Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

slikaMilos-Crnjanski-Price-o-muskom-30499017v800h600.jpgDa je hteo Crnjanski je komotno mogao da postane i vise nego solidan nastavljac dobre tradicije Nusic/Popovic/Domanovic. To dokazuje ovim pricama.
Link to comment

jasmin gata (yasmine ghata) - noć kaligrafa,lepo je, priča o stvarnoj ženi, prvoj ženi majstoru kaligrafije u turskoj, mada je to više njena privatna priča, nego rad.a ima nešto u tim knjigama prevedenim sa francuskog - najlepše rečenice, čak i tako prevedene.

Link to comment

Dzonatan Letem - Sva sirocad BruklinaSjajna knjiga! Isprva mi je bila samo super, da bi se na kraju pokazala kao genijalna. Skoro da je roman toka svesti osobe sa Turetovim sindromom u formi detektivskog/krimi romana. A zanimljivo mi je sto me je asocirala na Kisov Pescanik.

Link to comment
taman sad da krenes sa fortress of solitude - isti pisac, isti prevodilac, uzivancija mozda jos i veca.ako ne nadjes, cekace te 22.10 :)
Ceka me spremna odavno, ali hvala u svakom slucaju! Jedino se dvoumim da li odmah da je citam ili da presecem sa Elrojem.Kakava je Ne volis me jos? Merkam i nju.
Link to comment

dobra je, ali ne kao ove dve. opustenija je i zanrovskija, ako to uopste moze da se kaze za letema.fortress je svakako jedna od bitnijih knjiga u proteklih 15ak godina, ali elroj je elroj. koji?

Link to comment

sladžo, meni se tvrđava samoće mnogo više svidela od sve siročadi bruklina. zanimljiviji mi je bio pop kulturni milje nego perspektiva obolelog od turetovog sindroma ma koliko ovo drugo bilo egzotično. :)

dobila sam najbolje preporuke za Akunjina, od osobe koju jedva poznajem.jel vredi?
za razliku od lube, ja obožavam serijal o erastu fandoinu. bar dvaput sam pročitala svih jedanaest knjiga. ili ih je sad već dvanaest!? mrzi me da proveravam.nisu mi sve podjednako drage, ali generalno mnogo volim da ih čitam.
Link to comment

bitan je. kreneš od azazela i turskog gambita, pa ako zagrizeš, ostalih deset će ti biti malo.(da li ja umišljam ili sam nedavno odgovarala na ovo pitanje na ovom topiku? jezo, nije ništa na tvoj račun, nego mi prošla neka jeza (no pun) od desne strane mozga niz kičmu i levu ruku i malo sam se ufrkala od dejavu-a. :lolol: )

Edited by stormy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...