Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Na matičnu ploču Asus P5B nameravam da zabodem Q6600 procesor.

Pošto je on čuveni potrošač struje i grejno telo, svi preporučuju da se nabavi ozbiljniji kuler.

 

Mene zanima da li ovaj procesor može da radi sa običnim Intelovim kulerom, koji koristim uz cpu E6320?

Ne nameravam da ga klokujem, neću igrati igrice, neću raditi video produkciju.

Služiće mi za surfovanje, kućno snimanje i rad u Cubase-u.

 

Ako baš moram da menjam kuler, preporučite mi neki što jeftiniji.

Link to comment

Moja nekadasnja ploca :)

 

Probaj pa vidi. Ako budu visoke temperature sa stock kulerom uzmi neki jeftiniji cooler master. Meni je na toj ploci i e4300 hladjenje bilo neuporedivo bolje sa cm kulerom.

 

Sad jedino sto ne mogu napamet da se zakunem da svi novi kuleri mogu bez problema da se zakace na tu plocu. Valjda bi trebalo da je isti raspored rupa al mi se cini da nisam mogao da prebacim taj kuler kad sam presao na 1155 plocu

Edited by katamaran
Link to comment

Hvala katamaran,

ako bude neophodno da nabavljam kuler, vodiću računa o soketu.

 

Još jedna stvar mi nije jasna u vezi ovoga:

listajući oglase, primetio sam da neki navode konektore sa 4 pina, neki sa 3 (ako sam dobro zapamtio).

 

Dakle, koji konektor za cpu kuler podržava matična ploča Asus P5B ?

Link to comment

Definitivno postoji mala razlika kod rupica izmedju 775 i 1155/1156.

 

 

Ploca podrzava oba ali ti treba 4 pina da bi ploca mogla da kontrolise brzinu okretanja venta i da ne bi stalno vrteo na maksimalnom broju obrtaja.

 

usput instaliras i ovo pa mozes preciznije da kontrolises ventove

Edited by katamaran
Link to comment
  • 1 month later...

Sto su wd hardovi od 4TB opet nenormalno poskupeli? 170 evra  :isuse:

 

Kad su se tek pojavili greskom su ih prodavali za nesto preko 12 hiljada dinara a ja ne kupim  :isuse: Posle je dugo bio oko 140 evra i drzao tu cenu a sad kad ponovo razmisljam o kupovini vidim da je otisao na 170

 

Kakve su sanse da osetno pojeftine u skorije vreme?

 

edit:

 

http://goughlui.com/2014/06/20/4tb-head-to-head-western-digital-green-wd40ezrx-vs-seagate-desktop-st4000dm000/

 

Luckily, the price of 4Tb drives has now fallen to a point where they are price competitive on a $/Tb basis. Generally, the 4Tb drives have a price tag similar to the 2Tb drives, and slightly (5%) more expensive than the 3Tb drives.

 

Ovako je bilo i kod nas kad su se tek pojavili  :cry:  Ne secam se cene u odnosu na 2TB al znam da je bio jedva skuplji od 3TB

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 months later...

E do moega a drugarica hoce da ga kupi kako bi sacuvala podatke ako rikne hard na laptopu. :isuse:

Transcendent, od starog 500GB do 2TB svi rade bez problema.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...