Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Dostojevski ''Zapisi iz mrtvog doma''Solženjicin ''Jedan dan Ivana Denisoviča''na čekanju Andrić ''Prokleta avlija'' po ko zna koji put.Čovek u kazamatu i kazamat sam po sebi.Bila bih zahvalna za još neku preporuku.
preporučujem ti romane 'tortilja flet' od džona štainbeka i 'handerson kralj kiše' sola beloua. oba romana su o traganju za slobodom, usled unutrašnjeg kazamata :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

48 laws of power, il prince današnjiceu suštini self-help bullshit koji ima problema sa realnošću, ali ima se što naučiti i pokupiti kao korisno.svi primeri su bazirani na istorijskim događajima, koje nažalost nemam vremena/volje proveravati i malo su nategnute teorije oko motiva akcije neke istorijske ličnosti, jer izgleda kao da je prilagođeno za potrebe knjige, ali opet ima i zanimljivih priča.recimo interesantna je ta da je kolumbo bio najobičniji con-artist, sin pijačara, koji je izmislio svoje plemenito poreklo, uglavio se prvo na portugalski, pa zatim na španski dvor i bez ikakvog znanja o plovidbi i tražio pare da otkrije novi put do indije, što mu je na kraju i uspelo, pošto je išarmirao izabelu

Edited by Ravanelli
Link to comment

mario vargas llosa - bad girl (avanture nevaljale devojcice)malo kasnim, ovo je prevedeno jos 2011. ali neka. odavno nisam procitao savremeni roman koji je potpuni klasik po svemu izmedju korica. zapravo sam mislio da ovako dobre literature vise ni nema i da se za taj ugodjaj mora ici u proslost. sve sto je probao da uradi u ovoj knjizi, ljosi je uspelo. ljubavna prica, roman epohe (2.polovina XX veka), pikarski roman, putovanje oko sveta. napisano brutalno jednostavno, lako se cita a vozi te bez prestanka.remek delo.PS. posle ovoga sam probao da citam begbedea i murakamija i odustajao posle 10-15 strana....

Link to comment

alberto toscano fanaticism. odlicna istorija politicke militantnosti i na neki nacin i njena apologetika kao i kritika jezika normalnosti u politici. od americkih abolicionista i robovlasnika koji citiraju burka preko kolonijalnog diskursa moci do al kaide.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Edited by kim_philby
Link to comment

Empajer fols, Ričard Ruso. Napisala bih i komentar ali tek sam na 10.strani, obećava.Kad se setim 1q84, sramota me je kao sam protraćila vreme predviđeno za čitanje u tramvaju, bolje da sam analizirala putnike.

Link to comment

Radnja romana je isparila iz sećanja ubrzo po završetku čitanja i to je glavni kriterijum da li je knjiga kvalitetna. Aomame i ?Zabavljala sam se i ja, na početku. Kako je odmicalo čitanje, opadala je zainteresovanost a rasla mazohistička potreba da se knjiga završi do kraja. Treći deo, pogotovo završetak romana je upućivao da se pisac previše "zalaufao" u pisanju i nije znao kako da se zaustavi.

Link to comment

Tja. U stvari se podosta slezemo. Ja se globalno secam radnje, da mi je bilo zanimljivo dok sam citao i potrebe da zavrsim knjigu. Secam se i ponekog detalja. Ali detaljno rednje dosta slabo

Link to comment
mario vargas llosa - bad girl (avanture nevaljale devojcice)malo kasnim, ovo je prevedeno jos 2011. ali neka. odavno nisam procitao savremeni roman koji je potpuni klasik po svemu izmedju korica. zapravo sam mislio da ovako dobre literature vise ni nema i da se za taj ugodjaj mora ici u proslost. sve sto je probao da uradi u ovoj knjizi, ljosi je uspelo. ljubavna prica, roman epohe (2.polovina XX veka), pikarski roman, putovanje oko sveta. napisano brutalno jednostavno, lako se cita a vozi te bez prestanka.remek delo.PS. posle ovoga sam probao da citam begbedea i murakamija i odustajao posle 10-15 strana....
sve se slažem, sjajna knjiga
Link to comment

Радина Вучетић:Кока кола социјализамdelfi_koka-kola_socijalizam_radina_vucetic.jpgТема је занимљива(американизација нашег друштва),а са друге стране и књига је питко написана тако да се чита без напора,са непрекидним интересовањем.Радомир Константиновић:Филозофија паланкеИзузетно озбиљно дело једног од наших најзначајних филозофа друге половине двадесетог века у којој аналазира провинцијску свест и малограђанштину.

Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...