Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Uhvatio posle duzeg vremena krimic i skoro da sam zaboravio kako se to brzo cita.130260.jpg
Mislim da nikad brze nisam zavrsio knjigu. Stvarno dobar krimic, sasvim dobro napisan sto se glavnih likova tice (osim 5-6 glavih ostale i da zaboravite nije neka steta) a mudro je uradjeno da na 350 strana postoji 52 glave pa maltene na svakih 7 strana tj na svaki veci obrt (kojih ima dosta) sledi kraj glave i cliffhanger.Naravno ko ima slabiji stomak nije za njega ali ja cu svakako pazariti jos koji nastavak sa glavnim likom.Inace mi se cini da je cela prica dosta filmicnija jer kada bi se glavni obrt desio na sat ipo filma umesto na 100-150 strana pred kraj bilo bi dosta dinamicnije. Edited by pavllle
Link to comment
^^pavlle, jes' to kupio negde u bgd?
U Laguni sam uzeo i sto kaze Luba dosta je dobar prevod a imaju i nastavak sa istim likom koji planiram da uzmem kada ispucam preostale zalihe.Sada pocinjem sa ovimposlednji_vukodlak-glen_dankan_v.jpgkada ga je Nick Cave nahvalio ne moze da bude toliko lose.
Link to comment

hmmm, u dropulicevom prevodu mislim da imam samo teror dena simonsa. secam se samo da dok sam citala zesce me ubila u pojam ona nauticka terminologija, ali za to ne mogu da okrivim prevodioca.fala u svakom slucaju...

Link to comment

Ne znam gde da stavim ovo pitanje, nema teme koja je ovo knjiga. Ove dve sam davno čitao, a ne znam kako se zovu:1. Dakle, ovu sam čitao u mladosti, i hteo bih ponovo, a ne znam ni koja je ni ko je napisao. Sve čega se sećam je da je reč o SF sa temom da su stanovnici naše planete uspeli da ovladaju putovanjem kroz daleki svemir, međutim, dosta primitivnim načinom, nekakvim lanserima čija je manjkavost da ne znaju gde će uopšte stići, ne mogu da odrede cilj, niti da nabodu siguran povratak. Ta neizvesnost je glana draž i ne sećam se više nikakvih detalja. Koji je naslov, i ko je autor?2. Uzbudljiv triler sa maštovitom idejom - dakle, kraj rata je, ruske trupe se primiču Berlinu, oslobođenje je na pragu. Istovremeno, Staljin formira specijalnu jedinicu, na čelu sa majorom (valjda) xy, sa zadatkom da uhvate živog, ali samo živog, Hitlera. Jedinica radi u potpunoj tajnosti. Dalje, koristeći poznate činjenice, autor detaljno opisuje Hitlerov beg iz Berlina, i njegovo zametanje tragova, i neprekidno je korak ispred progonitelja. Staljin podmeće scenu za obmanu javnosti u vezi Hitlerove smrti, dok njegova ekipa juri preko Evrope za beguncem. U napetom finalu, koga se ja uopšte ne sećam, uz žrtve, konačno hvataju Hitlera. Epilog je interesantan - Staljin, koji se zakleo da će se ovom osvetiti za sve žrtve, dao je da se napravi specijalan kavez dimenzija takvih da se Hitler ne može opružiti ni udobno sedeti u njemu, pretvarajući ga vremenom u životinju. Povremeno bi uao u prostoriju gde je kavez i gladio brke... Ne znam ko je koga nadživeoDAkle, pomagajte, voleo bih da ih opet pročitam

Link to comment
Ne znam gde da stavim ovo pitanje, nema teme koja je ovo knjiga. Ove dve sam davno čitao, a ne znam kako se zovu:1. Dakle, ovu sam čitao u mladosti, i hteo bih ponovo, a ne znam ni koja je ni ko je napisao. Sve čega se sećam je da je reč o SF sa temom da su stanovnici naše planete uspeli da ovladaju putovanjem kroz daleki svemir, međutim, dosta primitivnim načinom, nekakvim lanserima čija je manjkavost da ne znaju gde će uopšte stići, ne mogu da odrede cilj, niti da nabodu siguran povratak. Ta neizvesnost je glana draž i ne sećam se više nikakvih detalja. Koji je naslov, i ko je autor?
Da nije Kapija Frederika Pola? To je vanzemaljska stanica u orbiti Venere a zaplet u svim knjigama je potraga za tvorcima, Hičijima. Ostatak se poklapa. Edited by bigvlada
Link to comment
Da nije Kapija Frederika Pola? To je vanzemaljska stanica u orbiti Venere a zaplet u svim knjigama je potraga za tvorcima, Hičijima. Ostatak se poklapa.
Ova druga je "Berkut" Dzozefa Hejvuda.
Hvala Vlado, hvala Raindelay! :ziga: Počinjem aktivnosti da ih jurim. Imam manu da često zaboravljam, a navedene knjige sam dobio na pozajmicu, na kratko, svojevremeno, voleo bih da sam ih zadržao. Na žalost, i meni su dosta uzeli i nikad vratili, pogubio sam i prilikom selidbi, a imao sam lepu kolekciju SF.
Link to comment

Hajde da i ja pitam. Knjiga koju sam čitao kao klinac, trojica istraživača u Africi koji prelaze pustinju i planinski venac u pratnji vodiča domorodaca (sećam se da je jedan od njih iz plemena Hotentota!), otkrivajući u planinama nepoznatu afričku civilizaciju, tzv. Kukuance. Jedan od njih postaje kralj a vračara po imenu Gagula pokušava da ih se svih zajedno reši. Dolazi do velike bitke između onih koji podržavaju kralja i njegovih protivnika. Kraljeva vojska pobeđuje.Moguće je da je u pitanju nešto iz edicije "Plava ptica", ali nisam siguran.

Link to comment
Hajde da i ja pitam. Knjiga koju sam čitao kao klinac, trojica istraživača u Africi koji prelaze pustinju i planinski venac u pratnji vodiča domorodaca (sećam se da je jedan od njih iz plemena Hotentota!), otkrivajući u planinama nepoznatu afričku civilizaciju, tzv. Kukuance. Jedan od njih postaje kralj a vračara po imenu Gagula pokušava da ih se svih zajedno reši. Dolazi do velike bitke između onih koji podržavaju kralja i njegovih protivnika. Kraljeva vojska pobeđuje.Moguće je da je u pitanju nešto iz edicije "Plava ptica", ali nisam siguran.
Meni padaju na pamet dve knjige - ili Treder Horn, ili Rudnici cara Solomona (to iz Plave ptice)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...