Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Inspirisan topicom na forumu uzo da citam Hodocasca Arsenija Njegovana. A paralelno Majstor i Margarita. Mogao sam realno obe knjige i pre, al ne mari.
E nemoj si Zorica Brunclik, citaj jednu ili drugu! Ko da si rekao da paralelno pijes konjak i belo vino angry.gif
Link to comment
2n9gchw.jpgBacenih 700 dinara. isuse.gif

Likovi obuceni kao templari upadaju u Metropoliten i kradu vatikansku masinu za sifriranje ciji je dizajn nekih 500 godina ispred svoga vremena. Plus sto se jedan negativac zove Branko Petrovic.

Edited by nautilus
Link to comment
pitam se da li bi se to toliko citalo da nije filma.
procitao sam je vec jednom, dve godine pre filma, koji nemam zelju da gledam... nisu svi ovde culi za nesto samo onda kada postane popularno u narodu ;)
Link to comment

Khm...nije baš za ovu sekciju, ali je najpribližnije: naime, dolazim sledeće nedelje u Beograd i verovatno ću imati nekoliko sati slobodnog vremena, pa me interesuje: da li se u neku od čitaonica (tipa Biblioteka grada Beograda, Filološki ili neki drugi fakultet, Univerzitetska biblioteka) može ući i samo gledat' svoja posla, tj. da li mogu biti tamo i čitati svoje stvari (dakle, bez uzimanja njihovih knjiga), a da se u istu ne učlanjujem (recimo, samo da se ostavi index ili lična karta)? Ako nekim čudesnim slučajem neko to dozvoljava, pisaću šta sam čitao...

Link to comment
Khm...nije baš za ovu sekciju, ali je najpribližnije: naime, dolazim sledeće nedelje u Beograd i verovatno ću imati nekoliko sati slobodnog vremena, pa me interesuje: da li se u neku od čitaonica (tipa Biblioteka grada Beograda, Filološki ili neki drugi fakultet, Univerzitetska biblioteka) može ući i samo gledat' svoja posla, tj. da li mogu biti tamo i čitati svoje stvari (dakle, bez uzimanja njihovih knjiga), a da se u istu ne učlanjujem (recimo, samo da se ostavi index ili lična karta)? Ako nekim čudesnim slučajem neko to dozvoljava, pisaću šta sam čitao...
Znas kako.... Ako imas par sati, i ako ih zelis posvetiti citanju, cenim da ti je mnogo bolje da sopstvenu literaturu obradjujes u nekom od javnih parkova. Kalemegdan i Tasmajdan su ti u neposrednoj blizini pomenutih biblioteka, tako da me malko zbunjuje tvoja potreba da sedis u zatvorenom i brines brigu oko procedura i formalnosti nasih biblioteka.Od utorka krece suncano vreme, sa maksimalnim dnevnim temperaturama oko 25C. Dakle, kupi flajku vode, neku cokoladicu, napravi ili kupi sendvic, zauzmi neku klupu u beogradskim parkovima i prepusti se knjizi koja ti je na dnevnom redu. Citanje iznad svega treba da bude uzivanje. Edited by pacey defender
Link to comment

na filološkom možeš slobodno da sediš u čitaonicama biblioteka, bez da se ikom javljaš :) barem je tako na prvom i drugom spratuu savezu studenata u balkanskoj tri na trećem spratu postoji "internet centar" gde možeš opušteno da sediš i čitaš ili da ideš na net, kompovi su malo krš al što je džabe i bogu je drago. tamo retko nekog ima osim osoblja koje ne zalazi u tu prostoriju.izvinjavam se na offtopikovanju, moderator neka premešta gde hoće

Link to comment

Mozes na Filozofskom. Niko te ne pita ko si ni sta chitash. Dolaze ljudi sa raznih fakulteta, a i izvesni "manijak u plavom dzemperu", za koga godinama ne provaljujem sta vishe tu radi i sta to pobogu vise chita.

Link to comment

Zahvaljujem svima na korisnim informacijama! Dakle, Filološki ili Filozofski će me uskoro videti...

Link to comment

Mozes i na Pravnom ali gledaj da izbjegnes pocetak ispitnih rokova zbog guzve. Druga, i jos bolja, varijanta je da nadjes neki prazan amfiteatar kad se zavrse predavanja.

Link to comment

Tana French: U šumi (In the Woods)Kriminalistički, detektivski roman, istraga gnusnog zločina koji se desio u okolini Dablina, a liči na davni, nerešeni zločin iz detinjstva glavnog istražitelja. U oba su žrtve deca.Dobar zaplet, simpatičan detektivski par (ona posebno), svi likovi, manje ili više bitni, autentični i pod sumljom iako još uvek niko zvanično nije osumljičen.Nekako me atmosfera u policijskoj stanici, bez ikakvog racionalnog razloga, podseća na Homicide. Sviđa mi se, drži pažnju. Nadam se da me kraj neće razočarati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...