Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

plašim se da su odustali.
sad i ja. virnula, poslednji naslov objavili 2007 :( a bila mi je proletos sumnjiva ona tetica sto kuva rucak i prodaje knjige u stanu (prostorije su im na trgu, kod zeleznicke stanice).poz
Link to comment

u senci nara - tarik ali (Shadows of the Pomegranate Tree - Tariq Ali)covek je politicki aktivista, novinar. a roman je jeftin ljubic, smesten u istorijske dogadjaje. nema sanse da nastavim ostala tri romana, osim ako mi neko ne kaze da se manuo "opipavala ga je pod svilom i milovala bokove 'meki su ko pescane dine, a kamo palma?' prosaputa" dijaloga. secam se da je tarik ali bio u beogradu pre jedno pola godine, i valjda je vasa rekao da se novinarka na konferenciji za stampu blamirala. jel bio neko?

Link to comment
14096107774bba8b22b017b538912006_huge.jpg Meni mnogo interesantno bilo da chitam kako su funkcionisali.
морам... имати... то...Ако није прескупо
Link to comment

O ljubavi i drugim demonimakako god, Markes je nesto vise od Koelja ili Pavica. Njegov realizam* je uvek opravdan - ne povladjuje umetnicarenju i jeftinoj simbolici. Sa druge strane, opet, (i u ovom romanu) fali mu tezine. Sto godina samoce citao sam par puta, ali ovu knjigu ne verujem da cu uzeti ponovo u ruke. *magicni

Link to comment
O ljubavi i drugim demonimakako god, Markes je nesto vise od Koelja ili Pavica. Njegov realizam* je uvek opravdan - ne povladjuje umetnicarenju i jeftinoj simbolici.
Upravo suprotno - knjiga kojom se ne treba baviti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...