Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Jadnici, Viktor Igo ;) . Odlučila sam da u ovoj godini pročitam deo knjiga koje nisam, a trebalo je, tu su u svakom slučaju i Jadnici sa svojih 1300 strana, ostalo mi je još samo 200.Ideju da ih čitam dobila sam gledajući, pre jedno mesec dana, TV adaptaciju 4 filma od po 1,5 sat, ali spojena, tako da je počelo u 21, a završilo se oko 3 : 30 ( reklame). Glavnu ulogu igra Žerar Depardije, tu su i glumačke zvezde kao Džon Malkovič, kome je u filmu dato mnogo više prostora, kao i Žana Moro, koja se samo pominje, a za film joj je napisana uloga. S druge strane, lik Marijusa ( ko je čitao zna ) je potpuno osakaćen.Naravno, Jadnike je nemoguće preneti na film, osim u formi sapunice :lol: , pa ostaje ono da treba čitati knjige, filmovi mogu biti samo dobar poticaj.

Link to comment
1_1_thumb.jpgNije lose, drzi paznju. U nekim trenucima se u romanu iz 12 veka pojavi neka konstrukcija ili rec iz 21, ne znam da li je zabrljao pisac ili prevodilac, sto zna da pokvari utisak.Previse je surovo ponekada ili su meni oslabili zivci.
Link to comment

I ja završio Oskara Vaa. Baš mi je legla.Jel čitao neko Jarčevu gozbu od Vargasa Ljose? Zainteresovala me je sad Dominikana iz doba Truhiljata ali koliko vidim ovo nije kod nas prevedeno.

Link to comment
Виктор Јерофејев, Москва-Петушки. Лудо!
e to ti je jedan drugi jerofejev, viktor nije sigurno. meni ta knjiga stoji pored kreveta mesecima, uzmem, procitam par strana i nikad ne odem dalje, posle par dana ispocetka, jer pozaboravljam, i tako... a ni viktorovu nijednu nisam privela kraju. jerofejevi nisu moja solja caja.procitala sedam strahova selvedina avdica. dosta je to sve bilo zanimljivo, isprepletano nekoliko prica, ratnih i poratnih, sarajevskih, i nekoliko bravuroznih minijatura, ozbiljan pisac taj covo.prelistavam sun tzu na prozorcicu predraga lucica. sabrao je feralovska dela, da ne kazem poeziju, u jedno izdanje + pitanja kako je citalac razumeo tekst i kontekst. duhovito&genijalno! Edited by darling
Link to comment
Виктор Јерофејев, Москва-Петушки. Лудо!
Kao što reče Darling u pitanju je neki drugi Jerofejev, tj. Venedikt. Ne znam da li na srpskom postoji izdanje sa komentarima Edvarda Vlasova gde je analiziran skoro svaki pasus, ali svakako od srca preporučujem.
Link to comment
e to ti je jedan drugi jerofejev, viktor nije sigurno. meni ta knjiga stoji pored kreveta mesecima, uzmem, procitam par strana i nikad ne odem dalje, posle par dana ispocetka, jer pozaboravljam, i tako... a ni viktorovu nijednu nisam privela kraju. jerofejevi nisu moja solja caja.procitala sedam strahova selvedina avdica. dosta je to sve bilo zanimljivo, isprepletano nekoliko prica, ratnih i poratnih, sarajevskih, i nekoliko bravuroznih minijatura, ozbiljan pisac taj covo.prelistavam sun tzu na prozorcicu predraga lucica. sabrao je feralovska dela, da ne kazem poeziju, u jedno izdanje + pitanja kako je citalac razumeo tekst i kontekst. duhovito&genijalno!
Moja brljotina, jeste Venedikt :) Kako beše, najtiražnije izdanje samizdata svih vremena?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...