Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Prepisku izmedju Filipa Davida i Mirka Kovaca u periodu od 92-95, slucajno naleteo u biblioteci ne znajuci, iskreno, da tako nesto i postoji.

Link to comment

odlična stvar mada je Mirko previše ogorčen. izlazilo kao feljton u Feralu.preporučujem od Kovača Elita gora od rulje.EDITposle XY godina ponovo Crvenog kralja... bilo mi je zanimljivije kada sam bio klinac

Edited by Arbeitmann
Link to comment

Tek sad sam pročitala Indignez-vous! u ovim godinama.Zašto to nije školska lektira svuda na svetu? Ne mislim da je neko literarno delo, ali zbog autora ima ludačku težinu.Koji pedigre ima ovaj čovek Hesel, pa to je čudo. Rat, Francuski Otpor, pisanje Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima, ćale mu saradjivao sa Benjaminom and then some.

Link to comment

''tajnu trinaestog apostola'', laganica, religijski triler, ako tako nešto postojiali prilično zapetljano..previše fusnota i preplitanja sadašnjeg i vremena hrista

Link to comment

Čitam Jungovu (auto-) biografiju "Erinnerungen, Träume, Gedanken" i očarana sam otvorenošću, unutrašnjim svetom i misaonim akrobacijama ovog čoveka. Iako nije bilo razloga sumnjati, a i recenzije nagoveštavale.

Edited by Pixie
Link to comment

"Poremećenost sveta" - Amin Maluf, esej o svetskoj politici i trenutnom stanju civlizacije u ekonomskom, socijalnom i moralnom smislu.

Link to comment
Salio sam se (za srpski). Mada se ja nekad nacisto zbunim, nas jezik je u stvari vrlo cudan.
Ne znam da li je čudnost jezika u pitanju ili prosto smanjen intenzitet izloženosti istom. Meni se isto dešava da neku sasvim običnu i svakodnevnu sintagmu po osećaju, automatski i bez razmišljanja izgovorim, onako kako treba i kako sam oduvek govorila, i da mi odjednom zazvuči rogobatno i ja za trenutak posumnjam u svoj osećaj. Edited by Pixie
Link to comment

Ja se ponekad duboko zamislim nad izrazom kao sto je npr. "uklanjanja"... ne mogu se otjet dojmu da ima neko "nj" viska (a drugi put pomislim, a da mu mozda ne fali i jedno 'lj'?):)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...