Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

vrlo nekul: nebojsa velickovic 'sahib' - evropski aktivista u sarajevu posle rata pise mailove, koji vrcaju od utisaka o bosni, svom momku dzordzu u londonu. par puta me zasmejalo; glavni utisak: mrznja prema svetskim dobrociniteljima.silven tridel 'more tisine' - price, uglavnom o detinjstvu, stil kitnjast, ali na klasican nacin, pa jos kad se ima u vidu da je pisano na francuskom, ima smisla. za sada me podsetilo na stari utisak da ne poznajem osobu koja je imala srecno detinjstvo (osim jedne, ali i ta ide sada na terpiju, posto ne moze da prestane da bude petar pan, sreca je ipak dijagnoza). medjutim, sto se prevoda tice, frankofoni: da li u tom odurnom jeziku postoji neki (ili vise) clan koji moze nevesto da se prevede sa 'taj'/'ta'/'tom' i sl.? non-stop to ima, sklonija sam da poverujem da je prevodilac malo nevest, nego da je u pitanju stil autora. ko god da se od njih dvojice zaneo, debelo je preterao.

Link to comment
da li u tom odurnom jeziku postoji neki (ili vise) clan koji moze nevesto da se prevede sa 'taj'/'ta'/'tom' i sl.?
ce/cetteМожда је аутор Зорица Томић под псеудонимом (париски период и сл.)?
Link to comment
32-8_cover-lg.jpg
Ж-е-л-и-м.Није хитно. Сад или некад или било кад. Та ми је измакла од ових чувенијих. У замену нудим: штагод. Или, ако ме сећање не вара па си совијетосимпатичар: дај да не скончаш у најгорим мукама. Мислим, није хитно, на полици за хитно ме чека пет књига, али само тражи шта ти треба. Или ћу да ти нађем или ћу са потпуним, апсолутним разумевањем да саосећам зашто ти то треба. И кад смо већ код тога, не могу да помислим Више на Филбија а да ми у глави није сцена са лисичјим огртачем и испијањем отрова. Остатак на ОПМ, молим.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...