Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Pretpostavljam da si čitala A Fadejeva?бај тапаток
numem sad iz glave, ali sva je prilika da ne. zapravo skoro da uopshte nisam chitala "novije" ruse. i ta deca arbata mi se vukla pokuci deceniju celu sigurno.nachi spisak, nachi biblioteka ^_^
Link to comment

e da, secam se da sam nekad davno davno citala i kaverina, znam da mi je onda bio zanimljiv, al ne bih smela uloziti glas ove sadasnje ja.kad smo vec kod nacionalnih preporuka, savremeni japanci? kenzaburo oe mi se svideo. poznatijeg murakamija tesko citam, al ako nesto bas vredi tople preporuke... onaj drugi, rju, mi je bio zanimljiviji - jos nesto osim miso supe?i na kraju, da ne zaboravimo krimice, ako imate predlog za neke skandinavce, rado bih nastavila - mankel i nesbe mi deluju solidno.

Link to comment
poznatijeg murakamija tesko citam, al ako nesto bas vredi tople preporuke...
ja skoro zavrsih `Juzno od granice, zapadno od sunca` i odlicno mi je legla. Edited by Sundance Kid
Link to comment

a Zahar Prilepin?? on je, cini mi se, prilicna faca trenutno a pise bas o savremenoj Rusiji. Sanjka mi je dobar roman, ostalo od njega (Cipele pune vruce votke i Greh prevedeni ovde) mi je onako ali svidja mi se kako covek pise. i Sorokin je car naravno! :)

Link to comment
kad smo vec kod nacionalnih preporuka, savremeni japanci? kenzaburo oe mi se svideo. poznatijeg murakamija tesko citam, al ako nesto bas vredi tople preporuke... onaj drugi, rju, mi je bio zanimljiviji - jos nesto osim miso supe?
A kakav problem imaš sa Harukijem pa ga teško čitaš? meni deluje prilično pitko. Upravo sam završio (konačno) 1Q84. Preporuke za nju, "Igraj, igraj, igraj", "Okorelu zemlju čuda i Kraj sveta" i "Norvešku šumu". U gotovo svakom njegovom delu imaš neku paranormalnu misteriju što stvara karakterističnu atmosferu koja drži pažnju.Od "novijih" autora sam pročitao knjigu kratkih priča (4 priče) "Nepomični životi", Natsuki Ikezawa (Geopoetika). Kratko, prijatno i obično. Ne znam da li je još nešto njegovo objavljeno kod nas.I preporuka za "Bazen" by Yoko Ogawa.Daj neku preporuku za Kenzabura Oea.Je l žene čitaju Mišimu? Nekako ne mogu da zamislim da može da im se dopadne :lol: Edited by maheem
Link to comment
A kakav problem imaš sa Harukijem pa ga teško čitaš? meni deluje prilično pitko. Upravo sam završio (konačno) 1Q84. Preporuke za nju, "Igraj, igraj, igraj", "Okorelu zemlju čuda i Kraj sveta" i "Norvešku šumu". U gotovo svakom njegovom delu imaš neku paranormalnu misteriju što stvara karakterističnu atmosferu koja drži pažnju.
citala sam samo sputnik ljubav, ne tako skoro, i pamtim da mi je delovao daleko povrsnije, plice nego sto sam ocekivala. al verovatno sam i imala potpuno nerealisticna ocekivanja. nije da ne zelim da mu dam drugu sansu.
Daj neku preporuku za Kenzabura Oea.
jednostavan zivot.
Je l žene čitaju Mišimu? Nekako ne mogu da zamislim da može da im se dopadne :lol:
jel ovo za sramim se priznati, to sto odlazem da citam misimu? al dobro si me podsetio (ako mi je murakami zvucao zenstvenije nego sto mi je tada prijalo, valjda samim tim imam neku vrstu moralne obaveze prema misimi :))u svakom slucaju, hvala ti za sugestije - a hvala i sundance kidu za njegovu murakami preporuku.
Link to comment
Od "novijih" autora sam pročitao knjigu kratkih priča (4 priče) "Nepomični životi", Natsuki Ikezawa (Geopoetika). Kratko, prijatno i obično. Ne znam da li je još nešto njegovo objavljeno kod nas.
ne znam sta ti inace citas, kad ti je ta zbirka 'obicna'. posebno 'covek koji se vratio', prica koju cu procitati sigurno jos nekoliko desetina puta do kraja zivota, prosto je savrsena.od ikezave je jos objavljena "tio sa pacifika". nema slicnosti s "nepomicnim zivotima', mislim da je nisam ni dovrsila. Edited by Cruella De Ville
Link to comment
deco. a sta imamo ruskih pisaca xx veka da znate da je dobro? na srpskom, naravno. tj da je tema xx vek...
uberpreporuka > Jevgenij Zamjatin - "Mi" http://static.astronomija.co.rs/knjige/sf/istorija/zamjatin.htmAko mozes da citas sa kompa, lako ces naci pdf knjige na netu (prevedenu na srpski), a ako si u Beogradu, znam da imaju barem pet primeraka u Gradskoj biblioteci.
Link to comment
Je l žene čitaju Mišimu? Nekako ne mogu da zamislim da može da im se dopadne :lol:
kako da ne. onoj meni iz proshlog veka se vrlo dopadao. ova ja moram da proverim ponovo, ali slutim da ce odgovor biti: aha, svakako ^_^izmedju se desio neki zivot sa preraspodelom resursa...
uberpreporuka > Jevgenij Zamjatin - "Mi" http://static.astronomija.co.rs/knjige/sf/istorija/zamjatin.htmAko mozes da citas sa kompa, lako ces naci pdf knjige na netu (prevedenu na srpski), a ako si u Beogradu, znam da imaju barem pet primeraka u Gradskoj biblioteci.
e, hvala. i hvala svima za sve ruse.a murakami mi ne ide nikako. Edited by thermal bug
Link to comment

ja sam čitao zamjatina i ne znam da li je do lošeg prevoda, ali sam knjigu hteo 7 puta ispucati iz voleja zbog nečitljivosti. sve je to stvarno dobro, tejlorizam posebnom, ali stil je lud'loNR: all the pretty horseskormak mi je baš dobar. humor savršen. cerekao sam se kao budala kada ode da plati izbušenim novčanicama

Edited by korindjar
Link to comment
ja sam čitao zamjatina i ne znam da li je do lošeg prevoda, ali sam knjigu hteo 7 puta ispucati iz voleja zbog nečitljivosti. sve je to stvarno dobro, tejlorizam posebnom, ali stil je lud'loNR: all the pretty horseskormak mi je baš dobar. humor savršen. cerekao sam se kao budala kada ode da plati izbušenim novčanicama
Мени био занимљив Замјатин. Нисам га препоручио јер је Буба тражила 20 век. smile.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...