Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Život je pred tobom, Romen Gari. Hvala drugaru koji nije dozvolio da se samoubedim na osnovu naslova da neko pokušava da mi proda jalovu priču sveuredizma, nebriništizma, jošsimladizma i sličnih (najčešće istinitih, doduše) banalizacija. Dobra knjiga.
svakako nemoj prevideti emila azhara / Émile Ajar
Link to comment

vec dugi period 'the kindly ones'. kakva divna struktura, informativnost, jezik, noir, objasnjavanje ljudskog zla na nacin na koji ja to nisam umela, a tako sam mislila...jedna od knjiga mog zivota!

Link to comment
vec dugi period 'the kindly ones'. kakva divna struktura, informativnost, jezik, noir, objasnjavanje ljudskog zla na nacin na koji ja to nisam umela, a tako sam mislila...jedna od knjiga mog zivota!
Interesantne su mi ove mixed reviews vs. obozavanja u Francuskoj. Nisam cuo dosad za to.
question[ing] the "perversity" of the French literary establishment for praising the novel
Link to comment
Gigo, imaš isti link u mom postu nekoliko postova iznad. Ne smeta, treba da se popularizuje, samo kažem. :)
Sorry, mea culpa. :blush:
Link to comment
  • 2 weeks later...

robert harris - the fear index (gospodin koji je napisao fatherland i the ghost; ono sto volim kod njega je sto pristupa pisanju na zurnalisticki nacin, pa kriminalne zaplete umesta u aktuelne drustvene probleme, filujuci stvarnim informacijama, pa nas uvek pocasti korisnom razonodom koja se konzumira u jednom dahu; odlicna putna literatura)sad cu preci na dozirano citanje 'jerusalem: the biography, a fresh history of the middle east', od autora koga nisam ranije citala, simon sebag montefiore. interesantan neki gospodin i upecao me uvodom, da ima korektan odnos i distancu, a opet nije delovalo kao neprijatno hladna faktografija. videcemo..

Link to comment
jel citao neko ugricicev roman 'maja i ja i maja'?ako je oskrnavio maju iz slikovnica o maji, imace posla sa mnom angry.gif
jeste koristio, kao simbol detinjstva u jednom vremenu, ali nije okrnavio. on je jedan fin čovek -_- .poz
Link to comment
jeste koristio, kao simbol detinjstva u jednom vremenu, ali nije okrnavio. on je jedan fin čovek -_- .poz
u tom slucaju, procitacu -_-
Link to comment
robert harris - the fear index (gospodin koji je napisao fatherland i the ghost; ono sto volim kod njega je sto pristupa pisanju na zurnalisticki nacin, pa kriminalne zaplete umesta u aktuelne drustvene probleme, filujuci stvarnim informacijama, pa nas uvek pocasti korisnom razonodom koja se konzumira u jednom dahu; odlicna putna literatura)sad cu preci na dozirano citanje 'jerusalem: the biography, a fresh history of the middle east', od autora koga nisam ranije citala, simon sebag montefiore. interesantan neki gospodin i upecao me uvodom, da ima korektan odnos i distancu, a opet nije delovalo kao neprijatno hladna faktografija. videcemo..
Grr upravo si mi izbila 11 dolara. Srecom knjiga je jeftinija na kindlu nego na bukdepozitoriju. A ovo drugo sam dodao na vislist
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...