Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

crna_brda-den_simons_s.jpgpostovane forumasice i forumasi, vredi li investicije od cca 10 evra?**samo oni koji su stvarno procitali, bez cimanja
Ako volis Simonsa onda DA, ako ga ne volis onda NE. Pri tome ne mislim na Hiperion (njega svi vole) i nastavke, vec na druga Simonsova dela.Licno, meni su se Crna brda svidela, mada mi je trebalo vremena da ih procitam.
Link to comment
Ako volis Simonsa onda DA, ako ga ne volis onda NE. Pri tome ne mislim na Hiperion (njega svi vole) i nastavke, vec na druga Simonsova dela.Licno, meni su se Crna brda svidela, mada mi je trebalo vremena da ih procitam.
e, ma volim ga bas, volim skoro sve - cak i druda :)hvala, ovo onda ide u stek za letovanje (jedan od mojih vaznijih projekata u poslednje vreme - izbor dostojne horor, fantasticne i krimi literature za predstojece ferije)
Link to comment

Kognitivne sposobnosti mi definitivno opadaju sa godinama, počeo sam da čitam romane rađene po stripu :(Prvo ovo...1051497.jpgPa onda ovo...STK475696.jpgObe su fenomenalno zabavne, mada pretpostavljam da je malo teže za uživeti se ako niste čitali strip, meni lično baš nedostaju ilustracije. Žanr je gaslight fantasy, a tagline im je "Adventure! Romance! Mad Science!" Jedina zamerka je što bi na humoru malo moralo da se poradi da bi funkcionisao bez slike, a nisam siguran koliko je Phil Foglio za to stručan.Trenutna opsesija su mi pokušaji prevoda terminologije koja se koristi, iako sam 99.9% siguran da Girl Genius nikad niko neće izdati u Srbiji...

Link to comment

@ Simovic : Kako ti se cini ? Ja zavrsio pre jedno mesec dana, stvarno mi je prijala knjiga.ON topic, upravo zavrsio :9780060730673.jpg41Q%2BKwAr0-L._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU08_.jpgOva prva je stvarno odlicna.

Link to comment
e, ma volim ga bas, volim skoro sve - cak i druda :)
e, drud. sta treba da znam o njemu. mislim, imam, ali ga josh ne uzeh u razmatranje... :unsure:ja izrazito volem simonsove hiperione, olimpe i sl, i izrazito ne trpim horore i krvoprolica. ko sam ja? ^_^on: kakuzo okakura, knjiga o chaju, po ko zna koji put. i uvek neshto novo. Edited by thermal bug
Link to comment

Ja sam sa Drudom stao negde na pola zbog manjka vremena, ali iznenadilo me je koliko mi je interesantno iako sam od Simmonsa već bio digao ruke. Jedino mi je zasmetalo što u nekom Dikensovom narativnom delu lupeta kako put od Kaira do Aleksandrije vodi kroz pustinju. Delta Nila = pustinja, jel'te. (I naravno nije propustio da opljune po prljavim muhamedancima kojima je i dalje opterećen, ali s obzirom da to radi kroz usta jingoistic Engleza, može da prođe.)@thermal bug: Drud je zanimljiva ideja, opisuje poslednje godine Dikensovog života iz perspektive jednog savremenika i kolege, opijumskog zavisnika. Ton viktorijanske engleske je dosta zabavno predstavljen, uz konstantna obraćanja hipotetičkom čitaocu iz budućnosti ("Ne znam kako je to funkcioniše kod vas, dragi čitaoče, ali u naše vreme...") Naravno, gomila RL podataka i citata je natrpana kao što Simmons pod stare dane voli da radi, ali za razliku od onog palamuđenja o Sartru i Šekspiru, ovo dosta dobro deluje. Jedini natprirodni element je naslovni lik, neka spooky figura za koju se ne zna koliko je stvarna a koliko je kolektivna haludža raznih konzumenata laudanuma i hroničnih sifilisaša...Eto, sad sam samog sebe naterao da je uzmem i završim.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
on: kakuzo okakura, knjiga o chaju, po ko zna koji put. i uvek neshto novo.
Ima besplatno (i legalno, koliko znam) na atu™. Naravno, to je na engleskom. Hrvatski prijevod objavljen je okolo 2 (i pol) desetljeca prije u nas.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...