Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Tek sto nisam poceo da citam 0802116086.01.LZZZZZZZ.gif
gdes nabavio...mozda sam se ranije furao na tu transgresivnu literaturu koju naseljavaju psihopatski japiji a la bret iston elis i ryu murakami i nihilisticki hipsteri iz suburbije sve dok to nije postalo uzasno cliche (doom generation-isprazno), a imam utisak da se kuper ponavlja sa tim povremeno istim eksploatatorskim temama (ko "srpski film" za gay populaciju, mozda je malo suptilniji no ranije, pak?ed: sad videh ovo sto aleksija napisa o zasenjivanju okrutnoscu, mislim da je to i isuvise lako i da je tesko imati bas kreativan um i ne priklanjati se uvek istim biblijsko izlisnim narativima (sanjaranje o nekom mucenickom kontrakulturnom odmetnistvu "(re)kreativnim sadizmom" tJ)trenutnocritical.jpg Edited by palfoot
Link to comment
Odlicni trileri, pisac po cijoj knjizi je radjen film Headhunters, isto sjajan triler. http://www.imdb.com/title/tt1614989/Ove 3 sam progutala za 10 dana, da nije bilo radnih, bilo bi za mnogo manje, krenes i ne mozes da ostavis. Knjige su iz serijala o Hariju Huleu, policijskom inspektoru alkoholicaru, fenomenalno napisan lik. Mislim da ima ukupno 9 knjiga iz serijala za sada, ali kod nas su objavljene samo ove 3.
dobar lik, hari. skandinavci su stvarno pravo trilersko osvezenje.meni je sad na redu ake edvardson, nadam se da nece izneveriti ocekivanja. od neskandinavskih, vredi obratiti paznju i na mo hejder - majstorski gradi atmosferu, iako mi povremeno zasmeta tendencija da zaseni citaoca okrutnoscu. hocu reci, nekad mi je bilo tesko da pratim tu preterano mastovitu morbidnost.
hvala, devojke, pravo vreme da preporučite trilere, pa još skandinavse, mmmm. to mi teba ovih vrelih dana. smile.gifdugo sam bila zazidana u cigletine znane kao ono. ovo ono:
pa, ono ;-)
nisam sve delove iščitala, treba da ih pribavim.danas sam brzopotezno slistila jednog starog znanca, iz skandinavije, erlenda lua, tj. njegovog fvonka. dobar je, uvrnut, neurotičan u pravoj meri i tragikomičan. junaci su, po svojoj suštini, slični dopleru i nesrećni u državi na rubu blagostanja. traže se i analiziraju, beže i očajavaju. ko voli lua iz naivan. super. i doplera, svideće mu se i ovo.ima reči i o terapeutskom dejstvu srpskih psovki.
Link to comment

Da konačno razumem malo bolje neutrone, protone i ostale zozone. Frank Close - Antimatter (2009) Jasno objašnjeno, svako može da razume. A ona malo sofisticiranija matematika je izdvojena u posebni dodatak, pa ko se oseća hrabrim, neka izvoli. Otkriće iz knjige (dosad, negde sam na pola) je lik poznat kao Paul Dirac, za koga sam ranije samo onako "usput" čuo, a koji je samo bio jedan od najgenijalnih ljudi u istoriji nauke. A beautiful mind, indeed. (Posle dužeg vremena "prava knjiga", od papira... sve vreme dok čitam, mislim se kakvi li se bozoni kriju i osciliraju u tim stranicama. Ovaj svet je jedno čudno, vrlo čudno, mesto).Antimatter.jpg

Link to comment

Na moru pročitao "Geopoetikina" izdanja:Džulijan Barns "Ovo liči na kraj" (The Sense of an Ending) - Bukerova nagrada za 2011.Džonatan Safran For "Sve je osvetljeno" (Everything is Illuminated, 2002).Barns : odličan pisac, kraj romana malo izveštačeno zatvoren pa je ukupna ocena (samo) 9 (od 10).Safran For: izuzetno nadaren; roman realizovan u tri različita stilska prosedea; u većem delu romana bravurozan; na pojedinim mestima pomalo nestrpljiv i neartikulisan pa i za njega - 9.Prevodi oba romana su očekivano dobri.U svakom slučaju - preporuka.

Link to comment

Posto mi je RL trenutno u kurcu, citam velika dela, proverena poput zipo upaljaca i Linhof kamera. Stoga: Seven Pillars of Wisdom.

Link to comment
Seven Pillars of Wisdom.
Odlična ideja. Ima ovde ebook, ko hoće.Pitam za Fifty Shades of Grey upravo zato što mi se (po onom što se piše o tome) čini kao loževina, ne bih da se trudim da je nabavljam, ako se radi samo o 1 kulturnom (?) fenomenu.
Link to comment

meni se taj fifti čini kao onaj tvajlajt, samo erocki. isti osećaj imam i za ove hangr gejms - ubiše sa svih strana pričom o njima oni koji inače ne čitaju, pa nekako nemam želju.i kako bre mogu erotiku na ovu vrućinu... ljudi nisu normalni dry.gifčitam po čekaonicama onaj preporučeni 'nickled and dimed' one indijeve autorke - odličan. +1 preporuka i za to :)edip: pobrljavila sam od vrućine. više ne znam šta sam napisala a šta pročitala ovde.takođe: ne dajte se, daboviću, biće bolje.

Edited by Joshua
Link to comment

ja procitala recenziju 'fifty shades of grey' u guardianu i odlucila da ce to da saceka neke druge dane, ali sam zapamtila super foru:

As history is written by the victors, so S&M is written by the Ss, and the problem with sadists is that they exaggerate.
Edited by MayDay
Link to comment
meni se taj fifti čini kao onaj tvajlajt, samo erocki. isti osećaj imam i za ove hangr gejms - ubiše sa svih strana pričom o njima oni koji inače ne čitaju, pa nekako nemam želju.i kako bre mogu erotiku na ovu vrućinu... ljudi nisu normalni dry.gifčitam po čekaonicama onaj preporučeni 'nickled and dimed' - odličan. +1 preporuka :)
Preporuka i od mene za Nickled and dimed. :) Fifty Shades of Grey - pa baš zbog erotike mi se i ne čita (mislim, kao da mi nije dosta ceo internet za to :lol: ), nego rekoh ako ima nešto drugo da valja. (BTW. Već sam "nabavio" FSoG na istom mestu gde i T.E. Lawrencea u prethodnom postu).
Link to comment
Fifty Shades of Grey
Po ovome što sam pročitao dosad u pitanju je regularan, ali potpuno regularan - ljubić."And a small quite voice whispers, perhaps Kate is right. My scalp prickles at the idea that maybe, just maybe, he might like me. ... I hug myself with quiet glee, rocking from side to side, entertaining the possibility that he might like me for one brief moment.""He" je, naravno, moćan, bogat, visok i lep kao Apolon. Čeličnog i odlučnog pogleda, itede. :D Ali, ajde, možda će se sitovacija još razviti.
Link to comment
"He" je, naravno, moćan, bogat, visok i lep kao Apolon. Čeličnog i odlučnog pogleda, itede. :D Ali, ajde, možda će se sitovacija još razviti™.
izvadiće se jedino ako se taj čelični "he" u jednom trenutku transformiše u džefridamerodlaka, il nešto slično. vampir nije dovoljan- kompromitovo ih tvajlajt. happy.gifimam jedno pitanje za trileroljupce: ste čitali davea zeltsermana? neplanirano kupila njegovu "crnu trilogiju" kako su je prekrstili talijani: small crimes + kyle nevin + killer.pazar pao iz 2 razloga:1) na koricama pročitala hvalu pablišers viklija u kojoj ga porede sa elrojem2) dejv je diplomirani matematičar koji je kasnije celih 25 godina rmbao kao softver developer za kojekakve multi budžene korporacije, da bi u jednom trenutku (2004.) svemu tome rekao aj zdravo i "posvetio se pisanju krimića i kungfuu". nekako na konto toga računam da je dosta vremena posvetio mrženju ljudi, planiranju savršenih zločina i brutalnih ubistava, te da je razumno očekivati da je iz svega toga uspeo da iscedi pošten krimić, to jest 3... :D
Link to comment
post-314-13420135076985.jpegIs China Buying the World? [Peter Nolan]
China accounts for 26 percent of the total foreign holding of US debt. However Britain and Japan hold more US public debt than China.
Link to comment
Po ovome što sam pročitao dosad u pitanju je regularan, ali potpuno regularan - ljubić."And a small quite voice whispers, perhaps Kate is right. My scalp prickles at the idea that maybe, just maybe, he might like me. ... I hug myself with quiet glee, rocking from side to side, entertaining the possibility that he might like me for one brief moment.""He" je, naravno, moćan, bogat, visok i lep kao Apolon. Čeličnog i odlučnog pogleda, itede. :D Ali, ajde, možda će se sitovacija još razviti.
Aham, situacija, shmituacija. Citas ljubic koliko ja vidim sve u 16! :D :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...