Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

TIGROVA ŽENA - Tea Obreht (naše gore list, dobitnica nagrade Oranž za roman godine) Neopevani smor. I tematski i stilski.

Link to comment

basara mein kampfdanas poceo da citam i toliko sam se odusevijo..lagano za citatiima i smejanja ma genijalna knjigica stigao do sto i neke strane. ne znam kako ce se zavrsiti ali ovo do sad odlicno. kirurski precizno :Hail: :Hail: :Hail:

Link to comment
basara mein kampfdanas poceo da citam i toliko sam se odusevijo..lagano za citatiima i smejanjama genijalna knjigicastigao do sto i neke strane. ne znam kako ce se zavrsiti ali ovo do sad odlicno. kirurski precizno
ja stig'o do petnaeste i - odustao.
Link to comment

deco. a sta imamo ruskih pisaca xx veka da znate da je dobro? na srpskom, naravno. tj da je tema xx vek...

Edited by thermal bug
Link to comment

Meni su uvek preporucivali Viktora Jerofejeva, mada nisam jos citao nista da bih mogao da ti kazem sa sigurnoscu, ali eto. Procitao Ovo lici na kraj Dzulijana Barnsa (dobio Bukera za to prosle godine). Zavrsio ga u stvari jos preksinoc, ali sad tek pisem zato sto nisam znao sta bih rekao, a ne znam ni sad, osim da mi se nije narocito dojmilo. Prvo, ovi savremeni pisci mahom svi pisu isto/slicno, jebemusunce, da na koricama nije pisalo Dzulijan Barns, pomislio bih da je knjigu napisao Pol Oster (skoro sam procitao prvih 70ak strana njegovog romana Nevedljivi, iz dokolice, i batalio). Secanje na sezdesete izgleda proganja mnoge od njih, pa se te teme non-stop vracaju i obradjuju, postaje malo vec dosadno. Ali ne radi se samo o tome. Na kraju nisam ni sasvim siguran sta se u prici dogodilo, ali mislim da natucam, kolko-tolko. Esejisticki deo romana (o proslosti, secanju, nasem dozivljaju sebe iz proslosti) je jos i mogao da prodje, ali to je komotno mogao stvarno u esej, forma romana nije ni bila potrebna. Jedino sto se lako i brzo cita, a nije ni obimno, zato sam i izgurao do kraja. A i zato sto je to Barns, pa rekoh aj' da vidim oce li me oduseviti, kad ga mnogi toliko vole i cene, ali bice da mi ne lezi. Od ovih savremenih iz tog miljea, Mekjuan mi se mozda najvise dopada.

Link to comment

Peljevin Omon RaVladimir Vojinovic Zivot i prikljucenije vojnika Ivana ConkinaLjudmila Ulickaja Kazus KukockiLeonid Leonov LopovMihail Siskin - vilina vlas i zauzimanje IsmailaVIktor Jerofejev Enciklopedija ruske duse

Link to comment

u hvala. imam jednog andrejeva, samo da ga ischschkam. a sovjecko doba mi neshto interesantno...i da su debele knjizurine, sad samo debele knjige ocu da chitam ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...