Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

mislim da je knjiga iz neke '21.
Kasnije je mislim napisana kada je vec zbrisao iz SSSR. Ali ne govori o 20 veku.edit. u pravu si. isuse.gif Mada, ako si proverio na vikipediji, ne pise se mislim da je iz... smile.gif Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

haha nisam proveravao sada, ali jesam pre jedno 6 meseci kada sam je pročitao jer me je interesovalo da li je to prva distopija, pa mi je ostala cifra. dosta zgodan period. 10 godina posle tejlorovih principa savremenog menadžmenta i par godina posle oktobarske revolucije

Edited by korindjar
Link to comment

od rusa se meni svidio vasilij aksjonov. zvezdana vozna karta mi je jedna od omiljenih. sjajna tinejdzerska knjiga.zavrsio sam ime vetra. opisana je na fantasy topiku :D. lagana knjiga za opustanje. nista spektakularno ali dovoljno dobro da mi se cita i nastavak. sada me cekaju igra prestola, lovac na zmajeve i duge noci i crne zastave (mislim da se tako zove, napisao je onaj konstantinovo raskrsce lik)

Edited by nautilus
Link to comment

^^^^^^^^

Preporucujem.
Procitao, pa da preporucim jos 1.
Churches are not the only institutions to have become more “corporate” in recent decades, in their appearance, management, and techniques for growth. Universities have been corporatized, hiring MBAs as administrators, evolving from Gothic to blank modernist design, adopting aggressive marketing techniques, and, as noted earlier, occasionally bringing in motivational speakers. At a meeting of another kind of nonprofit a few years ago—one devoted to expanding women’s economic opportunities — I was surprised to find it “facilitated” by a hired team-building coach who had us start by breaking into small groups to “bond” over our dreams and “most embarrassing experiences.” Even labor unions, the historic antagonists of corporations, are likely today to employ corporate styles of management and — what would have been unthinkable to the kind of old-fashioned organizer who struck up conversations with workers in bars or at factory gates — to use surveys and focus groups to shape their appeals to potential recruits. Everywhere you go, you are likely to encounter the same corporate jargon of “incentivizing,” “value added,” and “going forward”; the same chains of command; the same arrays of desks and cubicles; the same neutral, functionalist disregard for aesthetics; the same reliance on motivation and manufactured team spirit.
Edited by Indy
Link to comment
^^^^^^^^Procitao, pa da preporucim jos 1.
stigla danas. briti efikasni za sve pare :)edip: naručila i onu prvu - Nickled and Dimed: on not getting by in america, zazvučala mi zanimljivo. Edited by Joshua
Link to comment
stigla danas. briti efikasni za sve pare :)edip: naručila i onu prvu - Nickled and Dimed: on not getting by in america, zazvučala mi zanimljivo.
A tu knjigu prakticno zivim, pa ne moram ni da citam. Tacnije, nije je bilo tamo gde besplatno kupujem knjige*. :fantom: Zena me je odusevila i odmah sam je lajkovao na fejsbuku. Bila je kod Jon Stewarta, pa pametna je i zabavna koliko i on, sta vise reci.-----* Ta radnja je zatvorena, pa ne mogu da kupim ni ovu, The Precariat: The New Dangerous Class. Sto je prakticno na istu temu. Kad citam bezbrojne price tipa, ima MBA i 20 godina iskustva na senior pozicijama, a sad radi part-time kao vodoinstalater, kao o sebi da citam. (Mada, ja imam resenje za precariat - emigrirajmo u Srbiju, i zamenimo tamosnju rulajucu elitu od koje smo 10x pametniji, sposobniji i obrazovaniji, sto i nije neko postignuce. Za pocetak, znam jezik).EDIT. Hvala dobrom coveku za link do nove radnje. Edited by Indy
Link to comment

prekarijat mi je previše, ne smem - bojim se da se ne rasplačem na pola čitanja. ova moja bar ima pun u naslovu, pa ju je nekako lakše svariti happy.gifedip: jel reč o radnji ili novom ye olde internet shoppeu? ako je ovo drugo, bacajte linkove na pm, pliz :)

Edited by Joshua
Link to comment
9780140446029.jpgDa, otkrivam toplu vodu, ali neverovatno da je ovaj covek sve to pisao u 16. veku...
stabre dabre covek izmislio esejistiku. car.
Link to comment

Slučajno dograbio ponovo Život i priključenija vojnika Ivana Čonkina. Zaboravio sam koliko je dobro.бај тапаток

Link to comment
Život i priključenija vojnika Ivana Čonkina. Zaboravio sam koliko je dobro.
Meni je bilo ok, ali nešto se nisam valjao od smeha kao što sam očekivao pročitavši prikaze knjige.Kad smo kod Rusa skoro sam pročitao Dersu Uzala od Vladimira Arsenjeva i posle dužeg vremena se oduševio nekom knjigom. Arsenjem je bio ruski istraživač početkom 20. veka kada je istražio delove Sibira. Knjiga je o njegovim istraživačkim ekspedicijama iz tog perioda i čoveku sa kojim je išao u pohode Dersu Uzalom. Ne znam baš da li je knjiga za svakog jer se meni ponajviše svidela jer govori o životu u prirodi, divljini, a to je nešto što ja volim.Posle toga sam krenuo da čitam još jednog Rusa, modernog Viktora Peljevina, knjigu Omon Ra koja govori o autoritativom ruskom režimu u doba hladnog rata, međutim nisam je dovršio jer je nekako loše napisana i prepotentna.
Link to comment
Kad smo kod Rusa skoro sam pročitao Dersu Uzala od Vladimira Arsenjeva
preporučujem film, rusko-japanska koprodukcija, kurosava.neobicno je slicna priča grigorija fedosejeva u "stazom iskusenja" (knj. 1 i 2, kadok, 1959.). samo se tu dersu uzala zove ulukitkan :D kazuj krčmo džerimo: periferijska kafana i okolo nje, dragoljub b. djordjevic.trebalo bi da je sociološka studija, a ustvari je cirkus od sećanja, anegdota, prepucavanja jasnih samo donjokomrenskim akterima, kvazi-naučnog rečnika i taksonomija. mnoštvo fotografija "iz privatnih arhiva". vrlo zabavno. i na trenutke dirljivo.poz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...