Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Kupio™ na baneprevozu, procitao u dahu i ostao bez teksta. Savrseno.
istina, lepa.patrisa hajsmit, male zenomrzacke price. ima neceg paradoksalno utesnog u tome sto prikazuje nasilje i obmanu kao izvesne, kako za zene, tako i muskarce. ali i dosta tuznog.
Link to comment

Kopnacno se dokopah Borinih Pjesama iz Lore! Citao sam ranije razne delove i odlomke po netu, ali konacno imam celu knjigu u rukama.Kakav je car ovaj covek! Najbolji nas aktivni i aktuelni pisac, Jergovic moze da ga duva! :D

Link to comment

Cuj, nekakva romanika:) Pardon, nikakva romantika. :isuse: Sta te briga, bices kraljevski arhitetka. Ja citam Orhana Pamuka, My name is Red... sa iPhone-a;) mnooogo je dobro.

Edited by Indy
Link to comment
trenutno "RIAI Good practice guide" treba mi za drzavni ispit nikakva romantika pih : )
Odlicno, drzim palceve - pogotovo ako je slican ovdasnjem Part 3.
za svoju dusu norvesku sumu na engleskom, uzivam..
Prva njegova koju sam procitao i navukao se - i u medjuvremenu procitao sve ostale.
Sta te briga, bices kraljevski arhitetka.
Zar nije to R - Republicki? :POn topik:Mr Toppit by Charles EltonMr_Toppit_1.jpgTek poceo, blurb je delovao interesantno.
Link to comment

Herman Broh - Vergilijeva smrt (3i okus)Modernistička Biblija. Pisana u koncentracionom logoru, povraća veru u čovečanstvo...npr kao kad čituckate Fineganovo Bdenje u pauzama ispitnih rokova. :)

gde da ukradem pdf "tunel" ernesta sabata?
mislim da nema nigde, pogledao sam na svim ebook trakerima i ima samo na španskom. mogu ja da ti skeniram platoovo izdanje ali to će možda potrajati....
Link to comment
gde da ukradem pdf "tunel" ernesta sabata?
mislim da nema nigde, pogledao sam na svim ebook trakerima i ima samo na španskom. mogu ja da ti skeniram platoovo izdanje ali to će možda potrajati....
momci, evo ga ovdije /ovidije*/*metamorfoze, tajna sifra za pretapanje olova u ezapis ;-)
Link to comment
Znam sta si hteo da kazes, ali i ovo drugo znacenje je bremenito.
:D
He condemned the search for beauty...
Wagner was "an unmusical genius of music and an unpoetic genius of poetry"
& ima 1 kvalitetnu prvu rečenicu, a riba od glave smradi :)(ekskluzivno za ppp, jedna zdrava doza srpskohrvatskog )"Ocjelno modri i lagani, gibani tihim, jedva zamjetnim protuvjetrom, strujili su valovi Jadranskoga mora u susret carskom brodolovlju dok su ga kormila usmjeravala brundizijskoj luci, a slijeva mu se polako bližio ravan humak kalabrijske obale, i sad kad se samoća mora, sunčana pa toliko bliska smrti, prometnula u mirno i radosno poslovanje ljudi, sad kad su se vali, onima koji su iz nje izlazili, sad kad su se ribarske brodice smeđih jedara posvuda već napuštale muliće svih tih mnogih sela i zaselaka duž obale oplahivane bjelinom te polazile na večernji ribolov, sada se more izgladilo poput zrcala , nad svim tim se biserno rasklopila školjka neba, spuštala se večer, i kad god bi vjetar dopuhao odatle ili donio zvukove života, udaranje čekića ili kakav zov, razgoreno bi drvo zamirisalo s ognjišta."
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...