Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Pre godinu dana pročitala sam Mačje oko od Margaret Atvud. Nije remek- delo, ali nakon čitanja ostavlja dobar utisak. Sad otvaram Alijas Grejs, kupljeno upola cene.

Edited by halloween
Link to comment

ako neko ikad igde, na bilo kom jeziku (u stvari ne na bilo kom, na srpskom ili na engleskom) vidi roman jestiva žena od atvudove neka mi javi što pre, ili neka mi kupi pa ću mu ja dati pare.toliko želim tu knjigu a nigde je nema. ne znam ni da li je prevedena kod nas.

Link to comment

Guglanjem je utvrđeno sledeće:U uzajamnoj bazi podataka COBIB.SR nema Jestive žene ni na engleskom, niti na srpskom.Izdavačka kuća Rubikon iz Novog Sada priprema objavljivanje ovog romana na srpskom jeziku, te se za bliže informacije obratiti na adresuRUBIKON D.O.O. ZA IZDAVAŠTVO I TRGOVINU, EXPORT-IMPORT (hihihihi) NOVI SADadresa PARTIZANSKIH BAZA 22 21000 Novi Sad 063/8089-694rubikon@nspoint.net

Edited by halloween
Link to comment
Družiš se sa pogrešnim mizantropima... wink.gif
ma ne družim se ni sa pogrešnim ni sa pravim m.

smile.gif

a čitam selimovića, opet. derviš i smrt, i, paralelno, sećanja.i neku knjigu o šekspiru načela, ali to ću da ostavim za put, mislim.

Link to comment

Žarko Laušević: Godina prođe, dan nikada"Sećam se jedne sahrane u Puli. Čovek se rodio tu neđe oko Cetinja i posle se preselio u Hrvatsku. Sin mu je postao veliki sportista i kupio je ocu stan blizu Pulske Arene. Prođe život i otac u osamdeset i šestoj - umre. Sahrana. Dolazi brat iz... tu neđe oko Cetinja, da ožali brata kako dolikuje. Turistička sezona u punom jeku. Stranaca, najviše. Brat je, primičući se kući, pored Arene, krenuo da leleče. Stranci su na ono lelekanje potegli fotoaparate, kamere, misleći da se radi o zanimljivom uličnom performansu, ali kad je krenuo da se šaketa po glavi, razbežali su se na sve strane. Neko je pozvao policiju i ubrzo su došli, sve sa kolima hitne pomoći i odvedoše nesrećnog brata sa čvrsto uvezanom ludačkom košuljom.O tempora, o mores!".

Link to comment

Zavrsih u isto vreme galilee.jpg kao i 7276_Dzulijan_Burns.jpgTo sto sam ih zavrsio u isto vreme je pohvala za Barkera a kritika za Barnsa posto sam prvog citao na engleskom na 700+ strana dok sam Barnsovih 180 strana razvlacio skoro pa isto koliko i Galilija. Na kraju u oba slucaja ostadoh nezadovoljan i to iz potpuno razlicitih razloga. Prvo zato sto Barker nije 14 godina vec napisao nastavak ( a obecao je :( ) a drugo zato sto je Barns napisao (ovakav) nastavak za "Troje" koju sam bukvalno progutao. Sada sledi pauza do posle praznika pa krecem u nove radne pobede.

Edited by pavllle
Link to comment
Put-u-divljinu-Dzon-Krakauer_slika_O_1595395.jpgStigla sam negde do polovine, ovo se cita u jednom dahu, JAKO je, skoro da je fizicki opipljiva zudnja tog momka da nadje to nesto sto trazi. Definitivno cu uskoro da pogledam i film, samo cu da pustim da se malo slegnu utisci od knjige.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...