Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

pominjan je već muharem bazdulj ovde, ali nisam našla da je neko čitao roman sjetva soli. hvalili ste priče. nisam ih čitala, ali čini mi se da je sve dobro iz njih preneo i na ovo obimnije štivo. nisam mnogo očekivala, kao uostalom ni od bilo koje knjige koja se bavi neslavnim, netom okončanim, decenijama na ovim prostorima, tako da sam dobila više nego što sam mislila da hoću, a još nisam na kraju.iskreno tužna knjiga o gubicima, samoći, gradu, ulozi književnosti u našim životima, o vremenu onom i ovom...edit: ipak je pomenut roman, ali na susednom topicu.

Edited by stormy
Link to comment

"Савршено сећање на смрт" Радосава Петковића. Почетак одличан, занимљиво мада стил није савршен.Edit: слова

Edited by Phil
Link to comment

traži se mala detektivska književna pomoć:da li pamtite koju ste knjigu prvu pročitali celu u životu?moja je bila „potkovane čizmice“. knjiga koja se motala u kući godinama, a dobio je moj tata kao nagradu za odličan uspeh u prvom osnovne. no, izgledala je kao je njegova baba dobila knjigu u svom prvom osnovne: žuta, font sa musavom štampom, ilustracije staaaarih „zabavnika“ , arhaične reči (mada pisano kao „ma da“) i nije nemoguće da je i stvarno štampana pre rata, a zatim kao ko zna kakva zaplena, restl ili donacija došla do male seoske škole.radilo se o dečaku koji je siromašan i ide bos, a sanja da ima kožne potkovane čizmice. i tako se latio posla, pomagao svima, pabirčio paru po paru i na kraju zaradio i kupio čizme koje je želeo.meni maloj, detetu udobnih 70-tih i AKIAK čizmi to je bila bajkovita priča, a potkovane čizme sam mogla da zamislim jedino kao čizme sa mali potkovicama na đonovima. volela bih da znam ko je napisao tu knjigu i koji je njen naslov u originalu, onako, kao što sad pogledate sa klincima štrumpfove ili epizodu branka kockice kada nalete.o njoj znamo:-srpski prevod je: „potkovane čizmice“-pisac ne znam ko je, ali se moj otac fantom seća da je amerikanac.nema je u katalogu narodne biblioteke, ni grada beograda (u prilog tome da je verovatno predratna).

Link to comment
dbh1xe.jpg
:o ali kakav je to indijanac na naslovnoj strani??? ovo je bila neka civilna priča, a naslovna strana drugačija.edit: ili je meni bio pocepan omot :isuse: Edited by Tihajeza
Link to comment

(mali off)Ima li neko (insajdersku) informaciju o eventualnom prevođenju novih knjiga drugova Houellebecqa i Franzena na BHS jezike? VBZ najavljuje knjigu potonjeg za početak 2011. godine (i stidljivo ne obećava njegov mogući dolazak u ove vukojebinske krajeve), ali to je sve što čuh do sada...

Link to comment

Zavrsih danas: Ulica Eureka Roberta Maklijama Vilsona (izdavac: Fabrika knjiga). Sjajna knjiga! Malo skripi mozda kod melodramskih momenata, ali je zato satira odlicna, a i odavno nisam citao ovako dobro plasiran cinizam i to na ove nacionalisticke teme. U pocetku mi se cinilo da ce biti jos jedna od onih frajer, prosveceni bivsi tabadzija, rastavio se s ribom pa kara sta stigne i shika sa drustvom po kafanama i ok, ima toga, ali je ipak mnogo vise. Preporuka!

Link to comment

Ako neko želi da spozna svet iz ugla manijakalnog serijskog ubice pedofila gej orijentacije, neka se lati romana Zombi Džojs Kerol Outs. Neverovatno je kako su sve te brutalnosti, bizarnosti koje sajko čini ne bi li stvorio zombija, divnog i poslušnog, samo njegovog, njemu tako normalne i prirodne.Mračna priča, na momente jeziva. Morala sam ispirati misli Tomićevim Čudom u Poskokovoj Dragi. biggrin.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...