Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Zar DX12 nije Win 10 ekskluziva? A može da prođe i više od godinu dana dok ne dobijemo DX12 igre. 

zar ti zaista misliš da amd i nvidia već mesecima nemaju win 10, da studiji koje oni sponzorišu već mesecima ne rade na igrama sa dx 12 podrškom?

Link to comment

Da priupitam i ja za savet oko HDDa :)
 
Moram da ga obavezno pazarim u narednih par dana, treba mi 'kapacitet' a pre svega pouzdanost na duži vremenski rok... 

 

Do sada sam bio vrlo zadovoljan dugogodišnji korisnik WD diskova, ali u svetlu aktuelnih dešavanja sa poskupljenjem - naročito ovo što Alti sad radi sa 'nivelisanjem' na najskupljoj koti - iskočio je kao trenutno najpovoljniji 4TB Seagate Barracuda (ST4000DM000) koji su nahvalili kao pouzdan na ranije kačenom 'Blackblaze' sajtu... za razliku od Seagatea od 3TB

 

4TB trenutno ima da se uzme za oko 150€ tj. 18000 din.

 

Da uzimam? Vidim da mu je manja brzina okretanja pa zato ima i osetno manju potrošnju kao i radnu temperaturu... 

Link to comment

Da priupitam i ja za savet oko HDDa :)

 

Moram da ga obavezno pazarim u narednih par dana, treba mi 'kapacitet' a pre svega pouzdanost na duži vremenski rok... 

 

Do sada sam bio vrlo zadovoljan dugogodišnji korisnik WD diskova, ali u svetlu aktuelnih dešavanja sa poskupljenjem - naročito ovo što Alti sad radi sa 'nivelisanjem' na najskupljoj koti - iskočio je kao trenutno najpovoljniji 4TB Seagate Barracuda (ST4000DM000) koji su nahvalili kao pouzdan na ranije kačenom 'Blackblaze' sajtu... za razliku od Seagatea od 3TB

 

4TB trenutno ima da se uzme za oko 150€ tj. 18000 din.

 

Da uzimam? Vidim da mu je manja brzina okretanja pa zato ima i osetno manju potrošnju kao i radnu temperaturu... 

Ako se odlucis za WD pazi da ti ne uvale 10-ak evra jeftiniji eurx. Taj je za video nadzor a ne za storage.

Link to comment

zar ti zaista misliš da amd i nvidia već mesecima nemaju win 10, da studiji koje oni sponzorišu već mesecima ne rade na igrama sa dx 12 podrškom?

 

Naravno, ali ovde imamo situaciju da se igrači uslovljavaju prelaskom na novi operativni sistem za koji mnogi nisu sigurni da je bolji od starog (sa GUI stanovišta). Čekam DX12 za Win 7.  

Link to comment

Meni ovo deluje carski,

 

Imam to, odlična izrada i skoro udobnije za tipkanje nego klasična tastatura. Radi inače i sa Androidom, nije samo za Ipad. :) Jedini potencijalni minus je težina.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Imam "zahtev za konsultaciju" pri nabavci desktop racunara  :cry:

Upotreba:

Office (uglavnom word, powerpoint, nikakvo veliko zvakanje podataka)

Multimedija (gledanje filmova itd...)

Internet

Ne treba monitor , periferije samo masina.

Naravno budzet je stisnut

Ko od prodavaca ima najbolje gotove konfiguracije?

 

Ajde ako je neko skoro uzimao ili gledao da predlozi?

Link to comment

Bolje sklopi, nego kupovna konfiguracija, jer u vec sklopljene stave shkart koji im stoji na lageru, ovako bar znas sta si kupio.

 

Koliko ti je budzet?

Link to comment

Bolje sklopi, nego kupovna konfiguracija, jer u vec sklopljene stave shkart koji im stoji na lageru, ovako bar znas sta si kupio.

 

Koliko ti je budzet?

25-30k RSD recimo

Link to comment

Izvini na kasnom odgovoru Evo ti jedna mogucnost, a moze i jeftinije od toga :D

 

 

 

 

emmi.jpg

 

 

 

 

Evo ti slicno to, ali vec sklopljeno za malo manje pare

 

Pa vidi sta ti vise odgovar. Doduse ovo je samo jedna od bezbroj ponuda..  Imas i ovako nesto kod druge prodavnice, a 1TB diskom, ako ti je bitna velicina :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...