Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

zbog njegove popularnosti imao sam predrasude prema japancu ali covek je ubica!posle Igraj Igraj Igraj, kupio i ovu:haruki_murakami_kraj_sveta.jpgdva paralelna sveta, mistika, akcija, sci-fi, sjajni i cudni likovi, cudna bica, dinamika, bez praznog hoda, mitovi, filozofija, informacioni rat, nauka i experimenti, duhoviti momenti, dusa i senka, frenologija,...ludilo jedno :) sve preporuke!u medjuvremenu sam procitao:k1i67v3r2_delfi_knjizare_blesav_mrtav_kopile_i_nevidljiv.jpgvise ocekivao, nedovoljno bizaran roman o coveku koji je "pukao" u modernom drustvu i njegovoj "igrici" tj prelazu u drugu, izmisljenu licnost...a sada se bacam na Bracu Karamazove

Edited by maheem
Link to comment

bekim sejranovic niotkuda, nigdjenepogresivo biram knjige o tome kako se moja generacija zemljaka provela u ratu... takav mi sentiment. ova me dirnula, ko sto me sve one diraju. nagradili su je prosle godine mesom selimovicem u tuzli.

Link to comment

Empire v-Peljevin. Standardno ludilo, nesto losije od DPP, ali i dalje odlicno. Tog coveka treba definitivno gutati u ogromnim kolicinama.

Link to comment

Upravo završila knjigu Vladimira Pištala "Tesla, portret među maskama".Totalno razočarana. Niti je romansirana biografija, niti štivo koje bi se moglo progutati kao nedvosmislenoautentično, istraživačko.Prava je šteta što pisac, kada već živi u USA, nije zagrejao stolicu u tamošnjoj nacionalnoj biblioteci,pa pročitao respektabilnu količinu novinskih tekstova, intervjua, mišljenja javnih ličnosti o Tesli izvremena kada je bio među 4oo najpopularnijih osoba tamo, pa bi imao kvalitetniju građu. Ovako, sve sesvelo na njegovo divljenje prema Tesli, dočaravanje njegovih čarobnjačkih osobina, kroz gomilu konfuznihi literarno mucavih stilskih figura, uz premalo prave biografske građe. Tako o njegovim pronalascima nisamsaznala ništa više nego što sam učila davnih dana u gimnaziji.Takođe, prečesto pravi digresiju, opširno opisujući banalnosti iz života nekih ličnosti koje su izvesno vremebile u kontaktu s Teslom, što bespotrebno razvodnjava priču. Na drugoj strani, bode oči površnost s kojomje "otkačio" njegove pronalaske.Evo nekoliko detalja koje moj mozak nije uspeo da proguta: 1. Navodno, Tesla je u svom selu, kao klinac od destak godina, zakotrljao grudvu snega koja je toliko narasla da je lomila drveće, napravila totalnu kataklizmu.2. Da je Tesla nekim svojim podzemnim eksperimentom izazvao žešći zemljoters na Menhetnu, pa nastala opšta tarapana. Navodno, on to par godina kasnije nekome priznao.3. Da se s izvesnim amerskim ortakom pozdravljao sa "Beskrajan vam svemir", na šta bi ovaj uzvraćao: "Svemir vam beskrajan".4. Nešto mi to nije u duhu engleskoh jezika. Suviše podseća na ono: How do you do, na koje se odgovara sa Do you do you ha. 5. Teško mi je poverovati i da mu neki ortak Nemac kaže: "Majku ti božju!".6. Takođe, pominjući sahranu izvesnog Teslinog prijatelja koji je za života žešće ogrbavio,autor opisuje frku kako ga staviti u kovčeg tako savijenog. Koliko je meni poznato, kad nastupi smrt grba kod čoveka se sama ispravlja, makar je imao decenijama. Bila sam svedok takvom slučaju, a i od nekih medicinara sam čula da je to hemijski proces koji nastaje u organizmu posle odmah smrti.7. Ne mogu da poverujem ni da je Tesla ostao zdrav i čitav nakon saobraćajke u 75-toj godini, kada ga je neki taksi, navodno, odbacio 5 metara daleko. 8. A posebno mi je išlo na onu stvar kada nas pisac precizno obaveštava šta je Tesla razmišljao kada je bio na nečijem grobu, kada je prvi puta ugledao neku osobu i slično. Da je to Tesla zapisao u svoj dnevnik, u redu, ali ovako, zvuči kao lovačka priča.

Link to comment
3. Da se s izvesnim amerskim ortakom pozdravljao sa "Beskrajan vam svemir", na šta bi ovaj uzvraćao: "Svemir vam beskrajan".
:Hail: Ja sam za to da se taj pozdrav odmah uvede kao obavezan!(Nije bitno da li je priča istinita, izgleda da je autor malo pustio mašti na volju.)EDIT. Sad mi pade na pamet verovatnija verzija događaja. Kada je starog Teslu udario taksi, odleteo je pet metara kroz vazduh, dočekao se bezbolno na svoje energetsko polje i ustavši primetio da mu se pocepao džep od sakoa - e, tu ga izdadoše živci te povika: "Svemir vam beskrajan jebem!" Edited by Indy
Link to comment
Vidim knjiga je popularna i tražena u mojoj biblioteci, imaju 2, ali su sklonjene, što znači da ih je neko rezervisao, pa sam mislila i ja, kasnije. Ali sad si me bacila u dvojbu, ono štivo mi se čini pozamašnim, pa ako je tako kao što pišeš :blink: .Čitam nešto drugo, jednu trilogiju, kad pročitam napisaću nešto o tome.
Link to comment
Upravo završila knjigu Vladimira Pištala "Tesla, portret među maskama".
kako si se naterala da citas tu knjigu? ja svasta citam, al kad vidim te ruzne korice i sitan font s losim proredom na zuckastom papiru izgubim volju u ruke da je uzmem... + ta nagrada...
Link to comment
kako si se naterala da citas tu knjigu? ja svasta citam, al kad vidim te ruzne korice i sitan font s losim proredom na zuckastom papiru izgubim volju u ruke da je uzmem... + ta nagrada...
Na neukusne korice i ne obraćam pažnju, kao ni na boju i kvalitet papira, a sitan font me izluđuje. Zato sve više knjiga čitam u elektronskom izdanju, pa im lepo opalim font size 18 ili 2o i uživam. Sve u svemu, zajebala sam se, jer sam očekivala da se radi o ozbiljnom dokumentarnom štivu, a reč je o literarnoj papazjaniji. A što se tiče nagrade, mislila sam da su prevashodno nagradili njegov predan istraživački rad na biografiji jednog velikog naučnika, pa još Srbina, a ne kao neko klasično propagandno "patriotsko" štivo, kao što su to činili prethodnih godina.
Link to comment
kako si se naterala da citas tu knjigu? ja svasta citam, al kad vidim te ruzne korice i sitan font s losim proredom na zuckastom papiru izgubim volju u ruke da je uzmem... + ta nagrada...
a ja danas bas upoznam izdavaca i on se hvalio kako je papir lagan, uvozni i mirise na jelovu sumu :D (sto ja nisam nameravala ni da potvrdim, ni da opovrgnem, iako su neki mirisali). uglavnom, izgleda da se lepo prodala. inace, vec napisala da ni meni nimalo nije legla.veceras kombinovani program: pad hiperiona i smrt u veneciji.
Link to comment

gadno. shekspirovski nekrofil i nemacki pedofilwhoa.elem, ja citkam sada ovaj metro 2033, i najverovatnije cu da prekinem.previse akcije, koja i nije nesto, a premalo dobre price.

Link to comment
kako si se naterala da citas tu knjigu? ja svasta citam, al kad vidim te ruzne korice i sitan font s losim proredom na zuckastom papiru izgubim volju u ruke da je uzmem... + ta nagrada...
a ja opet, jedem sve, al kad vidim teslu u naslovu (il milevu maric, a sve kod domaceg autora :(), odma imam vishe od jednog problema, a slutim da ce neshto da me muvaju i prekuvavaju... sto je 1 predrasuda...(sramim se priznati, ja vishe ne chitam nishta. to sad moze i da se kaze - haaaj, ja sam tb i ja ne chitam nishta. kiselim nesrecne prachetove dushmane vec 2 meseca na prvoj trecini. nekad to nije bilo tako. mozda treba da se dovatim prusta, therapijski? :unsure:) Edited by thermal bug
Link to comment
a ja danas bas upoznam izdavaca i on se hvalio kako je papir lagan, uvozni i mirise na jelovu sumu :D (sto ja nisam nameravala ni da potvrdim, ni da opovrgnem, iako su neki mirisali). uglavnom, izgleda da se lepo prodala. inace, vec napisala da ni meni nimalo nije legla.
zar nije sav papir za stampanje uvozni? zar srbija uopste ima fabriku hartije? nemam pojma... jos nisam cula da se ta knjiga nekom dopala (a da nije bilo u promidzbene ili medijske svrhe). a opet, prodata je sigurno u ne manje od 10 iljada primeraka, vidim da je i po bibliotekama najcitanija knjiga u srbiji, da l je to ta moc nagrade, pisca ili sta, nije mi jasno...
a ja opet, jedem sve, al kad vidim teslu u naslovu (il milevu maric, a sve kod domaceg autora :(), odma imam vishe od jednog problema, a slutim da ce neshto da me muvaju i prekuvavaju... sto je 1 predrasuda...(sramim se priznati, ja vishe ne chitam nishta. to sad moze i da se kaze - haaaj, ja sam tb i ja ne chitam nishta. kiselim nesrecne prachetove dushmane vec 2 meseca na prvoj trecini. nekad to nije bilo tako. mozda treba da se dovatim prusta, therapijski? :unsure:)
sta ima da citas, to samo mi dokoni, sto nemamo pametnija posla u zivotu... ja sam imala nekoliko perioda u zivotu kad nisam citala nista, nijedno slovce. najduzi je trajao 8 meseci. (da l ovde i sad da priznam da nista od praceta nisam procitala jer je format knjige mali za moje zidarske sake i da mi se cini da ce mi knjiga iskliznuti iz ruke, i da kad bi bila samo jedna, nekako bih i istrpela, ali sta da radim sa milion i kusur knjiga iz disksveta koje mi ispadaju i kotrljaju se ispod namestaja... negde sam procitala da je od svih knjiga ikad prodatih u engleskoj otkako se knjige pisu i prodaju, 1 odsto trzista uzeo pracet! pa onda ja jedna sto necu citati, i ti jedna sto neces zavrsiti, nema veze, nece pisac ni primetiti, a ni zameriti.)
Link to comment
(da l ovde i sad da priznam da nista od praceta nisam procitala jer je format knjige mali za moje zidarske sake i da mi se cini da ce mi knjiga iskliznuti iz ruke, i da kad bi bila samo jedna, nekako bih i istrpela, ali sta da radim sa milion i kusur knjiga iz disksveta koje mi ispadaju i kotrljaju se ispod namestaja... negde sam procitala da je od svih knjiga ikad prodatih u engleskoj otkako se knjige pisu i prodaju, 1 odsto trzista uzeo pracet! pa onda ja jedna sto necu citati, i ti jedna sto neces zavrsiti, nema veze, nece pisac ni primetiti, a ni zameriti.)
:Hail: Sve isto, s tim što sam pročitao thief of time, i uživao onoliko... ali, mnogo mi male knjige. I sve hoće da se same zatvore dok ih čitaš, non-stop moram da se fajtam s njima.
Link to comment

Još jedan zajeb. Kupila na kiosku Vedranu Rudan - "Dabogda te majka rodila".Cela radnja - otezanje 8o-godišnje majke u luksuznom staračkom domu, dok je ćerka istovremeno obuzeta gađenjem prema njoj i osećanjem griže savesti što nije spremna da joj se sama posveti i neguje je, a sve to filovano sećanjima na pokojnog oca, kojeg je, takođe, ceo život mrzela i prezirala zbog incestuoznih radnji u detinjstvu. To je sve.Nakon čitanja - želja za povraćanjem. Ničeg ni tematski novog, ni umetnički superiornije oblikovanog. Samo Vedranina patološka potreba da se bavi morbidijama i neprestano nam sugeriše da se ljudska "suština" sastoji tek od; smrada znoja,fekalija u crevima, prdeži, hrkanja, pokvarenih zuba, proređene kose.. Da bi se ceo ciklus ljudskog bitisanja na zemlji završio uvelim sisama i smežuranim penisima. Sve u svemu, ničeg vrednog življenja, kad se već starosti ne može umaći. S obzirom koliko se ti motivi, i u kako žestokoj formi, ponavljaju u njenim knjigama i kolumnama, nisam daleko od pomisli da je autorka jedno tragično isfrustrirano biće, kome ni zakasnela spisateljska slava, ni intelektualne predispozicije, ni zarađeni novac na knjigama, nisu pomogli da se sa sopstvenim zrelim godinama nosi na racionalan i emotivno učinkovit način.

Link to comment
:Hail: Sve isto, s tim što sam pročitao thief of time, i uživao onoliko... ali, mnogo mi male knjige. I sve hoće da se same zatvore dok ih čitaš, non-stop moram da se fajtam s njima.
e dobro sam se uzdrzala da opet ne ispadnem glupa u drustvu, posto mi se cinilo da su engleska izdanja nesto veca, sledstveno i prijatnija. a opet, mozda i jesu, nego ko zna kolike ti saketine imas :) meni praceta prepricavaju ili citaju, i ja uzivam, i onda kazem sebi "uzmi, citaj" i to traje pola strane, dok ne pocne knjiga da se otima :lol:
Još jedan zajeb. Kupila na kiosku Vedranu Rudan - "Dabogda te majka rodila".
e ta rudanka, na njoj sam spoznala koliko je tanka linija izmedju ljubavi i mrznje. naime, ja sam nju obozavala, i knjige, i javne nastupe, i to sto pise po novinama, koliko sam uspela da kopam po netu, i sve dok nisam procitala njenu kolumnu nakon sto je pukanic zatvorio svoju zenu u ludnicu. makar da je rudanka, koja je tad pisala u pukanicevom nacionalu precutala, a ne, morala je da ispadne lojalna, jer je taj pukanic "izvanredan poslodavac koji joj nikad nije promenio ni rec kolumne, a da sta radi kod kuce s zenom, to je njegova privatna stvar, i da mi citaoci od nje ne treba da ocekujemo nista, jer ona ionako ne radi za drustvo, nego za platu, da kupi cipele i tasne". onda ja pomislim "e, kad je tako, onda ko te jbe, moja bivsa saveznice, od mene se cipela neces nakupovati" i vise nikad ne obratim paznju na nju. i sad mi je jos i drago kad kazes da joj je knjiga bzvz. :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...