Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

obicno ne volim knjige gde pisac previse razmislja (i donosi citaocu istine), ali ova mi je legla:
ih, pa to je obavezna lektira za decake (i nas koji se tako osecamo). super knjizica, zao mi je sto je nisam procitala u ranijem uzrastu
Link to comment

Ja se očito ne osećam dečakom, pošto mene nije privukla (a prevrtao sam je po knjižarama x puta). A umereno volim i zen i motore.Počeo Master and Margarita. Nije da sam inspirisan PT-inim avatarom, nego je sad došlo na red (bolje ikad nego nikad).

Link to comment
Ja se očito ne osećam dečakom, pošto mene nije privukla (a prevrtao sam je po knjižarama x puta). A umereno volim i zen i motore.Počeo Master and Margarita. Nije da sam inspirisan PT-inim avatarom, nego je sad došlo na red (bolje ikad nego nikad).
koliko koincidencija, i ja citam majstora i margaritu. suvise je to koincidencija gradjanine...a od bucatija sam citao tatarska pustinja i prodavnica tajni. ove pripovetke su pogotovu odlicne
Link to comment

obznanio sam međ' društvom da mi doture pročitane i druge knjige lakšeg žanra za kuću u šumi. dobih nešto. pejsi me častio kareovim "izdajnikom po našem ukusu". vrlo dobro. gospođa geprat dobila ponešto gde izdvajam knjigu koju je ona pročitala (što dohvati ne ispušta pre poslednje stranice ma kakvo bilo) pa mi dala na čitanje uz "ako izdržiš 10 strana, skidam ti kapu". radilo se o pisaniju dame sa šeširima a naslov je bio "moj deda, luj viton". 'ajde, prva epizoda, na aerodromu, sa zamenom viton tašni, delovala mi kaporovski. druga, sa pozajmljivanjem viton torbice lažnoj sobarici da ova prespava uz svoju životnu želju, i bizarno i glupavo. treća, o jurnjavi i tučnjavi uz (pre)otimanje viton torbice od prosjakinje na ramblasu de las flores sa sve otvaranjem očiju mami od strane njene sedmogodišnje pametnice, bila je apsurdna. na raju mog mučenja sa isidorom bjelicom desilo se spašavanje golog napaljenka vezanog za krevet šalovima luj viton. ovo je moj maksimum, rekoh ženi. pred povratak u gepratovu načeo sam zaboravljeno grasovo razmišljanje o nemcima koji izumiru. u jednom momentu pomislih inspiraisan grasovim razmišljanjima: kako bi svet (evropa, balkan) podneli da srba ima 80 miliona kao nemaca a ovih samo 7.

Link to comment

Dejan Stojiljković"Duge noći i crne zastave"Nije mi išlo na plaži, možda joj(mi) je bilo suviše vruće. Turci poharali manastir na granici Srbije i Otomanskog carstva i uzeli nekakvu relikviju bitnu Caru Lazaru , te ovaj poslao Kosančića, Toplicu i Obilića da je pronađu i vrate. Nije predkosovski ciklus, a nije ni da sam ga očekivao, više nalik na 13og ratnika. Daću mu još jednu šansu.

Link to comment
crvendac-ju_nesbe_v.jpgodmazda-ju_nesbe_v.jpgsolomonovo_slovo-ju_nesbe_v.jpgOdlicni trileri, pisac po cijoj knjizi je radjen film Headhunters, isto sjajan triler. http://www.imdb.com/title/tt1614989/Ove 3 sam progutala za 10 dana, da nije bilo radnih, bilo bi za mnogo manje, krenes i ne mozes da ostavis. Knjige su iz serijala o Hariju Huleu, policijskom inspektoru alkoholicaru, fenomenalno napisan lik. Mislim da ima ukupno 9 knjiga iz serijala za sada, ali kod nas su objavljene samo ove 3.
Link to comment

dobar lik, hari. skandinavci su stvarno pravo trilersko osvezenje.meni je sad na redu ake edvardson, nadam se da nece izneveriti ocekivanja. od neskandinavskih, vredi obratiti paznju i na mo hejder - majstorski gradi atmosferu, iako mi povremeno zasmeta tendencija da zaseni citaoca okrutnoscu. hocu reci, nekad mi je bilo tesko da pratim tu preterano mastovitu morbidnost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...