Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

ja odavno procitala, a sad mogu i obicni smrtnici.kicma_noci_banner.jpgpet minuta uvoda
:Hail: :Hail: :Hail: :Hail: odlicna!
tumblr_l286vf2SpQ1qa1owro1_400.jpg
heh predivna knjiga a film sam na silu pogledao mada sam u startu znao da je, s oprostenjem, golo govno! fasciniran sam kako su scenarista i reditelj izbacili sve dobro iz ove knjigesad cu citam: erlend lu "mirni dani u miksing partu"ocekivanja su mi kao utisci forumasa koji su je naceli/procitali
Link to comment

Stvarno? Dobar, znači, taj Oltvanji? E, drago mi je da ga neko hvali. Mislim, niko nije prorok u svom selu, ali to kod nas važi duplo i obično se svakome ko se nešto trudi (a posebno ako to što radi vredi) iseru na leđa.

Link to comment

Ja sam probao njegove Crne cipele i jedva izdrzao do pola. Naravno, to ima veze s tim sto mi takva literatura i inace nije bas narocito bliska&draga.

Link to comment

Pa Crne cipele su krenule kao klasican cendlerovski triler, ono, privatni detektiv, tajanstvena zena, alkohol, cigarete, opasni momci koji lome kosti u haustorima, a zatim je presao u neku fantastiku/horor i tu sam stao. Taj obrt je bio nesto u stilu From Dusk Till Dawn, samo mi je tamo vise prijalo nego ovde. Sta znam... probaj pa sam proceni. Knjiga nije obimna i brzo se cita, tako da nije problem da se pokusa.

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Pa Crne cipele su krenule kao klasican cendlerovski triler, ono, privatni detektiv, tajanstvena zena, alkohol, cigarete, opasni momci koji lome kosti u haustorima, a zatim je presao u neku fantastiku/horor i tu sam stao. Taj obrt je bio nesto u stilu From Dusk Till Dawn, samo mi je tamo vise prijalo nego ovde. Sta znam... probaj pa sam proceni. Knjiga nije obimna i brzo se cita, tako da nije problem da se pokusa.
A to sve u Srbijici?
Link to comment

Farenhajt 451, ako je za sramim se priznati, tek sad procitala...i uopste nisam fascinirana, a ovo je kao SF roman veka? da li da onda ne idem dalje sa tom literaturom, ako mi je ovo bilo dosadnjikavo?

Link to comment

Pročitao Neobičnu priču o Bendžaminu Batonu, F.S. Ficdžeralda.Tja, knjige (čak i voljenih pisaca) kupljene u Laguni, Mamutu, Vulkanu, dodaj po želji - ne liče ni na šta.

Link to comment
Farenhajt 451, ako je za sramim se priznati, tek sad procitala...i uopste nisam fascinirana, a ovo je kao SF roman veka? da li da onda ne idem dalje sa tom literaturom, ako mi je ovo bilo dosadnjikavo?
film je mnogo bolji od knjige, bar meni.. tu je vise fascinantna sama ideja buducnosti, koja nas zapravo vraca u daleku proslost, nego sto je prica dinamicna i puna raznih detalja.. ipak je to klasik, mnoga dela iz tog vremena sada deluju sporo i ponekad nezanimljivo
Link to comment
Farenhajt 451, ako je za sramim se priznati, tek sad procitala...i uopste nisam fascinirana, a ovo je kao SF roman veka? da li da onda ne idem dalje sa tom literaturom, ako mi je ovo bilo dosadnjikavo?
SF roman veka ?! Otkud to ?!Cccc.Pored Adamsa, Asimova, Andersona, Benforda, Bera, Brina, Dika, Hajlajna, Herberta, Karda, Klarka, Lema, Orvela, Robertsove, Robinsona, Simonsa, Strugackih i mnogih drugih poznatih i nepoznatih, malih i velikih jedan Bredberi ne čini SF.Probaj sa, recimo, Enderovom Igrom, Dinom i Crvenim Marsom.EDIT: I Zelazni, da da, Gospodar Svetlosti... Edited by Vapad
Link to comment
SF roman veka ?! Otkud to ?!Cccc.Pored Adamsa, Asimova, Andersona, Benforda, Bera, Brina, Dika, Hajlajna, Herberta, Karda, Klarka, Lema, Orvela, Robertsove, Robinsona, Simonsa, Strugackih i mnogih drugih poznatih i nepoznatih, malih i velikih jedan Bredberi ne čini SF.Probaj sa, recimo, Enderovom Igrom, Dinom i Crvenim Marsom.EDIT: I Zelazni, da da, Gospodar Svetlosti...
Pise na omotu knjige tako, sta ja znam, neam blage veze sa SF. Hvala na preporukama!
Link to comment
Pise na omotu knjige tako, sta ja znam, neam blage veze sa SF. Hvala na preporukama!
To ti pise na svakom omotu, npr. zavrsavam roman Ljudmile Ulicke, pise :"Lj. U. , najznacajnija savremena ruska knjizevnica...Moze biti, namam uvid u savremenu rusku prozu, ali na zadnjoj korici izdavac obavezno nahvali knjigu,citira vise kriticara, recenice su poput :"Roman veka", "Istinsko remek-delo" i sl., a kad pocnes da citas :isuse: .Da ne bude zabune, ovo na vazi za Ulicku, mozda nije najznacajnija i najbolja, ali dobra svakako jeste ;) .
Link to comment
krug se zatvara - knut hamsun... ako ste u fazonu odlaganja i nervirate se zbog toga, ne čitajte... vrlo je sugestivna :)
Ovo čitam i ne nerviram se ni oko čega. Nekad davno sam iščitala Pana.Priznajem da sam je potražila jer je Fante za vrhovnoh književnog gurua Arturu Bandiniju dodelio upravo Hamsuna.Sugestije na sve strane. smile.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...