Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Dervis i smrt.Obracun Mese Selimovica sa vlascu. Sumnjam da ljudi, u vreme kada je ova knjiga objavljena, nisu shvatili da je ovo ipak mnogo vise od bosanskog folklora. Jednostavno, u toj zemlji se ipak vise cijenila umjetnost.
Јако су они добро скапирали о чему се ту ради. Зато је Меша и отишао из Сарајева.
Link to comment

ja moram nešto da primetim - merkam Basarinu Svetu Mast i ostatak trilogije tamo na ormanu i odjednom shvatim - da mi se ponovo čita. Pa shvatim još nešto - svake godine, s jeseni, dobijem poriv da čitam iste knjige.ima li još ko ovakve tripove il sam ja odlepio? :unsure:

Link to comment

Trenutno ovo:biblioteka-nocu-alberto-mangel.jpgKnjiga o bibliotekama, skupljanju knjiga, čitanju, sortiranju... Uživam u svakoj stranici.Pre toga pročitao nešto što je potpuni tematski i stilski kontrast:13294729.jpgVrlo brutalan, hladan roman, ali baš upečatljiv. Pre "Sudara" sam pročitao i njegov "High Rise". Preporuke za oba.

Link to comment

Majkl Čabon - Neverovatne avanture Kavalijera i Kleja.Još jedna od knjiga koja kao da je pisana da bi se odmah prodala za film (što je i učinjeno, a na film se još čeka). O dva strip crtača pre i posle II svetskog rata u Njujorku. Pisac se dobro obavestio o strip sceni tog vremena, pominje gomilu stvarnih crtača, pisaca i naslova, i ugradio je u sve to ova dva (potpuno fiktivna) lika. Pre nekoliko godina, jedan crtač je zaista nacrtao strip koji se detaljno opisuje u knjizi (desno).kavalierklay.jpg vitezslobode.jpgRanije, Alberto Ongaro - Španska verzija. Ko voli Nikola Amanitija i te bla-bla-bla Italijane, eto vam ga na.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...