Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Uuuuuuuuuu Knez Andrej lezi ranjen medju gomilom mrtvih i umirucih kod Austerlica, gleda u nebo i oblake i pita se kako to da ih tako dugo nije primjecivao, a Natasa u Moskvi u jadima ceka. Eto sta ce se kupiti na sajmu!!!!

Link to comment

ne citam ga sad, nego izasao super tekst u slejtu kako je blood meridian bio zamisljen. sta bi dala da njusnem po ovome "98 boxes of notes, letters, drafts, and correspondences on all of the reclusive author’s works"1210_SBR_McCarthy2_ART.jpg.CROP.article568-large.jpg

Edited by luba
Link to comment
ne citam ga sad, nego izasao super tekst u slejtu kako je blood meridian bio zamisljen. sta bi dala da njusnem po ovome "98 boxes of notes, letters, drafts, and correspondences on all of the reclusive author’s works"
Eto, a ja pre izvesnog vremena poceo "Sve te lepe konje" i stao na pedesetnekoj strani i ni makac. Razmisljam se da li da probam da nastavim ili da batalim for good. Jednostavno, ne lezi mi i ne privlaci me njegovo pisanje pa to ti je. Pa me vi sad tuzite kod lube! Ovaj... ups!
Link to comment

Zapravo, šta ću (ponovo) čitati čim prije - "Tvrđavu samoće" Lethema, u izdanju Booke i u prevodu Oltvanjija. Samo mi malko glupo što je najava za knjigu prepis od komšija star cca 7 godinica:

Roman "Tvrđava samoće" istinsko je remek-djelo jednoga od najvažnijih suvremenih američkih pisaca, Jonathana Lethema. Kroz priču o odrastanju i prijateljstvu dvaju dječaka, bijelca Dvlana Ebdusa i crnca Mingusa Rudea, Jonathan Lethem dao je fascinantan pogled na sedamdesete, na New York. Brooklyn. na herojsko vrijeme stripa, punka, grafita, ali i doba cracka."Tvrđava samoće" je više od romana o odrastanju, to je roman o jednoj generaciji, o bijeloj i crnoj Americi, o dobu velikih promjena, o sedamdesetima kada je sve bilo važno, i glazba i politika, ali i o devedesetima i dobu kada se više nitko ni o čemu ne brine. Ovo je priča o dječacima koji nisu htjeli odrasti, koji nisu mogli birati, o školi, životu na ulici, ali i sveučilištu i zatvoru. Ovo je priča o uspjehu i neuspjehu, o američkom snu i svemu što on nije."Tvrđava samoće" veliki je roman o Americi i svijetu, roman koji ocrtava svijet onakvim kakav on jest, u kojem unatoč svemu postoji veliko prijateljstvo i ideali: roman koji je odmah po objavljivanju postao kultna knjiga našeg vremena, do sada prevedena na više od petnaest jezika.
Roman Tvrđava samoće je remek-delo jednog od najvažnijih savremenih američkih pisaca, Džonatana Letema.Kroz priču o odrastanju i prijateljstvu dvojice dečaka, Dilana Ebdusa i Mingusa Ruda, Letem je dao fascinantan pogled na sedamdesete, na Njujork, na herojsko vreme stripa, fanka, grafita, panka, ali i kreka. Ali Tvrđava samoće nije samo roman o odrastanju, to je roman o beloj i crnoj Americi, o dobu velikih promena, o uspehu i neuspehu, o američkom snu i svemu što on nije. To je priča o sedamdesetima, kada je sve bilo važno ali i o devedesetima kada više nikome nije stalo, i priča o tome šta bi se desilo kada bi dvojica tinejdžera opsednutih superherojima iz stripova stvarno imali supermoći.Tvrđava samoće ocrtava svet onakvim kakav jeste, u kome uprkos svemu postoji veliko prijateljstvo i ideali.Odmah po pojavljivanju postala je kultna knjiga našeg vremena, do sada prevedena na dvadesetak jezika i objavljena širom sveta.
Link to comment
Eto, a ja pre izvesnog vremena poceo "Sve te lepe konje" i stao na pedesetnekoj strani i ni makac. Razmisljam se da li da probam da nastavim ili da batalim for good. Jednostavno, ne lezi mi i ne privlaci me njegovo pisanje pa to ti je.Pa me vi sad tuzite kod lube!Ovaj... ups!
ajd kod mene, manje vise, ali ce ti lanegan zameriti :D
Zapravo, šta ću (ponovo) čitati čim prije - "Tvrđavu samoće" Lethema, u izdanju Booke i u prevodu Oltvanjija. Samo mi malko glupo što je najava za knjigu prepis od komšija star cca 7 godinica:
uzivaces u prevodu, garantujem, oto je opet prevazisao sebe, kao sto je to uradio i sa svom sirocadi bruklina. a valjda bi trebalo i samizdat da pusti za sajam you don't love me anymore, isto u otovom prevodu.ali kakva je tvrdjava, stoput mogu da se vracam i da uvek naletim na nesto novo i savrseno. veliki je car letem.
Link to comment
51L2TXKdyjL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpgOvo iz radoznalosti - i izgleda mi vrlo dobro (napomena, nikad je ranije nisam citao).51vZIXnx4EL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpgOvo za zajebanciju.... Dakle, jedan uzas. Najdirljivije su scene iz detinjstva, tamo negde rane 50-te, kada je najlepsa knjiga koju su imali u kuci neki nacisticki album, prepun divnih fotografija i slika Hitlerovih poduhvata. Onda su, u sklopu denacifikacije, taj album roditelji uklonili (na zalost malog Arnija i brata mu).41VH2fzzULL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpgOvo za mentalno uzdizanje, tek pocinjem, nadam se da deluje osvezavajuce na mozak kao ona prethodna o biciklistima.
Link to comment

krenuo da čitam Basarinu Dugovečnost - i prekinuo na pola. Ne leži mi. Nekako mi se čini da je izgubio onaj svoj fini sarkazam i ironiju i skliznuo u neki mračni limbo. Baš me je razočarao. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...