link to comment

eh, srecna vremena kada nas je forumas bghost posecivao, ocaravo i obrazovao.bez saljenja, ja kao da se secam da mi je upravo on i preporucio akunjina, al' to je mozda cak bilo i tamo.dobar dan i vama, draga lubobtw, nikad manje nisam citala nego ovog leta, a bas bi mi leglo nesto duhovito, ali ne agresivno smesno, mozda malo decentnije i retro, nesto pout dzeroma k. dzeroma. ako imate ideju, budite slobodni izraziti je :)

Link to comment

hvala! nekad se očiglednije pojavljivao taj link ili je problem do mene.

btw, nikad manje nisam citala nego ovog leta, a bas bi mi leglo nesto duhovito, ali ne agresivno smesno, mozda malo decentnije i retro, nesto pout dzeroma k. dzeroma. ako imate ideju, budite slobodni izraziti je :)
ne znam da li se uklapa u kriterijume, ali nedavno sam završila barnijevu verziju. film nisam gledala. knjiga mi je bila jako zabavna, baš tako kako tražiš- duhovita, ali ne napadno.jedino postoji veliki problem za kvalitetom teksta. kao da su pustili u štampu verziju pre konačne. previše gršaka se provuklo. tu ne mislim na one namerne koje pisac pravi, ove idu na dušu lektoru i uredniku.
Link to comment
btw, nikad manje nisam citala nego ovog leta, a bas bi mi leglo nesto duhovito, ali ne agresivno smesno, mozda malo decentnije i retro, nesto pout dzeroma k. dzeroma. ako imate ideju, budite slobodni izraziti je :)
"zamena mesta" - dejvid lodž?
Link to comment
dobra je, ali ne kao ove dve. opustenija je i zanrovskija, ako to uopste moze da se kaze za letema.fortress je svakako jedna od bitnijih knjiga u proteklih 15ak godina, ali elroj je elroj. koji?
Overicu i nju svakako. Od Elroja sam hteo LA Con. ovo Lagunino izdanje, bas sam hteo da vidim kakav je odnos filma i knjige (mada je i nebitno, film je genijalan, ali me zanima), kakav je prevod, a i citami se Elroj. Mada mi se sad cita i Tvrdjava. O sudbo kleta! :D
sladžo, meni se tvrđava samoće mnogo više svidela od sve siročadi bruklina. zanimljiviji mi je bio pop kulturni milje nego perspektiva obolelog od turetovog sindroma ma koliko ovo drugo bilo egzotično. :)
Ta egzoticnost je sa jedne strane ucinila knjigu zanimljivijom, sa druge strane uspeo je da mu ta egzoticnost ne bude jedina vrednost. To je, sto se mene tice, znak da je covek opasan pisac.BTW, jel ste videli ovu novui knjigu sto treba u septembru da mu izadje.
Dissident Gardensby Jonathan LethemDescriptionA dazzling novel from one of our finest writers—an epic yet intimate family saga about three generations of all-American radicalsAt the center of Jonathan Lethem’s superb new novel stand two extraordinary women. Rose Zimmer, the aptly nicknamed Red Queen of Sunnyside, Queens, is an unreconstructed Communist and mercurial tyrant who terrorizes her neighborhood and her family with the ferocity of her personality and the absolutism of her beliefs. Her brilliant and willful daughter, Miriam, is equally passionate in her activism, but flees Rose’s suffocating influence and embraces the Age of Aquarius counterculture of Greenwich Village.Both women cast spells that entrance or enchain the men in their lives: Rose’s aristocratic German Jewish husband, Albert; her nephew, the feckless chess hustler Lenny Angrush; Cicero Lookins, the brilliant son of her black cop lover; Miriam’s (slightly fraudulent) Irish folksinging husband, Tommy Gogan; their bewildered son, Sergius. These flawed, idealistic people all struggle to follow their own utopian dreams in an America where radicalism is viewed with bemusement, hostility, or indifference.As the decades pass—from the parlor communism of the ’30s, McCarthyism, the civil rights movement, ragged ’70s communes, the romanticization of the Sandinistas, up to the Occupy movement of the moment—we come to understand through Lethem’s extraordinarily vivid storytelling that the personal may be political, but the political, even more so, is personal.Brilliantly constructed as it weaves across time and among characters, Dissident Gardens is riotous and haunting, satiric and sympathetic—and a joy to read.
Link to comment
:heart:iščitala sam i to iz teatra, to je dvanaesta. da, zaljubio se i mnogo toga je izgubilo draž. :(da, da. sve sam pronašla, ali sam izgubila sposobnost da linkujem. neka me neko podseti kako se to radi na ovom novom forumu. lupam glavu pola sata.
napises rec u post, obelezis je, c/p adresu odozgo, pa pejst kad se otvori prozor link. valjda je tako.
eh, srecna vremena kada nas je forumas bghost posecivao, ocaravo i obrazovao.bez saljenja, ja kao da se secam da mi je upravo on i preporucio akunjina, al' to je mozda cak bilo i tamo.dobar dan i vama, draga lubobtw, nikad manje nisam citala nego ovog leta, a bas bi mi leglo nesto duhovito, ali ne agresivno smesno, mozda malo decentnije i retro, nesto pout dzeroma k. dzeroma. ako imate ideju, budite slobodni izraziti je :)
kako smo otmene, sad cu da posluzim caj u pet!nemam preporuku za to sto zelis, ovog leta citam samo komadanja, ubijanja i mucenja :( ali ako nisi, uzimaj i ti tvrdjavu.
Link to comment

pošto sam dobila smernice, evo da ne ostanem dužna tihoj jezi.ovde, sa renesansnim čovekom, krenula je priča, pa su je nikolica i aleksija podgrejale. i opet malo draga aleksija i ja. ima još nekih sitnih pominjanja po topiku, ali uglavnom je to to.sad vidim po ovim postovima da sam većinu knjiga iz opusa pročitala dok smo bili na tamou™, tj. izračumala sam da ću sledećeg leta moći da obeležim desetogodišnji jubilej od prvog susreta sa erastom petrovičem. a kao da je juče bilo. :(imam dovoljno vremena da smislim kako to da upriličim.

Link to comment
Overicu i nju svakako.Od Elroja sam hteo LA Con. ovo Lagunino izdanje, bas sam hteo da vidim kakav je odnos filma i knjige (mada je i nebitno, film je genijalan, ali me zanima), kakav je prevod, a i citami se Elroj. Mada mi se sad cita i Tvrdjava. O sudbo kleta! :D
deluje mi dosta okej prevod iz ovog delica sa sajta, imam neka vinisanja, naravno, ali tece sasvim ok.
Ta egzoticnost je sa jedne strane ucinila knjigu zanimljivijom, sa druge strane uspeo je da mu ta egzoticnost ne bude jedina vrednost. To je, sto se mene tice, znak da je covek opasan pisac.BTW, jel ste videli ovu novui knjigu sto treba u septembru da mu izadje.
narucena jos dok sam znala samo osnovnu ideju, ne mogu da docekam. a obavezna literatura je onaj njegov esej o plagijarizmu, kacila sam ga ovde negde onomad.
Link to comment

stormi, jezo, lubo - hvala, super zvuce preporuke (cak i one krvolocnih moderatorki :))sad sam nesto razmisljala podstaknuta ovim gore razgovorima - osim skinga, cije sve prevedeno sam procitala, jos mi od kompletnih na pamet pada i pol oster - koliko se secam, ne postoji njegova knjiga objavljena na srpskom a da sam je propustila.a nije mi omiljeni pisac - prosto ona zicer knjizevnost za koju znas da te nece izneveriti kad odes u biblioteku, a tamo naletis na nestasicu krvi, uzasa i kompleksnih zlocina :)moram se setiti jos nekoga od te sorte - ako iskljucimo perl bak - njen opus sam zamalo kompletirala, ali uz ogradu da sam kao mladja tinejdzerka nekoliko godina za redom fasovala robiju u vidu letovanja kod rodbine, bez drugog drustva sem crvenog kompleta sa utisnutim zlatnim naslovima.

Link to comment
sad vidim po ovim postovima da sam većinu knjiga iz opusa pročitala dok smo bili na tamou™, tj. izračumala sam da ću sledećeg leta moći da obeležim desetogodišnji jubilej od prvog susreta sa erastom petrovičem. a kao da je juče bilo. :(imam dovoljno vremena da smislim kako to da upriličim.
bilo je akunjina da se čita i na ovdeu, kako stojimo sa "avanturama jednog magistra"? altin tolobas, na primer.ot: ante tomić: ljubav, struja, voda, telefon.kad bi drug sherman pisao price i romane, bio bi ante.poz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...