Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Put-u-divljinu-Dzon-Krakauer_slika_O_1595395.jpgStigla sam negde do polovine, ovo se cita u jednom dahu, JAKO je, skoro da je fizicki opipljiva zudnja tog momka da nadje to nesto sto trazi. Definitivno cu uskoro da pogledam i film, samo cu da pustim da se malo slegnu utisci od knjige.
krakauer je majstor, jedna od mojih omiljenih knjiga
Link to comment
Malo za relaksaciju od prevelike polemike, Bicycle Diaries od gos'n David Byrnea. Prica o bicikliranju kroz velike gradove Amerike i sveta. Slatko on pise, mozda i kupim bicikl pod njegovim uticajem:)300bicyclediaries.jpg
41cx23vA2%2BL._SL500_AA300_.jpgkratki osvrt na sentiment pedalanja, ulogu bicikla u zivotu, gradu, projekcije buducnosti, kroz filozofsku prizmu.
Jel ima neko da je citao obe, bas me zanimaju slicnosti/tazlike... sinopsis ove druge zvuci donekle slicno DB-u.PS. DB je jedan smesko:)...

Unlike many other U.S. cities, here in New York almost everyone has to step onto the sidewalk and encounter other people at least once a day everyone makes at least one brief public appearance. I once had to swerve to avoid Paris Hilton, holding her little doggie, crossing the street against the light and looking around as if to say, "I’m Paris Hilton, don’t you recognize me?"

paris_hilton_dog_pic-1253532321.jpg

 

Link to comment

Videh u knjizari neko novije izdanje Bulgakovljevog Majstora i Margarite, u izdanju Feliks Librisa, u tvrdom povezu, sa ilustracijama, za 1300 din. Prevod neke Tanje Kovacevic, ako sam dobro zapamtio. Vredili za taj prevod dati 1300 din?

Link to comment
the-suspicions-of-mr-whicher.jpgSuspicions of Mr WhicherNa stranu to što je zanimljivo porediti sistem odnosno proces istrage i suđenja za zločin sa sredine 19. veka u Britaniji sa današnjim (ono, istražićemo zločin, ali tako da ne uznemiravamo džentlmena), zanimljiv je i opis pojave prvih detektiva i kako su ih opisivali kao supermene tog doba. Ali ima i drugih detalja koji se mogu porediti sa našim vremenom; baš u trenutku odvijanja radnje (1860) su se počele omasovljavati novine, gomila reportera je objavljivala sve i svašta i ljudi su se plašili kako time dolazi kraj privatnosti, kako će taj medijum svojim objavljivanjem zločina inspirisati potencijalne i stare kriminalce na nove zločine itd. Isto šta se desilo i sa radiom, televizijom i internetom.
Link to comment
ovo.
Zaglavio sam negde na pola... lepo je napisano, ali malo isuvise pokusava da bude all things to all people (mada mozda to mora tako u politici). Uglavnom, on mu dodje americki Cavoski (predavao je ustavno pravo). Kakva smo mi Amerika, takav nam je i nas Obama. :isuse:
Link to comment

gde mi je aleksija? jesi li videla da je ovaj uzeo novi pojavni oblik? sad treba dočekati da izađe kod nas. kada će i da li će, niko ne pominje. ove zime sam obnavljala gradivo, čitala sam neke već pročitane i preživljene knjige. imala sam potebu da se krećem po udobnom i sigurnom. uživanje nije bilo ništa manje u odnosu na otkrivanje nepoznatog. a imalo se još štošta otkriti.sad pravim lagani i bezbolni prelaz na nešto novo biggrin.gif. odabrala sam sve je osvetljeno džonatana safrana fora. živopisna i inteligentna knjižica. skoro mi se nije desilo da se glasno nasmejem čitajući knjigu. sad jesam, bar dva puta na prvih osamdesetak strana. ima indicija i da ću zaplakati, ali još se ne zna. rekla bih da se prevotiteljica fino potrudila jer ima nekoliko stilskih slojeva, koliko i priča, tj. uglova iz kojih se pristupa priči.edit1: ispravila prezime autora isuse.gifedit2: omašila gde treba da ide edit1

Edited by stormy
Link to comment
Jel ima neko da je citao obe, bas me zanimaju slicnosti/tazlike... sinopsis ove druge zvuci donekle slicno DB-u.PS. DB je jedan smesko:)...

Unlike many other U.S. cities, here in New York almost everyone has to step onto the sidewalk and encounter other people at least once a day everyone makes at least one brief public appearance. I once had to swerve to avoid Paris Hilton, holding her little doggie, crossing the street against the light and looking around as if to say, "I’m Paris Hilton, don’t you recognize me?"

paris_hilton_dog_pic-1253532321.jpg

 

pretpostavljam da MA vise suvo romanticarski palamudira od DB smeska, i orijentisano je na francusku + izvore: tour de france cool.gif procitaj bas, ja cu svakako DB.izgleda da si na kraju ipakkupio bajs :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...