Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Den Braun "Digitalna tvrdjava""BUKA U MODI". Uzivao sam. Nasao sam knjigu posle vise od 10 godina. Zagubila se bila u selidbama.

Edited by fragand
Link to comment

"Prodavnica Tajni", Dino Bucati. Zbirka kratkih prica.Citao je pre stotinak godina, tada mi se cinila bolja - sada pomalo odzvanja, ali carolija je jos uvek tu. Toplo preporucujem.

Link to comment
ljosa avanture nevaljale devojcice jee, al me smorila, znam da se mnogo citala i da se preporucivala, al mene je smorila i necu je zavrsiti.
a meni se baš svidela. možda zato što su me glavni likovi asocirali na neke ljude koje ja znam, koji se ponašaju slično. sve u svemu, htela bih da je posedujem a i da pročitam još štošta od ljose..
izgleda da je nina mala bila omiljena ljetna literatura. kod mene je isla brzo i bez stanke, pretpostavljam zato što me osvojio lik Zloceste onako narcistične, debelokožne i destruktivne koju, kad se jednom proviri u podložeće crnilo, zaprepašćujuće lako mogu razumjeti.
Ali raniji Ljosa je super i naslovi koji zaslužuju svaku preporuku su: "Pantaleon i posetiteljke", "Tetka Hulija i piskaralo", "Rat za kraj sveta".
hvala na preporukama, nisam ga do sada čitala ali definitivno hoću. to su sve romani?
Link to comment
Ali raniji Ljosa je super i naslovi koji zaslužuju svaku preporuku su: "Pantaleon i posetiteljke", "Tetka Hulija i piskaralo", "Rat za kraj sveta".
hvala na preporukama, nisam ga do sada čitala ali definitivno hoću. to su sve romani?
Da, Ljosini raniji romani. Preporučio bih ti da ih pročitaš baš tim redosledom: prvo Pantaleona Pantohu, zatim tetka Huliju, i onda "Rat...", koji je kao najsloženiji. Uzgred, po romanu "Pantaleon i postetiteljke" snimljen je sjajan film, koji takođe zaslužuje najtopliju preporuku: Pantaleón y las visitadoras2764861825_2dfdf24b5a_b.jpgangita0xq.jpg
Link to comment
Da, Ljosini raniji romani. Preporučio bih ti da ih pročitaš baš tim redosledom: prvo Pantaleona Pantohu, zatim tetka Huliju, i onda "Rat...", koji je kao najsloženiji. Uzgred, po romanu "Pantaleon i postetiteljke" snimljen je sjajan film, koji takođe zaslužuje najtopliju preporuku: Pantaleón y las visitadoras
gle, lusesita iz istoimene serije!
Link to comment

ja sam poslije avantura nevaljale djevojcice odlucila da se pozdravim sa ljosom. taj mi roman djeluje trivijalno.zavrsila solzenjicinov jedan dan ivana denisovica. smorio me, mora da je do mene, rusi mi nikako ne idu.al bucati mi je fini, kad se vec i on pominje par postova gore. pricice su mu i bolje od romana.

Link to comment
ja sam poslije avantura nevaljale djevojcice odlucila da se pozdravim sa ljosom. taj mi roman djeluje trivijalno.
pa ljubavna priča narcisa i njegova obožavatelja i nije drugo nego svakidašnja pojava. dobro, ova se odvijala na in mjestima u vremenima u kojima su se još događale velike stvari. kako je meni Zločesta bila taman, dok mi je istovremeno čitajući Something to tell you Hanifa Kureishija bila zanimljiva, ali previše (previše kontrovernih likova na previše mjesta, s previše detalja, dakle pretrpana i neselektivna u tome što mi govori), možda bi tebi ova bila taman nema u kvartovskoj mi biblioteci ništa od llose osim Don Rigobertove biljeznice. al naslovnica obecava da ce biti sexa smile.gif
Link to comment
kad smo kod peščanika... iz biblioteke uzo još peščanik kiša, slaughterhouse five i uvalila mi bibliotekarka neku novu latinsku književnost kad sam joj pomeno ljosu
pizdarija
Link to comment
pa ljubavna priča narcisa i njegova obožavatelja i nije drugo nego svakidašnja pojava. dobro, ova se odvijala na in mjestima u vremenima u kojima su se još događale velike stvari. kako je meni Zločesta bila taman, dok mi je istovremeno čitajući Something to tell you Hanifa Kureishija bila zanimljiva, ali previše (previše kontrovernih likova na previše mjesta, s previše detalja, dakle pretrpana i neselektivna u tome što mi govori), možda bi tebi ova bila taman
e, ma nemam nista protiv svakodnevnih tema, no mi se ovdje ne svidja kako je tema obradjena. al uz ruse ne volim ni latinoamerikance, mozda je u tome stvar :Dzbilja, ne znam sta mi se svidjelo a da dolazi odandehvala za preporuku za kurejsija, procitacu kad ga nadjem :)
Link to comment

e znate ono... postoje knjige za koje vas je blam da kazete da ste procitali?evo, prvi put da kazem... procitala sam roman "dovoljan razlog" spisateljice cije ime zapamtila nisam.knjiga se cita na preskoke, ali i da se cita od reci do reci, nema garancije da ce se uhvatiti tok misli glavne junakinje, desavanja u njenom zivotu i kojecega jos. naravno, knjigu je objavila sama spisateljica. i govno je.ne mogu da se opasuljim koliko je losa.a da preporucim "nikad me ne ostavljaj" kazuo ishiguro. bas vozi.

Link to comment
e znate ono... postoje knjige za koje vas je blam da kazete da ste procitali?
Ja sam tako nekad davno na brzinu pročitao Bjelicinu Ljubav u Tunisu, čisto da se uverim da je njesra.Posle toga još par primeraka drugih trešera, trenuci dokolice...
Link to comment
Možda, al' uz obavezni izuzetak - Tatarska pustinja
Slazem se sa Morganom, ipak je bolji kod kratkih prica. Citao sam "Tatarsku pustinju" - ima arhitekturu romana, ali je po konceptu mogao da bude i jedna od Bucatijevih kratkih prica. Btw, presao sam na njegovu drugu zbirku "Noc punog meseca" koju takodje toplo preporucujem. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...