Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

najzad uzeo da čitam Theo's Odyssey (Teovo putovanje? ne znam kako je prevedeno ovde). izreklamirana mi je kao "Sofijin svet religije", tako da mi se knjiga svidja unapred.

Link to comment
„strah od letenja“. dođem kući, počnem, kad ono :o
I ja se sećam prvog susreta s tom knjigom. Ista reakcija, ko zna šta sam ja, šiparica-bukvalista, očekivala. Ali nisam je ostavila dok nisam iščitala. Dospela je do mene tako što sam tražila nešto za čitanje, a drugarica mi to donela prethodno ne pročitavši. Samo me bilo sramota kad sam knjigu vraćala njenoj mami.Pored susreta sa temom, blago rečeno dalekom svetlosnim miljama od moje tadašnje sfere interesovanja, ispostavilo se da je Strah za mene bio višestruko korisna knjiga. Autorka je, sećam se, citirala gomilu pisaca, od Šekspira preko Blejka, do Silvije Plat i Virdžinije Vulf, tako da me je navela da potražim i čitam njihova dela.Trenutno iščekujem da se desi nešto strašno u Drakuli Nemrtvom, tek odmakla od samog početka. Autori su Ijan Holt i Dejker Stoker, Bremovo koleno, tvrde priređivači. Knjiga neće biti zanimljiva onima koji nisu čitali originalnog Drakulu jer su je autori zamislili kao nastavak. U igri su preživeli junaci i potomak Mine i Džonatana Harkera, a i stari Van Helsing se žali što mu slabašno telo sputava jaki duh. Naslovni krvopija je još uvek samo posredno prisutan, a na početku ga zamenjuje Eržebet Batori.
Link to comment
GameChange.jpgInsajderski™ prikaz americke politike zadnjih 3-4 godine, sa posebnim akcentom na zadnje predsednicke izbore. Must read za svakoga ko se interesuje za US&A politiku.
Link to comment
Insajderski™ prikaz americke politike zadnjih 3-4 godine, sa posebnim akcentom na zadnje predsednicke izbore. Must read za svakoga ko se interesuje za US&A politiku.
jes vala, odlicna je. to jest, dok matt taibbi ne napise svoju :Pnego, jesi procitao one savage detectives? kakvi su ti utisci?ja jos razvlacim onu ciglu od 2026 i ne odustajem, ali sporo ide.
Link to comment
GameChange.jpgInsajderski™ prikaz americke politike zadnjih 3-4 godine, sa posebnim akcentom na zadnje predsednicke izbore. Must read za svakoga ko se interesuje za US&A politiku.
Znam sta ce Rastko citati umesto lektire.
Link to comment
jes vala, odlicna je. to jest, dok matt taibbi ne napise svoju :P
Matt Taibbi je jedan car, ali se njegove knjige i tekstovi ne bi trebali uporedjivati sa ovime. H&H su novinari mainstream medija i insajderi™ sa pristupom velikom broju visokih politicara. Taibbi (iako povremeno pise za Rolling Stone) je ipak novinar/pisac drugog kova, koji ima neki guerilla pristup i veca iskustva sa obicnim narodom
nego, jesi procitao one savage detectives? kakvi su ti utisci?ja jos razvlacim onu ciglu od 2026 i ne odustajem, ali sporo ide.
Pa i Savage Detectives je 1 cigla, mislim mozes vola da ubijes ako ga raspalis sa hardcopy izdanjem. Trebalo mi je jedno 3-4 nedelje da je zavrsim, fantasticna prica i detalji, ali mnogo opsirno sa mali milion likova. Ceo drugi deo (od 3) je napisan kao serija secanja razlicitih likova sa razlicitih krajeva sveta i to ne sasvim hronoloski, to je bilo najteze pohvatati. S te strane je sjajno napisano, mada na kraju nisam uspeo da shvatim sta se desilo sa prakticno glavnim likom (naratorom 1. i 3. dela) ili je namerno ostavio tako nedovrseno ili sam prevideo neki hint/clue. Sve u svemu odlicna knjiga ako te ne smori broj likova i opsirnost.
Link to comment

Još ne čitam, ali se oštrim (uzimam sutra... 16 dolara na amazonu, bezobraznih 50 ovde u knjižarama, ali besplatno u biblioteci):parrot_n_olivier_narrowweb__300x454,0.jpgEm mi se ranije dopao Carey (Ned Kelly Gang), em vidim da su recenzije sa "letećim bojama", a plus je bazirano na meni interesantnom liku, Alexis de Tocqueville-u.

Link to comment
GameChange.jpgInsajderski™ prikaz americke politike zadnjih 3-4 godine, sa posebnim akcentom na zadnje predsednicke izbore. Must read za svakoga ko se interesuje za US&A politiku.
posle par strana izgleda zanimljivo. hvala na preporuci
Link to comment
parrot_n_olivier_narrowweb__300x454,0.jpg
Uh, kapitalac... 480 stranica. Rečenice su mu filigranske, podseća me na liriku Joanne Newsom.So let us believe that a grotesque and antique bicycle has been made available to us, its wooden frame in the form of a horse, and of course if we are to approach my home this way, we must be prepared to push my uncle's hobby across fallen branches through the spinneys. It is almost useless in the rough ground of the woods, where I and the abbé de La Londe, my beloved Bébé, shot so many hundreds of larks and sparrows that I bruised my little shoulder blue.'Careful Olivier dear, do be careful.'We can ignore nose-bleeding for the time-being, although to be realistic the blood can be anticipated soon enough - spectacular spurts, splendid gushes - my body being always too thin-walled a container for the passions coursing through its veins, but as we are making up our adventure let us assume there is no blood, no compresses, no leeches, no wild gallops to drag the doctor from his breakfast.And so we readers can leave the silky treacherous Seine and cross the rough woodlands and enter the path between the linden trees, and I, Olivier-Jean-Baptiste de Clarel de Barfleur de Garmont, a noble of Myopia, am free to speed like Mercury, while pointing out the blurry vegetable garden on the left, the smudgy watercolour of orchard on the right. Here is the ordure of the village road across which I go sailing, skidding, blind as a bat, through the open gates of the château de Barfleur.--- Okej, krećem...
Link to comment
... i nasao sam ocr-ovan sken elementarnih cestica, pa mozda i to pogledam u skorije vreme...
"elementarne čestice" - mišel uelbek? nedavno završila. odurna knjiga. teška, mračna. društvo u drugoj polovini xx veka, dosta filozofskih citata, ogroman broj umiranja i snošaja po stranici.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...