Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

9165_Aravind_Adiga.jpg
čitala sam ovo.

i šta veliš?da li je poruka da je jedini način da izađeš iz svoje klase, na koju si osuđen rođenjem - ubiti prebogatog gazdu, ukrasti lovu i zapaliti negde daleko i početi nov život? ili generalizovano do krajnjih granica - morala nema, ko je jači, ješće, ko ne, biće zgažen?meni je upalo u oči završetak bez trunke moralisanja, čisti hepiend: junak okrvavljenih ruku, bez imalo griže savesti, živi "happily ever after".

Link to comment
za par sati, me and you, niccolò ammanitidavno nisam plakala zbog knjige, ali eto ...
prevedeno na naski? meni je predivna 'Dolazim po tebe i vodim te sa sobom'
Link to comment
čitala sam ovo.i šta veliš?da li je poruka da je jedini način da izađeš iz svoje klase, na koju si osuđen rođenjem - ubiti prebogatog gazdu, ukrasti lovu i zapaliti negde daleko i početi nov život? ili generalizovano do krajnjih granica - morala nema, ko je jači, ješće, ko ne, biće zgažen?meni je upalo u oči završetak bez trunke moralisanja, čisti hepiend: junak okrvavljenih ruku, bez imalo griže savesti, živi "happily ever after".
citala sam je ja, meni knjiga nako, ali mi je jako dobra sa stanovista upoznavanja drustva i kulture. ne vidim ja tu nikakve poruke, to je ono sto jeste, tako je tamo. u ovome sto si navela i lezi vrednost knjige, u tome sto nema vrednosnog odredjenja. imas pravila igre, ona su poznata, ako bi da se izdignes unapred si svestan sta to znaci. nije tu poruka da je ubistvo/gubitak familije i sve ostalo sto sledi jedini nacin da se izdignes, to jeste jedini nacin. okrutno koliko jeste, njima je to normalno, na nama je da se zabezeknemo, jer primenjujemo sopstveni vrednosni sistem koji vazi u igri poznatoj nama. ovo je nesto sasvim drugacije, nasa pravila ne vaze, jer drustvo nije isto. a i kakvo moralisanje, mi nikada nismo bili u kozi ocajnika, ne znas na sta si spreman dok ti zivot ne servira sranje. Edited by cmrlj
Link to comment
bas me zanima hoce li ti se dopasti. i tebi, papovac.
cim nadjem javicu utiske.upravo zavrsio kazuo ishiguro - kad smo bili sirocad i odusevio se.japanac iz perspektive engleza pise o sukobu japana i kine tridesetih godina.mislim da kod nas nije izdata citao sam hrvatsko izdanje.
Link to comment

Privodim kraju Bekstvo, Alis Manro.Oooo kako volim njen stil! Nemam osećaj da čitam, već da mi pisac šapuće.Kad pređem preostalih 20 strana, prelazim odmah na Previše sreće.

Link to comment

Поздравам свим члановима форума!!!На мом репертоару је "Роман о Лондону" Милоша Црњанског.За оне који нису неким случајем прочитали ову књигу,основа овог романа је једна од значајнијих тема овог века:тема емиграције и расејања.Главна личност је кнез Рјепнин кога је политички преврат у Русији натерао да лута Европом да би коначно скончао у главном граду Енглеске.Рекао бих да има помало и биографских елемената у овој причи,што ову причу чини још личнијом.

Link to comment
cim nadjem javicu utiske.upravo zavrsio kazuo ishiguro - kad smo bili sirocad i odusevio se.japanac iz perspektive engleza pise o sukobu japana i kine tridesetih godina.mislim da kod nas nije izdata citao sam hrvatsko izdanje.
a bas sam se pitala sta cu sledece :thumbsup:(mnogo davno sam citala ostatke dana i bas me je bila obuzela ta knjiga. posle sam gledala film i bio mi je bled - kasting mi nije legao, a osnovne crte koje knjigu cine onim sto jeste, one najlicnije - sasvim su izostavljene.)
Link to comment
Kormak_Makarti_-_Put_l.jpgpostapokalipticni roman u kome otac i sin putuju po spaljenoj i razorenoj americi i razgovaraju o zivotu, smrti, samoubistvu, snovima, ljudima.... najtoplija preporuka za sve, a obavezno stivo za ljubitelje zanra. Edited by nautilus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...