Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Poceo "Lovca u Razi" ali nikako da uklavirim zasto ovo vazi za kultno delo. Moze biti da je do (bosanskog) prevoda, mozda sam trebao da citam amerkansku verziju:(
Ova verzija725.jpgje meni bila super prevedena (Flavio Rigonat). Čitala sam knjigu posle dvadesete, i stvarno mi je bila odlična. Meni je legla i zbog toga kako se bavi licemerjem odraslih kojih jedan 16-17-godišnjak tek postaje svestan, a još je daleko od godina kad je na to oguglao/prihvatio (uostalom i neki odrasli imaju problem sa ljudima koji su licemerni lažovi i koji ne igraju fer). Svideo mi se i način na koji se bavi nekim teškim osećanjima, npr u vezi sa smrću svog mlađeg brata. Takođe tu je i ta usamljenost koju neki odjednom počnu jako da doživljavaju u tim godinama. Holden ne veruje odraslima kod kojih je prepoznao licemerje, ali ima problem i sa vršnjacima (koliko se sećam samo sa mlađom sestrom se razume, ali nju retko viđa jer je u nekom internatu). Mada pretpostavljam da je za recimo ekstrovertne ljude koji se lako uklapaju itd knjiga možda nezanimljiva jer se ne dotiče tema sa kojima su ikad imali iskustva/smatrali za bitne. Uostalom, ni ne treba svima da nam se sviđaju iste stvari, ali bih ipak pre odustajanja preporučila ovaj prevod :)
Link to comment

Zahvaljujuci entuzijastima sa Serbian Outdoor dve knjige koje su odavno izasle iz stampe i manje-vise (po)nestale iz biblioteka stoje na raspolaganju svakolikom pucanstvu.Obe su rip profesora Raska Dimitrijevica: Kniga o planini - KoP - toplo preporucujem svima kojima je ikad palo na pamet da se lomataju po raznim shumovitim i/ili stenovitim vrletima. Zanimljiva jer su u njoj pominju - kao partneri na penjanju & generalni 'drugari' likovi koji su pisali istoriju SLO alpinizma - deo "Mitovi i legende"...Ka visinama i cutanju - ova je - u odnosu na prvu - manje putopisna a vise licna tako da je - na neki nacin - 'sasvim drugacija' u odnosu na KoP... Treba procitati.

Link to comment
Poceo "Lovca u Razi" ali nikako da uklavirim zasto ovo vazi za kultno delo. Moze biti da je do (bosanskog) prevoda, mozda sam trebao da citam amerkansku verziju:(
Ova verzija725.jpgje meni bila super prevedena (Flavio Rigonat).
Sve je do prvog utiska. Ja sam ostala u mislima verna prvom prevodu na srpskohrvatski Nikole Krsica. Sarmatni hrvatski zargon, sa kojim ni drugi, ni treci, Rigonatov, nisu mogli da se mere.
Link to comment

Procitao Coldheart Canyon od Barkera i malo se razocarao. Odlican pocetak, zanimljiva ideja cak je i prilicno dobro do pred kraj, ali onda ga bez potrebe razvlaci u maniru serija koje predugo traju. Jedno 5 put sam pomislio "Ok, ovde bi trebao da ga zavrsi" ali je ipak nastavljao da ga drvi i produzuje bez potrebe sto je prilicno umanjilo opsti utisak. U svakom slucaju mislim d cu sad malo da odmorim od Barkera i da se presaltam na Kinga.

Link to comment

Toni ParsonsMoja omiljena suprugabio skeptican zato sto mi je ista osoba preporucila Kolibu :isuse:. sad mi nije zao sto sam poceo da citam. nikakav spektakl ali mi se dopala ova knjigica

Link to comment
Andzej-Stasjuk---Devet.jpgPrešao prvih tridesetak strana tek, dobio na poklon. Markovidojkovićasto na trenutke, ali priča je okej, pa se nadam da će me pozitivno iznenaditi do kraja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...