Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

hvala, tihajezo... potrudicu se da nadjem te naslove...
Slažem se sa tihomjezom. Ako gotiviš Ljosu bio bi greh ne vratiti se malo unazad i ne pročitati starije njegove naslove, kada je Lj. bio u zenitu stvaralačkih snaga. Roman "Pantaleon i posetljiteljke" ima da se u BG nađe na svakom koraku i mogao bi započeti sa njim, pošto je duhovit, topao i super.
Link to comment

Erik Ajdl - Put za MarsMislio sam (a otprilike tako impliciraju i na koricama) da ce biti montipajtonovski Autostoperski vodic ali nije tako. Knjiga je duhovita i interesantna ali nije ha-ha smesna. Imho vredi citati

Edited by dusan1975
Link to comment
90681ab775dee1548039b57779102076.gifZanimljiva knjiga. Smirujuca, depresivna, atmosfera propasti sssr-a ali bez klanja i silovanja. Uvek me zacudi koliko mi blisko deluju teme o raspadu sovjetskog drustva i nekako mi lakne sto vidim da je negde bilo mnogo gore. Za 200 dinara definitivno vredi kupiti i procitati..
Link to comment

jel itko od nabrijanh čitača pročitao već franzenov novi roman- freedom i jel vam se da napisat par dojmova?korekcije su mi bile jako drage, veselim se i ovome.

Link to comment
jel itko od nabrijanh čitača pročitao već franzenov novi roman- freedom i jel vam se da napisat par dojmova?korekcije su mi bile jako drage, veselim se i ovome.
Cujem da ce VBZ to objaviti do kraja godine, pa ce se citati...
Link to comment
Erik Ajdl - Put za Mars
Ja sam probao, ali odustao posle nekoliko strana - rečenične konstrukcije i idiomi su bukvalno prevedeni sa engleskog, potpuno je nečitljivo.
Link to comment
5612228348a052301674e010.L._SL500_AA300_.jpgodlicna knjiga. zbirka eseja i razgovora tokom 20 godina pisanja i putovanja. preporucujem cetvina ukoliko ga do sada niste citali. songlines je dobro mesto da se pocne ako je objavljen kod nas.
Link to comment
E, valja li to cemu?
meni se ne dopada. ima zanimljivih delova, ali ima previse raznoraznih klisea za moj ukus. i ono cetnici=srbi sto je samo slag na tortu.@papapavle kakve sam prevode sve citao, ovo je jos i podnosljivo
Link to comment
preporucujem cetvina ukoliko ga do sada niste citali.
pridruzujem se. divan engleski, smisao za fabuliranje, realizam koji deluje fantasticno.prevodi:svojevremeno je vreme knjige objavilo "uc"; kuca "magnet" krenula u sabrana dela (vicekralj uide, uc, u patagoniji). nadam se da ce izdrzati. odlicni su putopisi iz patagonije.a i lep covek bio. nije licio na pisca. steta sto je mlad umro.poz
Link to comment
pridruzujem se. divan engleski, smisao za fabuliranje, realizam koji deluje fantasticno.prevodi:svojevremeno je vreme knjige objavilo "uc"; kuca "magnet" krenula u sabrana dela (vicekralj uide, uc, u patagoniji). nadam se da ce izdrzati. odlicni su putopisi iz patagonije.a i lep covek bio. nije licio na pisca. steta sto je mlad umro.poz
jeste, sve to. pridružujem se pohvalama. smile.gif čitala te tri i stalno se raspitivala kod magneta kad će i ostale izbaciti, ali nisam dobila konkretan odgovor. plašim se da su odustali.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...