Jump to content

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

ivana simic bodrozic hotel zagorje autobiografska izbeglicka prica iz usta devetogodisnje devojcice koja s mamom i bratom izbegne iz vukovara, otac nestao (procitala sam do pola, jos ne znam sudbinu oca), oni se potucaju po hrvatskoj i zavrse u kolektivnom smestaju...potresno je, situacija u kojoj su se nasli, zivot im je potresan (potresno je eufemizam), ali knjiga, ne znam da l bih je nekom preporucila... mozda ce se nesto promeniti dok je docitam...

Link to comment
ivana simic bodrozic hotel zagorje autobiografska izbeglicka prica iz usta devetogodisnje devojcice koja s mamom i bratom izbegne iz vukovara, otac nestao (procitala sam do pola, jos ne znam sudbinu oca), oni se potucaju po hrvatskoj i zavrse u kolektivnom smestaju...potresno je, situacija u kojoj su se nasli, zivot im je potresan (potresno je eufemizam), ali knjiga, ne znam da l bih je nekom preporucila... mozda ce se nesto promeniti dok je docitam...
nece :) mislim, pitko je to i potresno i iskreno, ali meni je to terapija za spisateljicu. moze da se procita, a ne mora.isto ko ovaj hrvoje salkovic sto sam ga danas zavrsila, "kombinacija d.o.o. ljubav u doba recesije", moze da se cita, a ne mora. ne smeta ti dok citas, nista ne propustis i ako ne procitas.
Link to comment
ivana simic bodrozic hotel zagorje mozda ce se nesto promeniti dok je docitam...
promenilo se do kraja. taj deo gde pise kako ona zamislja da joj je otac ubijen, zbog toga je vredelo citati ovu knjigu. i zbog zadnjih par stranica. tu je ivana simic bodrozic ispala spisateljica.
Link to comment

antologija srpske radio-drame 1939-2004.za sada su me najviše obradovale 'gusarski kapetan džon piplfoks' (1953.), duška radoviča, 'ikarov let' (1962.) radomira konstantinovića i sinoć pred spavanje 'medved poreznik' (1966.) brane petrovića.stvarno sjajani tekstovi. staaaara književnost kakva se više ne piše :(:lolol:

Link to comment
А јеси ли слушала радио драме?
nisam. pitao je neko jednom na forumu da li negde mogu da se skinu, ali mi se čini da nismo našli. a kad uhvatim ponekad na radio beogradu, uvek bude neka nezanimljiva. ne čitam ni ove iz antologije sve redom. ima recimo istorijskih koje mi nisu zanimljive... ali dobar je izbor, sve u svemu.
Link to comment

Ijan Makjuan (Ian McEwan) - "Amsterdam"dobitnik bukerove nagrade, uzela sam je zbog toga, tj. "ostataka dana" kazua išigura, takođe dobitnika bukera, koju godinu pre toga. kad ono - plaža!kad smo kod nagrada, da li postoji neki "književne nagrade for dummies"? ok, kada na koricama piše 'bestseler njujork tajmsa' ili 'najbolji roman veka', to znamo da ne znači ništa. ali koje nagrade znače dobru preporuku?

Link to comment
I ja sam ih trazio. Najavljivali su ih na sajtu radio beograda kao podcast. Sacu bas da odem da vidim da li ih ima
daleko bre taj radio bgd ;) sta citam: greil marcus - mistery train (ponovo)
Link to comment

veselin gatalo polja cemerike nisam nista ocekivala od ove zbirke prica kojima je zajednicki motiv velika nuzda, a dopalo mi se kako prica, pravi je pripovedac ovaj gatalo, ko da sam bila u tim hercegovackim prostorima i raznim vremenima, toliko on to ume odlicno da pretoci u slova.pisac iz regiona zbirka nekoliko prica opet necu da napisem koji je i opet mu je knjiga pretenciozna, tacno pise da zadivi i osvoji nagradu. ali brate ne zadivljuje, a za nagrade ne znam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...