Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Pročitao nedavno Džankija, pa uzeo pre dva dana da obnovim Peška, a danas, slučajnost kakvu volim, u izlogu knjižare pored koje svaki dan prolazim Gradac posvećen Vilijemu Barouzu.

Link to comment
svukla sam s neta novog polanika, srećna ko malo dete, samo da ne bude sranje ko prethodnih par komada
zbog "preživeli" sam se učlanio u biblioteku. ne mogu da dajem pare i da mi u trajnom vlasništvu ostane takvo sranje, plus sam shvatio da ne verujem u posedovanje knjiga. ovako za 500 din godišnje članarine uzmem par komada u turi i ako mi se nešto od toga ne sviđa post-92-12882147490828.jpg mi post-92-12882147617415.jpgjedino što sada moram da kupujem poklone za rođuse, ranije sam davao knjige koje sam pročitao, al dobre. škartove sam ostavljo sebi, da se ne blamiraminače plodovi gneva itzuvaju. bila bi poklon za nekog dobrog druga Edited by korindjar
Link to comment

ja zato kupujem samo one koje sam čitala I svidele su mi se.a što se posedovanja tiče, svoju bibliotekicu smatram nečim najvrednijim što imam. to mi je omiljeni poklon, naravno ako je dobra knjiga.imam jednu rođaku koja mi non stop uvaljuje neke totalne gluposti. pre neku godinu od nje sam dobila knjigu "kako da steknete prijatelje i dopadnete se ljudima". izgleda da smrdim, i da me ljudi ne vole, ko zna šta misli o meni kad smatra da mi je takva knjiga potrebna...a kad ja njoj poklonim nešto čime sam ja oduševljena, to nju obično smori...a skinula sam i ovoAlan%20Moore%20Voice%20of%20the%20Fire.jpg jel čitao neko? da krećem ili da radi šift dilit, pitanje je sad

Link to comment
post-92-12882147490828.jpg mi post-92-12882147617415.jpg
nađi neku anonimniju patku- 20 sekundi sam se pitala šta znači "munja mi paja":lol:čitam tu i tamo onaj Freakonomics- zanimljiva knjiga. planiram uskoro da se bačim i na The Rape of Europa Lynn H. Nicholas - bavi se nacističkom otimačinom umetničkih dela odnosno uništavanjem 'degenerisane' umetnosti po Evropi tokom 2. sv. rata. nadam se samo da nije šturo napisana. uzela je nakon što sam pogledala super diskaverijev (ili pbs-ov, ne sećam se) dokumentarac s istim naslovom. preporuke za gledanje.sajt Edited by Joshua
Link to comment

U vezi ne/posedovanja knjiga gore pomenutog, moram reći da nalazim da su knjige generalno (a posebno kod amazona) smešno jeftine. Obe gornje knjige iz prošlog posta, računajući i poštarinu od USA do Australije (koja je vrednosti još 1 prosečne knjige) je otprilike koliko dam za pivo nedeljno. A da pušim, sa ovim cenama duvana ovde, svaku takvu knjigu bih "popušio" ako ne za 1, ono za 2 dana. Ili, cena 1 knjige iz prošlog posta je manja od 1 ulaznice za bioskop (koji uvek plaćam za 2-oje... a knjigu platim samo 1 bez obzira što je pročita najmanje 2-oje). A pomaže i to što ne preterujem sa čitanjem. :D (Stručne knjige, e to je nešto sasvim drugo već, cene astronomske... zato je tu 1 gigapedia).

Link to comment
U vezi ne/posedovanja knjiga gore pomenutog, moram reći da nalazim da su knjige generalno (a posebno kod amazona) smešno jeftine. Obe gornje knjige iz prošlog posta, računajući i poštarinu od USA do Australije (koja je vrednosti još 1 prosečne knjige) je otprilike koliko dam za pivo nedeljno. A da pušim, sa ovim cenama duvana ovde, svaku takvu knjigu bih "popušio" ako ne za 1, ono za 2 dana. Ili, cena 1 knjige iz prošlog posta je manja od 1 ulaznice za bioskop (koji uvek plaćam za 2-oje... a knjigu platim samo 1 bez obzira što je pročita najmanje 2-oje). A pomaže i to što ne preterujem sa čitanjem. :D (Stručne knjige, e to je nešto sasvim drugo već, cene astronomske... zato je tu 1 gigapedia).
u skladu sa životnim standardom. preživeli je 1300 rsd ili cena 1 radnog dana za prosečnu platu, 1/10 minimalca na kom su mnogi, ili 1/8 pripravničke plate. into the wild od krakauera je koštala nekh 1700. a čak i kada su jeftinije, opet su besotrebna rupa u džepu jer ne vdim šta da radim sa njima pošto ih pročitam. za razliku od funk soul sister, meni su kućne bibilioteke bespotrebne. kao kada bih čuvao ambalažu svake stvari koju pojedem.ljubim frenklina što je izumeo i javne biblioteke Edited by korindjar
Link to comment
Alan%20Moore%20Voice%20of%20the%20Fire.jpg jel čitao neko? da krećem ili da radi šift dilit, pitanje je sad
ti ne znas? brisanje dela alana mura povlaci osvetu ovosvetovnih i onosvetovnih samana.ako si citala bilo sta murovo, obavezno. (ne racunam vocmene koji treba da se citaju umesto biblije).jebote, kad se setim koliko sam ganjala taj roman.nowplaying svasta nesto ogrezlo u medjuljudske zlocinacke odnose, dok se mentalno i fizicki ne spremim na to da me je izdao i ostavio na ljubavnom cedilu.Hilliker-Curse_jpg_150x1000_upscale_q85.jpg
Link to comment

ma šala mala, naravno da ne bih brisala :) štaviše, bila sam skoro pa spremna da izdvojim tih petnaestak evra na sajmu samo da sam ih imala :)bumo videli, javljam utiske kad pročitam

Link to comment

Zamolila me osoba A da osobi B odnesem neveliku knjigu Lamije Begagić, Jednosmjerno. Ne odoleh da zavirim, i ne samo to. Pročitala sam 5-6 pripovedaka iz zbirke, nisam stigla više, i moram što pre dočitati ostale.Svidele su mi se, nekako mi pogodile sentiment. Kaže mi osoba B da je objavljena još jedna njena zbirka, Godišnjica mature. Potražiću i to.

Link to comment

nikako ja ne razumem ovog erlenda lua, a ovog puta mislim na mirne dane u miksing partu. osim sto mi sve manje prijaju cudaci u literaturi, sve mi to nekako deluje kao nedovrsen posao, a valjalo bi nekako dovrsiti bar te kratke i lagane poslove/knjige.da prijavim takodje da i nakon 15 godina i dalje ne volim velikog getsbija, proverila ovih dana - lojalnost mi je jedna od boljih osobina.osmi povjerenik zato vrhunska zabava.

Link to comment

leonid lipavski - razgovorimeni bas zanimljivoknjiga2853.jpg

nađi neku anonimniju patku- 20 sekundi sam se pitala šta znači "munja mi paja":lol:
zapravo je hteo da kaze bell.gif mi eggs.thumbnail.jpg Edited by garoviks
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...