Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Prica o nacistickoj Nemackoj onako kako su je videle jedna devojcica i smrt. Ne pamtim kada mi se poslednji put javljalo ovoliko emocija zbog neke knjige. Iz strane u stranu vam slama srce i onda ga popravlja samo da bi opet imalo sta da se slomi. Predivno napisano i nemoguce je ne vezati se za sve likove, a od samog pocetka znate da cete na kraju plakati kao kisa. I nekoliko puta pre kraja.
Hvala na preporuci, pročitala sam je za dva dana i baš me dirnula. predivno je napisana.pored toga podjednako sam oduševljena žanrovski potpuno različitom knjigom, pod nazivom the dispossessed (na vikipediji vidim da se kod nas zove "Čovek praznih šaka"), ursule le guin. odlična sf priča o dve planete i njihovim različitim društvima.lagano mi je ušla među najboljih 10 knjiga koje sam do sad pročitala, a pročitala sam ih zaista mnogo. Edited by funk soul sister
Link to comment
p002172.jpgPostapokalipticna Moskva. Prezivjeli zive po stanicama metroa, grade razlicita drustvena uredjenja, trguju, prave saveze, ratuju jedni protiv drugih. :)
Link to comment

Drugi svjetski rat I. Dio od Slavka Pavičića u izdanju naklade "Hrvatska knjiga" Akifa Karabegovića, izdanje 1943. Pokriva događaje od 1939. do ljeta 1940. Zna neko može li se nabaviti II. Dio?

Link to comment
um_zps8cf2b202.jpgJ.K. Rowling - "Upražnjeno mesto" ("The Casual Vacancy")Prvi roman za odrasle pisca Harija Potera. Uzbudljivo, lepo napisano, pomalo kao Eastenders meet Twin Peaks, makar na početku. Ali, uvod traje pola knjige, likova ima milion i negde na prvoj trećini shvatite da se ništa još nije desilo i da se vrtimo od kuće do kuće junaka u njihovoj svakodnevici. Radnja zatim počinje da se zahuktava, ali kraj, napakovan događajima u poslednjih pedeset strana je antiklimaks i ne nudi razrešenje te radnje.

Smrt Kristal i njenog brata nema nikakve veze sa trista strana intriga o učesnicima izbora u Pagfordu, kao ni smrću Barija F. na početku.

Meni se svidelo, ali nije neki vrh književnosti. Vidi po sajtovima da su ljudi odrasli na Hariju Poterusu u šoku i ne prestaju da se zgražavaju (rečnikom, temama - drogom, klasama, seksom), ali ja nisam nikad pročitala ni red, ni gledala nekog H.P. pa mi svejedno.

Link to comment
Da li uopšte i postoji drugi deo?
Zanimljivo je da katalog Nacionalne i sveučilišne knjižnice uopšte ni ne pominje knjigu o Drugom svetskom ratu, dok je knjiga o Prvom svetskom ratu izlistana i kroz prvo izdanje i kroz dva reprinta objavljena u poslednjih dvadesetak godina.
Link to comment

metro 2033 super knjizicaprocitao remarka " na zapadu nista novo"mozda peti, sesti putprica o nestanku jedne generacije koju je napujdala odbrambenisticka i nacionalno euforicna atmosfera da se kolektivno dobrovoljno javi u vojsku i grubi trenuci samospoznaje u toku kratkog bitisanja u sistemu normalnih vrednosti za nenormalnu situacijuhasel je definitivno samo crta bukovskog uneta u remarka, pozajmio je i neke zaplete, ali daleko od toga da mi smetatrenutno zavrsavamkolum toubin "bruklin"lepa tecna prica o zivotu, nije preterano dinamicna, ali je citljiva i pitkazvuci kao da je iz susedstvapozitivna, dobra knjiga koju vredi procitati

Link to comment
Nocna straza od Lujanjenka lepo pocela odma udri!Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
ja sam to bukvalno progutao, svih 5 knjiga za nedelju dana proletos. bas sam uzivao
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...