Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Claudio Magris - Dunav.Bivajuci germanistom, ne trudi se Magris ni najmanje da sakrije svoj nesto veci interes za germanofonu nego za ostale kulture u Podunavlju. Al, svejedno, ovo je jebeno dobra knjiga i preporucujem je.

Link to comment

JUSTEJN GORDNER....ZAMAK U PIRINEJIMA.. NEMA NIKAKVE VEZE SA ZAMKOM, NITI SA PIRINEJIMAKRATKA ISTORIJA VASIONE; DIJALOG ATEISTE I VERNIKA KROZ RAZGOVOR BIVŠIH LJUBAVNIKA

Link to comment
Jeste da su sićana slovca novoga foruma, ali nemoj Caps Lock, misliće ljudi da urlaš. ;)Čitam Krotiteljku senki Inke Paraj. O tumaranju i preživljavanju u Berlinu u vremenu neposredno posle pada the zida. Topla ženska priča o usamljenosti, traženju i intimnosti. Istina, junaci su mnogo intimniji sa gradom nego međusobno i to je ono što mi se najviše sviđa. Živ je Berlin nekako u ovoj knjizi. Kao da sam bila tamo, a nisam.
Link to comment
Pokojni Matija Paskal Luidji Pirandelo
super knjigajel zna neko gdje moze da se nadje istoimeni film, sa mastrojanijem?edit: da ne bude trol. gejmenovi anansijevi momci su mi bezveznjikavi. ali gejmen dobro izgleda na zadnjoj korici knjige. slika je, doduse, iz ranih dana, ili poznog fotosopa. Edited by morgana
Link to comment

pocinjem venerine vrtove.. eve stahnjak..posle (naravno fantasticnog) murakamija i norveske sume end juzno od granice zapadno od sunca, ne znam kako ce da mi legne.. :]

Link to comment
6271b.jpgIako je napisano ne previše vješto, a prevedeno još gore, knjiga je potpuno fascinantna. Anegdotski, s mnogo citata i s akcentom na društveni i porodični život boljševičke vrhuške ovo je iscrpna socijalna antropologija crvene oligarhije.
Link to comment
Decija i predobra
Moraću da potražim. Već vidim sebe kako je poklanjam potomcima prijatelja na opšte zgražavanje uže i šire porodice.Rekla da neću, ali uzela sam da čitam novog Karakaša iako mi se prethodni uradak nije preterano dojmio. Za razliku od crtica u Kako sam ušao u Evropu, novo delo, Sjajno mjesto za nesreću, je pravi, punokrvni roman. Tema je donekle slična- snalaženje i preživljavanje čitave palete balkanskih prevaranata u Francuskoj, u ovom slučaju u Parizu. Među njima je i glavni junak, pisac koji se nada i čeka da mu roman bude objavljen i na francuskom, a do tada se dovija da bi izvukao šaku evara™.Početak dobar, nasmejao me je par puta. Nadam se da će nastaviti u istom ritmu i sa istim kvalitetom.

Na samom početku upoznaje zanosnu MauD, hmm... u Parizu... hmm.

edit: ijekavica u naslovu

Edited by stormy
Link to comment

Procitao Krvavi meridijan Kormaka Mekartija (nisam citao nista njegovo do sad, ni No Country for Old Men (gledao sam film i mislim da je odlican), ni The Road (jer cekam film), pa reko ajd da vidim kakvo je ovo, posto je autor cenjen i popularan). Ukratko, ne svidja mi se uopste. Odavno nisam procitao vecu gomilu (uh, sta da kazem, a da ne zvucim pregrubo?) gluposti. Dogadjaji se redjaju kao na traci, smenjuju se brze nego italijanske vlade, a pri tome, u moru klanja, krvi, govana i blata, meni je sve to ravno. Nikakav efekat sav taj hardkor™ nije imao na mene, kao da se nista ne desava. Izgleda da je to moj problem sa velikim brojem ovih modernih odn. savremenih knjiga i pisaca. A onda povrh svega dodje filozofsko mlatikurcenje kakvo odavno nisam video, kauboji u sred raznih suma, planina i pustara raspravljaju o visokim pitanjima boga, egzistencije, smisla zivota™ i to sve na 1 vrlo visokom intelektualnom nivou. Pritom, sve je to nepovezano i besmisleno trucanje, koje nisam mogao ni da povezem, a kamoli da razumem sta je pisac hteo da kaze. Ali, ok, moguce da je do mene. Jedino pozitivno sto bih mogao da izdvojim jeste, povremeno, solidno prenet osecaj putovanja kroz severno-americke pustare, sume, brda i doline, po zimi ili vrucincini, ali i to samo u prvoj polovini knjige, jer kasnije postaje dosadno, suvisno i gubi smisao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...