Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Pocela da citam "Er ist wieder da" Timura Vermesa, roman o sadasnjosti gledane ocima Hitlera, koji nekako pravi putovanje kroz vreme i 2011. postaje TV zvezda. Iako sam bila malo skepticna, dobra satira cini mi se.

Link to comment

Via Romana, Vuk DraškovićNe znam zašto sam je pročitala, mazihistička radoznalost.Svega tu ima: Srba, Bogumila (koji su, ako sam dobro shvatila Vukovu interpteraciju, predstavljeni kao Srbi koji Nemanjićima nisu hteli plaćati porez i zidati im crkve, jer su i bez toga bogu mili..) Sulejmana, sa sve pravoslavnom Hurem, koja se u konjušnici (nekadašnjoj crkvi) moli svom pravoslavnom bogu, Osmana, Murata, Crnog Djordja,srpskih janičara (koji su svojom pobunom poljuljali snagu osmanlijskog carstva), Tita, Miloševića...Sebe je predstavio imenom Maksim Kozbaša, a Danica je Tašana. (''Ne pretjerujte. Nijesam ni primaći vašoj Tašani.'', tako mu odgovara junakinja Zejna kad joj on uputi kompliment.) Stavio se na čelo koalicije koja je skinula srpskog sadama sa vlasti i ubio je sebe na ibarskoj.Zaključak: Srbija je voz koji je njega propustio na vreme pustiti u svoju lokomotivu i zato joj neminovno sledi survavanje u provaliju. A možda je ovom romanu samo potrebna istorijska distanca...

Link to comment
OSMI-POVJERENIK-RENATO-BARETIC-NOVO-_slika_L_3164612.jpgOnak', simpatično, lagana zajebancija, odlično dočaran kolorit zabačenog hrvatskog ostrvceta, a izmišljeno lokalno narečje je pun pogodak. Slaba strana je pomalo trapava naracija i (bar za sada - negde sam na polovini) zapostavljanje razvoja centralne niti. Svejedno, pitka knjiga, idealna nakon čitanja nečeg žilavijeg.
Link to comment

Cmrljo, kada to pročitaš, razmisli o Discworld 1 i 2 i Discworld noir video igrama, scenariji su originalni. Skoro sam gledao i film, gde Rajnsvinda igra Delboj a scenario je oko turiste Dvocveta (igra ga onaj mali debeli iz gospodara prstenova) i njegovog Prtljaga :D.

Link to comment

To je zato što nisi našla odgovarajuću. Perhaps neka od avantura po knjigama Paola Koelja?hmm, tetris, možda ipak onda the incredible machine, gde ukrštaš slonove, usisivače i balone u stilu Pere Kojota? :D

Link to comment
...Zaključak: Srbija je voz koji je njega propustio na vreme pustiti u svoju lokomotivu i zato joj neminovno sledi survavanje u provaliju.A možda je ovom romanu samo potrebna istorijska distanca...
srbija je voz u kome je on omashio bar deceniju da pochne da umesto partizana i chetnika prodaje istorijsku fikciju, koja se prodaje kao leba i s leba. publika se promenila, a on nije primetio. sto mi je malo drago, jer shta? nichija nije gorela :wicked:
Cmrljo, kada to pročitaš, razmisli o Discworld 1 i 2 i Discworld noir video igrama, scenariji su originalni. Skoro sam gledao i film, gde Rajnsvinda igra Delboj a scenario je oko turiste Dvocveta (igra ga onaj mali debeli iz gospodara prstenova) i njegovog Prtljaga :D.
odlichan film. hocu da kazem, vizuelno mi lepo sledi iz knjige, tj moze da se istrpi ^_^
u zivotu sam se lozila samo na tetris i sokoban
o izgubljena sestro :oon. tom stendidz, jestiva istorija chovechanstva. opet ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...