Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

kad smo vec kod prevoda:k1i308v3r98_delfi_knjizare_govori_monty_python.jpgjedan prilicno katastrofalan*, ali me ni to nije odbilo. osim sto je ova grupica jedna od retkih pojava kojima sam i dalje u stanju da se divim, sama knjiga je prilicno direktna, duhovita i puna zanimljivih detalja o njihovom funkcionisanju. ono sto je mozda najvrednije je skoro analiticki prikaz kreativnog procesa koji je doveo do tako genijalnih rezultata. svidja mi se sto, uz sve ocigledne razlike i povremene, mada ne i preovladjujuce animozitete, pajtonovci ostaju inteligentno odmereni kada govore jedan o drugome.naravoucenije: na kraju se, kao i sva velika zivotna pitanja, dilema moze svesti na duel oksford protiv kembridza:D*moj (bibliotecki) primerak cak ima i typo na koricama - GOVORI MONTY PYTON :D

Link to comment
kad smo vec kod prevoda:k1i308v3r98_delfi_knjizare_govori_monty_python.jpg*moj (bibliotecki) primerak cak ima i typo na koricama - GOVORI MONTY PYTON :D
gospodebobe, ovo je već boles'!ohmy.gifti si definitivno ja. i ovo sam donela sa sajma, ali nisam još čitala. idem sad da proverim kako je šta napisano na koricama.
Link to comment
zgrabi sve sto mozes. najbolja engleska krimi spisateljica.serijal sa inspektorom veksfordom je apsolutno savrstenstvo, bolesnost engleskih palanki u kombinaciji sa detektivom nalik na nikad prezaljenog morsa.nisam ni znala da je prevode kod nas. ako je prevod iole dobar, posto je njen jezik zaista majstorski, onda svaka cast.inace, pise i knjige za decu. zato su joj naslovi krimica uvek iz decijih uspavanki ili onih igrarija tipa ide maca oko tebe.jednog dana cu otvoriti taj topik sa krimicima, i onda vam nema spasa.
Otvaraj!
Link to comment
  • 2 weeks later...
elrojeva crna dalija u kombinaciji sa gadnim gripom i visokom temperaturom.idealno za kvalitene kosmare :)
verovala ili ne, i to imam. smile.gifedit: imala sam i grip i temperaturu do juče. drži se, aleksija. sad.gifkoje izdanje čitaš? kako ti se čini prevod?ja sam skroz loše odigrala sa tom knjigom. ubedili su me da vredi čitati samo na engleskom, pa sam je na nekom davnom putovanju pazarila drugu, koji ju je žarko želeo, a ovde nije mogao da nađe. pakleni plan je bio da je iščitam pre uručenja. međutim bilo mi je teško da se tokom puta, s pažnjom usmerenom na sve strane, borim sa originalom i otišla je nepročitana. naravno, nikad nisam ostvarila nameru da je pozajmim i dovršim. uvek se isprečilo nešto što je pri ruci.nedugo potom pojavila se na kioscima uz blic. pogazila sam svoje principe (n-ti put) i pazarila, ali pročitala nisam blush.gif. moram da se vratim na ovo:

imam i ja mačiće u šumi, vraćena mi je, pa znam. međutim po pitanju izdavačkog učinka (isti je) još je gore- nedostaje nekoliko listova, tačnije neću moći da čitam od 233. do 241. strane. isuse.gifimala sam sličnu situaciju sa 4. delom serijala o e. fandorinu, ahilejeva smrt. zapao mi primerak gde neke strane nisu bile odštampane. reklamirala, izdavač se bob zna kako izvinjavao i nudio novi primerak. ali nisam imala strpljenja da čekam, pa sam rešila tako što sam iskopirala narečene strane iz primerka pomenutog drugara i pilepila u svoju knjigu. laugh.gif (kakav frik ja ovde ispadam.isuse.gif) (jedina sličnost je, da ne bude zabune, u defektu knjige. po kvalitetu prevoda i opremi knjiga, narodna knjiga i informatika su nebo i zemlja.)čitava priča je zbog toga što ovo nemam od koga da kopiram, a morala bih i da povezujem listove. tako da računaj da će ti stići pm sa molbom da mi prepričaš te strane u slučaju da ne pohvatam priču bez njih. laugh.gif ovi što su čitali, kažu da nije strašno i da može.

Edited by stormy
Link to comment
"Što je muškarac bez brkova", Ante Tomića. Šta reći osim - :wub:. Prošle godine pogledao i istoimeni hrvatski film, nastao prema knjizi. I za film veliki :wub:. Ipak, tek kad sam pročitao knjigu, video da su iz filma izostavljene stranice i stranice urnebesnih dijaloga i promišljanja. U suštini, opet se potvrdilo staro pravilo koje kaže da je bolje pročitati knjigu nego pogledati film. Sve u svemu, Ante Tomić ne prestaje da mami osmehe i greje srca čitalaca. Uz "Čudo u Poskokovoj Dragi" ovo je AT-ov najuspeliji roman. "Čudo u Poskokovoj Dragi", bila je knjiga uz koju smo se svi siti ismejali, a "Što je muškarac..." ne zaostaje ni na koji način; sadrži niz ezgotičnih karaktera čiji rezoni, motivi i postupci garantuju čitaocu par sati/dana sjajnog provoda.Verdict: 8/10
Link to comment

mnogo volim da citam pisanija aleksandra stankovica. evo ovonedeljnog.http://danas.net.hr/hrvatska/astankovic/page/2011/01/12/0422006.html?pos=n1a citam opet "zlatno tele". majstori, taj iljf-y-petrov.

Edited by darling
Link to comment

Muškarci koji mrze žene Stiga Lašona. Iako ne razumem zbog čega se oko ovih knjiga stvorio takav hajp - biće da je zbog toga što je autor umro tako (relativno) mlad - moram da priznam da je sasvim solidan detektivski roman. Prvi posle Akunjina koji valja nečemu, ali ni prineti žitiju Fandorinovom.

Link to comment
Muškarci koji mrze žene Stiga Lašona. Iako ne razumem zbog čega se oko ovih knjiga stvorio takav hajp - biće da je zbog toga što je autor umro tako (relativno) mlad - moram da priznam da je sasvim solidan detektivski roman.
ima još dva nastavka, zaborvila sam nazive, ne pada u kvalitetu solidnog razonodnog štiva.negde sam naišla na žanrovsku odrednicu: korporacijski triler.ali.ako može, upozorenje: prema romanima su snimljeni filmovi koje treba preskočiti jer su neizmerno dosadni. osim toga, ni novinar-gl. junak nije zgodan kao što sam ga zamišljala. ni njegova stasita dugogodišnja saradnica-ljubavnica. a mala je - tuga :( . zašto su dosadni? zato što su se scenaristi držali predloška kao pijan plota. tek kad se gleda film, shvati se da u knjigama ničeg nema osim radnje, radnje. koju, jel, znaš iz knjiga.poz Edited by le petit nicolas
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...