Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Sabrane pripovetke Dragise Vasica, izdanje za kindlecitao sam ranije i Crvene magle.Ne uklapa mu se knjizevnost bas sa polozajem glavnog ideologa DM

Link to comment

Драгиша Васић је био интересантан тип, кум Мирослава Крлеже и готово извесно агент СССР-а.

Link to comment
Gledam šta se događa sa drugim filmom koji je rađen po romanu "Ja i ti" koji je preveden i kod nas i naiđem na poznato ime... Joshua! :P :)
busted! happy.gif
to je jedna od onih knjiga, koje znam da sam pročitala (čak je i imam na polici), a da se ne sećam baš ničega iz nje. ničega. neko italijansko bla-bla-bla-bla-bla...... do sutra.
takav je utisak manje-više kod mene ostavio i 'kako bog zapoveda' - nešto kao film koji je okej za ubijanje vremena, ni previše dosadan ni nešto posebno dobar. 'nako.mada, verujem da je bog upečatljiviji zbog nekoliko scena koje su same po sebi jake. pročitala sam par prikaza 'dolazim po tebe' - skroz je deseta tema u pitanju, limunadastija takoreći i lakša za zaboravljanje.u svakom slučaju, prošvrćkaću se do biblioteke sutra, kad su se već forumaši potrudili da načukaju onolike preporuke. :)
Link to comment

Piter Keri - Krađa: Ljubavna pričaRetko kad pomislim da je bolje da je autor odmah napisao scenario za film i preskočio pisanije knjige, a sada sam baš to mislila. Jer, onako, simpatično je, ima neočekivanih obrta, scena u ruralnoj Australiji, ali i na Menhetnu. Moglo bi se naslikati.

Link to comment

"Parter" - Igor Marojević. Postoje nagoveštaji nečega, ali komplikovane špageti-rečenice i nebulozan stil vrlo brzo zamore. Dislike. "Sjajno mjesto za nesreću" - Damir Karakaš. Još jedna uspela knjiga ovog hrvatskog pisca. U knjizi se radi o piščevom potucanju po Parizu. Pisano iz srca, iskreno, jednostavnim rečenicama i - za razliku od Roberta Perišića - ne gušeći i ne varajući čitaoca. Ako ignorišemo povremene izlete u banalnost* i nešto kao henrimilerovštinu, dobijamo finu zabavu za dve ili tri noći. Preporuka.* - kao: Morana mi nikad nije dala da je jebem u dupe a sjetio sam se kako mi Jasmina, djevojka prije Morane, takođe nikad nije dala da je jebem u dupe. Jasmina je čak imala i teoriju: "Kad muškarac ženu pojebe u dupe, tad prestaje ljubav."

Edited by Willow
Link to comment

boris akunjin - dodatna literaturaglavni junak erastov unuk..pa ok je, s tim sto je poslednji deo prilicno naivan. pocetak odlican, paralelno teku dve price, jedna u sadasnjosti, druga u proslosti, kod sredine je krenuo da brljavi, kraj je bezveze. nije da me razocarao, ali sam ocekivala vise posle procitanog opusa koji je kod nas objavljen.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Zavrsio autobiografiju Kit Ricardsa :Hail: Sada sam negde na pola Pinchonove "Skrivene Mane" koja bi bila jedna prilicno dobra detektivsko-psihodelicna knjiga da nema toliko jebenih referenci na americke serije sa kraja 60ih i pocetka 70ih

Link to comment

Umberto Eko Tajanstveni plamen kraljice Loane :Hail: Vudi AlenSad smo kvit :Hail: i danas nabavio Kratak, ali koristan vodic kroz gradjansku neposlusnost i Svetislava Basaru- Mein Kampf po preporuci ovde jednog al nisam nasao Kako preziveti zivot Kliz i Skiner. a boga mi zadnju paru dadoh na ove knjigice a dilema velika jer osta bez piva. snadjoh se posle :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...